E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaFed'in faiz artırımlarına ara vermesi sıkılaştırmanın sonu değil---

Fed'in faiz artırımlarına ara vermesi sıkılaştırmanın sonu değil

Fed'in faiz artırımlarına ara vermesi sıkılaştırmanın sonu değil
18 Ocak 2019 - 06:07 www.borsagundem.com

Fed Atlanta eski başkanı Lockhart, Fed'in faiz artırımlarına ara vermesinin sıkılaştırma sürecinin sonunun geldiği anlamı taşımadığını dile getirdi. Lonckhart'a göre fonlama faizinin nötr seviyeye gelmesi için iki artırıma daha ihtiyaç var

Atlanta Fed'in eski Başkanı Dennis Lockhart, Fed'in Aralık ayında faiz artırımlarına ara vererek ekonominin durumunu değerlendirmesi için için birçok neden bulunduğunu ifade etti.

Bloomberg Television ile Perşembe günü gerçekleştirdiği mülakatta faiz artırımlarına ara verilmesinin sıkılaştırma sürecinin sonunun geldiği anlamına gelmediğinin altını çizen Lockhart, Fed fonlama oranının merkez bankasının “nötr” olarak gördüğü seviyenin hala altında olduğuna dikkat çekti.

Lockhart'a göre Fed, fonlama faizinin nötr seviyesine çıkması için muhtemelen ki kez daha faiz artırımına gerekli olacağını söyledi.

Atlanta Fed'in 2017 yılında görevi bırakan eski Başkanı, hükümet kapanmasının halihazırda yavaşlamakta olan ekonomi üzerinde etkisi olacağını ifade ederken, kötü hava şartları ve diğer etkiler nedeniyle ilk çeyreğin genellikle bir bilmece olduğunu sözlerine ekledi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)