E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıFiyatlamalarda en dikkat çekici seyir ---

Fiyatlamalarda en dikkat çekici seyir

Fiyatlamalarda en dikkat çekici seyir
08 Nisan 2021 - 09:31 www.borsagundem.com

Vakıf Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST-100 endeksinin güne pozitif başlaması bekleniyor.

Güne yatay seyirle başlayan endeks günün ilk yarısı satıcılı, ikinci yarısında ise alıcılı seyretti ve günü 1,422-1,402 bandında dalgalanarak, 1,417 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 17.5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 39 hisse değer kazandı, 55 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 8.17 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda da hafif pozitif bir seyir izleniyor.

Küresel piyasalarda iyimserlik devam ediyor. ABD'de hisse endeksleri rekor tazelerken yükselişin, yılın en düşük işlem hacmi ile gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. Avrupa'da beklentilerin üzerinde gerçekleşen imalat dışı PMI verileri yükselişleri desteklerken, FED'in Mart ayı toplantı tutanakları da piyasalara pozitif yansıdı. FED üyeleri ekonominin salgın öncesine dönmesinin zaman alacağını, bu nedenle de mevcut politikaları destekleyici şekilde bir süre daha sürdürme eğiliminde olduklarını gösterdi. Bugün veri akışı sakin, ABD'de haftalık işsizlik başvuruları izlenebilir. Fiyatlamalara baktığımızda tüm varlıklar içinde en dikkat çekici olan Dolar endeksinin seyri. Dolar endeksi için 91.70-92.00 bölgesinin kritik olduğunu düşünüyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlamasını bekliyoruz.1,425-1,433 direnç seviyeleri iken 1,410-1,390 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Dünkü dalgalanmanın ardından 1,425 seviyesinin üzerinde kalınması yükselişin devamı açısından takip edilmelidir. 1,390 seviyesi ise zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir.

Yabancılar hangi hisselerde alım tarafında

 

89 hissede karar anı!

 

Günün önemli şirket haberleri 08/04/2021

 

Trabzon Liman ve Ceo Event Medya sorusu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)