E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaYaşam-MagazinGalatasaraylı girdiği komadan Fenerbahçeli çıktı---

Galatasaraylı girdiği komadan Fenerbahçeli çıktı

Galatasaraylı girdiği komadan Fenerbahçeli çıktı
29 Haziran 2022 - 11:15 www.borsagundem.com

23 yıldır bir üniversite kütüphaneci olarak çalışan Engin Akkaya, 15 yıl önce beyin kanaması geçirdi. 33 gün komada kalan Akkaya, hayata bambaşka biri olarak geri döndü.

İstanbul'da 15 yıl önce beyin kanaması geçiren Engin Akkaya, komada kaldığı 33 günün ardından hayata bambaşka biri olarak geri döndü. Fanatik Cimbomlu olarak girdiği komadan sarı lacivert sevdalısı olarak uyanan 23 yıllık kütüphaneci Akkaya'nın yaşadıkları bununla da kalmadı.

CİMBOMLU GİRDİĞİ KOMADAN FENERLİ ÇIKTI

Komadan önce koyu bir Galatasaray taraftarı olan Akkaya 33 günlük uykunun ardından kendisini sarının yanına da kırmızı yerine laciverti yakıştıran biri olarak buldu.

Yaşadığı rahatsızlık sadece sevdalısı olduğu takımını da değiştirmedi, Akkaya 15 yıl önce taburcu olduğu o günden beridir bir daha ne gülebildi ne de ağlayabildi... Bu da yetmedi iki gözü her şeyi çift görmeye başladı. Akkaya tamamıyla değişen hayatını anlattı.

DURDUK YERE BEYİN KANAMASI GEÇİRDİM

Beyin kanaması geçirdiği sabahı anlatan Engin Akkaya "23 Yıl kesintisiz şekilde Koç Üniversitesi'nde çalışıyorum. O gün de işbaşı yapmak için kalktım. Sabah 6.30 sıralarıydı, ensemden ve başımdan inanılmaz bir ağrı vurmaya başladı.

En son ambulansta olduğumu hatırlıyorum, 33 günlük komadan sonra kendimi hastane odasında buldum. Durduk yere beyin kanaması geçirdim. Doktorlarım Şahin Ünal ve başhekim Erdal Aksoy hayatta olmamın mucize olduğunu söyledi" dedi.

NE CEM YILMAZ NE ACUN

"Gülme ve ağlama yetimi kaybettiğimi çok geç anladım. Bu dönemde insanlar beni soğuk ve sert biri sandılar. O yıl Cem Yılmaz'ın programına konuk oldum. Herkes gülerken ben ciddi ciddi durunca Cem Bey durumu fark etti. Gösteri aralarında Engin Abi hala gülmüyor musun diyordu.

Ben de o zaman anladım gülme ve ağlama yetimi kaybettiğimi. Daha sonra Acun Abi'yle de yolumuz keşişti, onun yanında bile gülemedim. Bu durum kısa sürede herkeste duyuldu. Özellikle de gençlerin Engin Abi'si oluverdim, çok daha sosyal çok daha renkli birine dönüşsem de yüzümden pek belli olmuyor."

YARININ GARANTİSİ YOK

Akkaya "Gülebilmek, ağlayabilmek, paha biçilemez şeyler bunlar. Herkes bir engelli adayı, insanlar sahip olduklarının değerini bilmeli, gülmek ve ağlamak bile bir insan için çok önemli duygular. Bu rahatsızlık bir kez daha "Yarının garantisi yok" sözünü hatırlattı bana. İnsanlar hayatın değerini bilsinler" ifadelerini kullandı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ KODUŞ29 Haziran 2022 12:05

    Bence doğru yolu bulmuş.herkes fb doğar bu ülkede.

  • ve ispatlandı29 Haziran 2022 11:30

    Her çocuk Fenerbahçeli doğar sözünün doğruluğu bir kez daha ispatlandı. Bu kardeşimiz de doğal olarak Fenerbahçeli doğmuş ancak çevre faktörleri nedeniyle kendini Galatasaraylı sanmış. Ve komada fabrika ayarlarına geri dönünce gerçeği anlamış.