E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporFenerbahçe'de 'bütçe' krizi!---

Fenerbahçe'de 'bütçe' krizi!

Fenerbahçe'de 'bütçe' krizi!
26 Temmuz 2021 - 12:45 www.borsagundem.com

Son yıllarda yapılan transferler, kadro şişkinliği ve takım harcama limiti… Fenerbahçe hem önemli oyunculardan kurulu, oturmuş bir kadro oluşturulmasının avantajını yaşıyor ancak bir yandan da limitleri aşıyor.

Fenerbahçe'de 39 kişilik kadro iki etapta 9 kişi azaltıldı ancak harcama limiti sıkıntısı devam ediyor. 

Yeni sezonda yüzde 25 sapma hakkıyla birlikte sarı-lacivertlilerin 497 milyon TL limiti bulunuyor. Fakat bu limit aşılmış durumda. Üstelik aşım rakamının 100 milyon TL olduğu konuşuluyor. Fenerbahçe, şimdi bu bütçe sorununu aşmaya çalışıyor.

SADECE FREY SATILDI

Sözcü'den İrfan Yirmibeş'in haberine göre; Fenerbahçe'nin maaş bütçesi 60 milyon Euro civarında. 39 kişilik kadro, iki etapta 30'a indirildi fakat bu oyuncuların sözleşmesi devam ettiğinden limitten düşülmüyor. Yeni transfer yapabilmek için bu limitin belirlenen sınıra çekilmesi gerekiyor. Bir başka deyişle sarı-lacivertliler, yeni transfer yapabilmek için yeni sponsorlar bulmak, oyuncu satışı yapmak ya da oyuncu göndererek harcama limitinde yer açmak zorunda. Şu ana kadar ise sadece Frey satılabildi.

3. DALGA YAKIN

Pereira, 9 futbolcuyu göndererek, oyuncu sayısını 30'a indirdi. Ancak bu sayı daha da düşecek. Perotti ve Zanka'nın da kadro dışında bırakılması bekleniyor. Ayrıca kadroda 15 yabancı bulunuyor. En az iki yabancı daha alınması beklendiğinden bu sayının 12'ye çekilmesi gerekiyor.

PEREIRA’YA TAM YETKİ

Vitor Pereira, ikinci döneminde Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak için yola çıktı. Bunun için de gereken desteği yönetimden buldu. Başkan Ali Koç, eleştirilere rağmen Portekizli çalıştırıcıya adeta takımın anahtarını teslim etti. Koç, hem yönetim kurulu toplantılarında hem de kulüp üyeleriyle bir araya geldiğinde Pereira'ya desteğini gösteriyor. Ali Koç, “Samandıra'da tek patronu Vitor Pereira'dır” diyerek teknik heyetin psikolojik gücünü artırıyor.

TRANSFERDE SÖZ ONUN

Ali Koç, transfer konusunda da Vitor Pereira ile direkt temasta. Pereira, hem gönderilmesini istediği hem de transfer edilmesini talep ettiği isimleri Koç'a direkt bildiriyor. Fenerbahçe Başkanı, aynı zamanda futbol şubesini de kendine bağlamıştı.

Fenerbahçe'den yılın bombası! Görüşmeler başladı...

 

Fenerbahçe yıldız futbolcu için ilk teklifini yaptı!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • The 26 Temmuz 2021 13:08

    Geberbahöe camiyası. Sermayeyi 200 milyona çıkaracak şekilde, Bedelli sermaye artışıyla, 30 tl den primli hisse ihracı için 1000 işadamı bulur. Bu işadamları hem %70 lik Fenerbahçeliler derneğin bedelli parasını öder, hemde %30 kendilerinin alacağı hisseleri öder. Zaten fşbasal olarak iyi duruma gelmiş şirketin hisseleride sportif başarı ike birlikte çok iyi yerlere gelir, derneğe bağışladıkları kadar değerlenir. 10 milyonla katılırım. 7 milyonluk derneğe verilecek hisse kadar derneğe bağış, 3 milyonu kendime hisse olarak alma koşuluyla

  • FB26 Temmuz 2021 13:01

    Tahsisli sermaye artışı ile, derneğe ve 100 kadar işadamına tahsisli hisse ihrac edilmesi mümkünse, fşnasal sorunlar aşılır. Tahsisli sermaye artışı ile sermaye 200 milyona çıkarılsın. Tahsiliye katılanlar hem derneğin %70 ini ödenmesi için bağış yapar, hem kendine ihrac edilecek %30 ödeyecek şekilde en az 100 gönülü adam bulunur.