E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFKÖ: Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün---

FKÖ: Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün

FKÖ: Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün
16 Eylül 2020 - 04:57 www.borsagundem.com

FKÖ Genel Sekreteri Ebu Yusuf, "Bu, Filistin halkının mücadelesine, haklarına, kutsallarına ve fedakarlıklarına vurulan hain bıçak darbesidir. Bu durum Filistin davasına, aynı zamanda Arap ve İslam ümmetinin amaçlarına ihanettir" dedi

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ), ABD Başkanı Donald Trump'ın ev sahipliğinde İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan normalleşme anlaşmasına ilişkin, "kara bir gün" değerlendirmesinde bulundu.

FKÖ Yürütme Kurulu Üyesi ve Filistin Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Vasıl Ebu Yusuf yaptığı açıklamada, "Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün, Filistin halkı ve Filistin davası için ise üzücü bir gündür" dedi.

"BAE ve Bahreynli yöneticiler bugün ABD ve İsrail'e güven mektubu sundu." diyen Ebu Yusuf, şöyle devam etti:

"Bu, Filistin halkının mücadelesine, haklarına, kutsallarına ve fedakarlıklarına vurulan bir başka hain bıçak darbesidir. Bu durum Filistin davasına ihanet değil, aynı zamanda Arap ve İslam ümmetinin amaçlarına ihanettir. Bu anlaşma Filistin meselesini tasfiye etmeyi amaçlayan ve uluslararası hukuk kararlarına alternatif olarak orman kurallarını dayatan ABD'nin hazırladığı sözde 'Yüzyılın Anlaşması' adındaki anlaşma çerçevesinde imzalandı."

Ebu Yusuf, "Bu planın, Siyonist-Amerikan ittifakı altında yürütülmesi; Filistin halkına karşı işlediği suçları daha da arttırması, topraklarına el koyması, işgal altındaki tüm Filistin topraklarında etnik temizlik yapması ve toplu cezalandırma politikası konusunda işgalciye daha fazla güç veriyor. ABD, işgalci (İsrail) ve normalleşme üçlüsü Filistin davasına ciddi bir tehdit oluşturuyor." ifadelerine yer verdi.

Ebu Yusuf ayrıca normalleşmenin, İsrail'in, Filistin halkına yaptıklarının cezasız kalmasına sebep olduğunu sözlerine ekledi.

Bugün BAE ve Bahreyn işgal devletine boyun eğme anlaşmasını imzaladılar"

Fetih Hareketi Devrim Konseyi Genel Sekreteri Macid el-Fityani ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bugün BAE ve Bahreyn; bağımlılık, koruma ve işgal devletine boyun eğme anlaşmasını imzaladılar." dedi.

"Ne yazık ki bu anlaşma Filistinlilerin, Filistin kurtulana kadar mücadelenin devam edeceğine dair ahitlerini ve sözlerini kanlarıyla yazdığı Sabra ve Şatilla katliamının arifesinde (16 Eylül 1982) imzalandı. Bu kara bir gündür. BAE ve Bahreyn yöneticileri için utanç günüdür." diyen Fityani, BAE ve Bahreyn'in Filistinliler adına söz söyleme hakları olmadığını vurguladı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ALP16 Eylül 2020 09:45

  ELBETTEKİ  KUDÜS İÇİN  İÇİM..YANIYOR...AMA BIRAKIN..BU AŞAĞILIK ARAP HALKLARI  KALLEŞLİĞİN BEDELİNİ ÖDESİNLER...SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNSÜNLER..EKMEĞE MUHTAÇ OLSUNLAR  ...BU NASIL RUH HALİDİR DİYE BENİ KINAMAYIN  DOSTLAR...ÇOK TARİH OKUDUM...BUNLAR EKTİĞİNİ BİÇİYORLAR...YOKSU NORMALDE  HİÇ BİR IRKI VE ZÜMREYİ  ASLA KINAMAM..KÜÇÜK GÖRMEM...HA İÇİNDE  İSTİSNAİ ..BİR KAÇ HALK  VARDIR,,KATAR,,LİBYA..PAKİSTAN..

 • bu dünyadan biri16 Eylül 2020 09:43

  Emperyalizmin ne olduğunu Arap seviciler öğrenecekler. 

 • BORSACI16 Eylül 2020 07:41

  arapların babası coni nederse odur.

 • Pala16 Eylül 2020 06:44

  Filistin'de KKTC'yi tanimayan ama ermeni soykırımını kınayan bir ülke olarak daha kötüsünü hak ediyor

 • O kadar16 Eylül 2020 08:20

  Aynen öyle kimse boş yapmasın filistin filistin diye çok sevene kapı orada Kanımızla aldığımız KKTC yi tanımayan benim dostumda değildir kardeşimde alayına gider.

 • Cego16 Eylül 2020 06:25

  Ulan beter olun

 • Gadara Babara16 Eylül 2020 06:25

  Bırakın artık arap ülkelerini kollamayı, biz Türküz Filistin bile bizi kınamıştı