E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporGalatasaray'a 'sağlam zemin' piyangosu---

Galatasaray'a 'sağlam zemin' piyangosu

Galatasaray'a 'sağlam zemin' piyangosu
19 Mart 2023 - 14:41 www.borsagundem.com

Galatasaray'a yıllardır can suyu olması beklenen Riva arsasında hareketli günler yaşanıyor. Galatasaray'ın kasasına yaklaşık 2,8 milyar lira bırakması beklenen proje alanını gezen Başkan Dursun Özbek, zemininin sağlam olmasından dolayı satışlardan umutlu

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Riva'daki sohbet toplantısına katıldı. Başkan Dursun Özbek, "Proje, deprem konusunda en sağlam bölgede olması nedeniyle satışların çok iyi gideceğini düşünüyorum" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hatipoğlu, yönetici ve üyeler, Riva’daki Düşler Vadisi Proje alanında düzenlenen sohbet toplantısında bir araya geldi.

Başkan Özbek, toplantıda yaptığı konuşmada, Riva arsasını sarı-kırmızılı takıma kazandıran eski başkanlardan Selahattin Beyazıt’ı şükranla andıklarını ifade etti. Tüm kulüplerin spor faaliyetlerinde zarar ettiğini anlatan Özbek, Riva’daki gibi bu türlü yatırımlar ve projelerin spor kulüpleri için önemine vurgu yaptı.

“PROJENİN ZEMİNİ SAĞLAM”

Özbek, “Proje, deprem konusunda en sağlam bölgede olması nedeniyle satışların çok iyi gideceğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hatipoğlu ise “500 tane villa bitmiş durumda 200 tanesi inşaat aşamasında. Bu projedeki her 100 liranın 20 lirası Galatasaray’ın kasasına giriyor. Tüm Galatasaraylıları projeye destek vermeye çağırıyorum.” dedi.

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ise “İlk etapta 500 villlayı bitirdik. İkinci etabımız 6 ay ile 1 yıl içinde teslimatlar devam edecek. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde de proje bitmiş olacak.” bilgisini verdi.

GALATASARAY’IN KAZANCI 2,8 MİLYAR LİRA OLACAK

Proje kapsamında toplam bin 330 villa yapılacağını dile getiren Yılmaz, projenin kalan kısmından 11 milyar gelir elde edileceğini ve Galatasaray’ın projenin kalanından 2.2 milyar lira tamamından ise 2.8 milyar lira kazanacağını söyledi.

Özbek, toplantı sırasında da yanında oturan eşi Mesude Özbek ile 50. evlilik yıl dönümünü kutladı. Toplantı sonrasında ise Riva’daki Düşler Vadisi’ndeki sosyal tesisler gezildi.

Riva'dan Galatasaray'ın kasasına 2.4 milyar girecek

Özbek: Zor dönemden geçiyoruz ama ümitsiz değiliz

Özbek: Mecidiyeköy projesiyle borç yarı yarıya düşecek

Galatasaray’dan Lale Orta’ya tepki: Bu bir itiraftır!

Lale Orta'dan Konyaspor-Galatasaray maçı ile ilgili iddialara yanıt

Galatasaray'ın tarihi serisi Konya'da sona erdi

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 8,66
En Yüksek: 8,89
En Düşük: 8,56
Değişim -1,48 %
FK: 0,00
PD / DD: -3,36
İşlem Hacmi 195.592.869
Toplam Adet: 22.400.220
Ağırlıklı Ort.: 8,75
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)