E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFransız milletvekilleri mecliste başörtülü öğrenci görünce salonu terk etti---

Fransız milletvekilleri mecliste başörtülü öğrenci görünce salonu terk etti

Fransız milletvekilleri mecliste başörtülü öğrenci görünce salonu terk etti
17 Eylül 2020 - 19:29 www.borsagundem.com

Fransa'da bazı milletvekilleri parlamentoda yapılan 'Kovid-19 salgını ve gençler' adlı oturumda sendikalı bir başörtülü öğrencinin bulunmasını protesto ederek salonu terketti.

Fransa'da bazı milletvekilleri, 'Kovid-19 krizinin çocuklar ve gençler üzerindeki etkilerini ölçmek ve önlemek için' yeni soruşturma komisyonu çerçevesinde öğrenci sendikaları temsilcilerini dinliyordu.

Bir öğrencinin konuşma yapmasının hemen ardından söz alan Pas-de-Calais (LR) milletvekili Pierre-Henri Dumont, Fransa Öğrenci Birliği Unef'in başkan yardımcısının taktığı başörtünün kabul edilemez olduğunu söyledi. Dumont, 'meclisin uyması gereken laiklik ilkesi ihlal ediliyor bu kasıtlı bir eylem' dedi.

Toplantıyı yöneten komisyon başkanı milletvekili Sandrine Mörch 'konuşmaya gelenler için dini simge konusunda hiçbir kuralın olmadığını' hatırlattı.

Salonu terk eden LR (Les Républicains) milletvekillerine, LREM (La République en marche) partisinden Anne-Christine Lang da katıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)