E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemGezi Parkı davasının gerekçeli kararı açıklandı---

Gezi Parkı davasının gerekçeli kararı açıklandı

Gezi Parkı davasının gerekçeli kararı açıklandı
24 Şubat 2020 - 18:29 www.borsagundem.com

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin aralarında Osman Kavala'nın da bulunduğu 9 sanık hakkındaki beraat kararının gerekçesi açıklandı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Osman Kavala'nın aralarında bulunduğu 9 sanık hakkındaki beraat kararına yönelik 318 sayfalık gerekçesini tamamladı.

Gerekçede, Osman Kavala'nın “Gezi olaylarına katılan şahısları finanse ettiği, eylemde kullanılacak malzemelerin temini için hesap numarası açtırdığını, masa, ses sistemi, yiyecek yardımında bulunduğunu, bu hususun tape kayıtlarında tespit edildiği iddia edilmiş ise de; hukuka aykırı delil olarak kabul ettiğimiz tape görüşmelerinde geçen eylemlere ilişkin hiçbir somut tespit ve belirlemenin yapılmadığı ve açılmış herhangi bir hesabın da tespit edilemediği, bu nesnelerin şiddet eylemlerinde kullanıldığını gösteren bilgi ve belgenin de bulunmadığı anlaşılmıştır" denildi. 

18 Şubat'ta görülen Gezi Parkı olaylarına ilişkin duruşmada, 1'i tutuklu 6'sı firari 16 sanığın yargılandığı davada tüm sanıkların beraatine, tutuklu sanık Osman Kavala'nın ise tahliyesine karar verilmişti. 

Beraat kararının ardından ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Osman Kavala hakkında, 15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilmiş ve tutuklanmıştı. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Aziz24 Şubat 2020 22:15

  Akp adaleti ve hukuku tok etti. Seçimi kaybettiklerinde kendilerine de çok lazım olacak başta saray olmak üzere. O kadar çok belge çıkacak ki ortaya. Kaçamayacak.

 • Aks1524 Şubat 2020 23:26

  20 yıldır devirmeye çalışanlar, kaçmasını isteyenler, parti kapatmalar, darbe teşebbüsleri vs vs. var ama sizden daha fazlada takdir edenler var. Bir yere gittiği de gideceği de yok zaten boşuna heveslenme.

 • Erol24 Şubat 2020 20:57

  Uan hakim baklava. Calanin hayatini sondur 100 milyar dolar Zarar verene beraat. Ondan sonra. Adalete guven.

 • sedat24 Şubat 2020 20:34

  Ajanın izini nasıl süreceksin?Kim bilir hangi yöntemle paralar aktarıldı.Bankadan Eft yoluyla gelecek hali yok.Ukrayna'daki bu tür eylemleri konu alan belgesel nitelikli bir film izledim.Otpor örgütünün bu işleri nasıl organize ettiğini ve eylemcileri yönetenlere nasıl eğitim verdiklerini anlatıyor.Ukrayna'da eylemcilere tam 1.000.000 dolar dağıtıldığını itiraf ediyorlar.Gezi eylemlerini savunanlar Erdoğan'ı göndereceğim derken ülkemize ne kadar zarar verdiklerini unutuyorlar.