E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFransız medyası: Türkler geri döndü---

Fransız medyası: Türkler geri döndü

Fransız medyası: Türkler geri döndü
20 Eylül 2020 - 14:13 www.borsagundem.com

Fransız haber sitesi Aleteia, Doğu Akdeniz'deki durumla ilgili değerlendirmelerde bulundu

Türkiye'nin, Doğu Akdeniz'de yer altı kaynaklarına yönelik araştırma ve sondaj çalışmaları sürerken Fransız haber sitesi Aleteia, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kararlı adımlarını manşetine taşıdı.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de haklı mücadelesini manşetine taşıyan Fransız haber sitesi Aleteia, Türkiye'nin Osmanlı zamanındaki Akdeniz emellerini yenileyerek güç göstergesinde bulunduğunu yazdı.

Türkiye'nin gücünü öven haber sitesi, La Turquie est de retour "Türkler geri döndü" manşetini atarak "Türkiye, Osmanlı İmparatorluğu'nun Akdeniz emellerini yenileyerek, Avrupa ülkelerinin zayıflıklarına zıt bir kararlılık ve güç gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'nın Europe 1 Radyosuna katılarak Fransa’nın Türkiye’ye yönelttiği eleştirilerin yanlış olduğunu hatırlattığını anlatan haberde, "Dünyanın varlığından bu yana tüm ulusların yaptığı gibi, Türkiye'nin rahatlıkla anlaşılacak şekilde çıkarlarını koruduğunu söyleyebiliriz." ifadelerine yer verildi.

Haberde, Fransa'nın "Türkiye'nin Akdeniz emellerini bozmak için tarihi müttefiki Yunanistan'ı, yine kendi çıkarları doğrultusunda desteklemeyi seçtiği" ifadeleri kullanıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • belirsizlik21 Eylül 2020 00:18

  Etrafımızda büyük ve küçük devletler hatta terör örgütleri asker ve militan sayısını artırırken biz ne yapıyoruz..  bedelli askerlik...orduyu küçültüyoruz..

 • Ah be20 Eylül 2020 22:02

  AKP mi yaptırıyor bu haberleri adamlar savaşsa hazırlanırken ortak tatbikat yapmaya başladık

 • D120 Eylül 2020 17:48

  Mahsus Osmanlı vurgusu yapıyorlar ki Haçlı ordusu kursunlar, bütün batı Fransızları desteklesin... Her türlü alçaklığı yaparlar, sonra karşılık görünce masummuş gibi ağlamaya başlarlar.... Bu haber övgü değil psikolojik harp. Almanlara İngilzlere, ABDye bakın Türkler Osmanlı olmaya çalışıyor demek

 • M20 Eylül 2020 21:01

  Dogru tespit,ideolojiden uzak mantik yürüten cok az sayıda insan var ülkemizde.Bati birlik olabilmek icin ve Turkiye,yi zayıf bir durumda yakaladigini düşündüğünden Osmanli zirvalamasi ile topyekun saldırıya gecmek icin kendince bahaneler üretiyor,halbuki Turkiye,yi hem halk olarak bölünmüş,hem parasız,hem sistemsiz yakaladiklarini en iyi onlar biliyor..!

 • fafa20 Eylül 2020 20:06

  Teşekkür ederim,umarım herkes bizi anladı.Sayın Cumhurbaşkanının böyle şeylerden hoşlandığını biliyorlar.

 • Fhr20 Eylül 2020 17:42

  Ne alaka osmanlıymış..kendi kıyılarımızdaki faaliyetleri size mi soracağız.asıl sizlerin sömürgecilik damarları kabardı Doğu Akdeniz'de gaz olabilme ihtimaline karşılık suyu görmüş kuduz it gibi ülkemize saldırıyorsunuz..

 • Pala20 Eylül 2020 15:19

  Ver mehteri, al adaları.onlar da anlamış türk halkının nasıl kandiracagini