E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisFinansçı olmayan yöneticilere finansal eğitim---

Finansçı olmayan yöneticilere finansal eğitim

Finansçı olmayan yöneticilere finansal eğitim
03 Şubat 2016 - 11:19 www.borsagundem.com

İÜ Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (SERPAM) ve Borfin işbirliği ile ikinci sertifikalı sınıf içi eğitim 27 Şubat'ta yapılacak.

İstanbul Üniversitesi Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (SERPAM) ve Borfin eğitim atağında. 2016 yılında sınıf içi eğitimlerle çok geniş bir kesime ulaşılarak sermaye piyasaları alanında değişik kategori ve içeriklerde eğitimler verilecek. Bu kapsamda SERPAM ve Borfin yeni yılın ikinci eğitimini 27 Şubat’ta gerçekleştiriyor. Prof. Dr. K. Ahmet Köse tarafından “Finansçı Olmayan Yöneticiler İçin Temel Finansal Bilgiler” eğitimi gerçekleştirilecek.
 
Bu eğitim, orta ve üst düzey yöneticiler ile hisse sahiplerinin temel düzeyde finans ve muhasebe bilgisine sahip olması amacıyla hazırlandı. Eğitime katılacak olanlar iş dünyasının vazgeçilmez olan ortak dilini konuşma yetisine sahip olacaklar. Bu eğitim ile eğitimlerini işletmecilik ve finans dışında tamamlamış finans, muhasebe ve yatırım alanlarında çalışanlar, banka, sigorta, leasing ve diğer finans kuruluşu çalışanları, firmaların yönetici adayları ve temel finans ile ilgili bilgilerini güncellemek ve tekrar etmek isteyenler sertifika alarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.
 
Bir günlük sınıf içi eğitimin sonunda katılımcılar, İstanbul Üniversitesi Sermaye Piyasaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (SERPAM)’dan eğitim sertifikası almaya hak kazanacak.
 
Eğitim Programı:
 
1)Finansal Yönetimin Genel İlkeleri
2)Finansal Sistem
3)Finansal Tablolar
a)Bilanço
b)Gelir tablosu
c)Nakit akım tablosu
4)Finansal Analiz ve Kontrol
a)Yüzdesel analiz
b)Oran analizi
c)“Free cash flow” analizleri
5)Kara Geçiş Analizi ve Kaldıraçlar
6)Finansal Planlama
a)Nakit bütçesi
b)Proforma gelir tablosu ve bilanço 

Eğitimin Yeri ve Tarihi:
 
27 Şubat 2016 Cumartesi
 
İMED-İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği
Şehit Muhtar Cad. İlkyaz Apt. No: 2/2 
Taksim – İstanbul
 
Eğitimle ilgili detaylara www.borfin.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)