E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaFiyat ve işlem adedi artan 10 hisse- (26 Nisan gün sonu verileriyle)---

Fiyat ve işlem adedi artan 10 hisse- (26 Nisan gün sonu verileriyle)

Fiyat ve işlem adedi artan 10 hisse- (26 Nisan gün sonu verileriyle)
27 Nisan 2022 - 08:27 www.borsagundem.com

BIST 100 Endeksi’nde fiyat ve işlem adedi en fazla artan hisseler

BORSAGUNDEM.COM

Bu çalışmamızda günlük hem fiyatı hem de işlem adedi artan hisseleri belirleyerek en yüksek 10 hisseyi hazırladığımız listeye dahil ettik.

Borsada işlem gören hisselerin fiyatlarında günlük artış ve düşüşler olabilmektedir.  Fiyat artarken işlem gören hisse adedinin de artması hisseye ilginin arttığı şeklinde yorumlanabilir. İlginin devam etmesi ise hissenin çıkışını sürdürmesine olanak verebilecek bir gösterge olarak yatırımcılar değerlendirmektedir. Ancak hisselerle ilgili karar verirken tek bir göstergeyle hareket edilmesi istenen sonuca ulaşmaya yeterli olmayabilir. Bu nedenle farklı kriterlerin de göz önünde bulundurulması gerektiği unutulmamalı.

Hazırladığımız listeyi BIST 100 Endeksi’ndeki hisselerden seçtik. BIST 100 Endeksinde yer alan hisselerin daha aktif bir piyasaya sahip olması bu tercihimizde belirleyici oldu. Veri içerikleri finnet2000.com’dan alınmıştır.

FİYAT VE İŞLEM ADEDİ ARTAN HİSSELER:

Ortakların alım yaptığı 12 hisse

 

12 Göstergesi al veren hisseler

 

Kâr beklentileri, hisseleri ucuzlatabilir

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)