E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaFed üyesi Powell istihdamı işaret etti---

Fed üyesi Powell istihdamı işaret etti

Fed üyesi Powell istihdamı işaret etti
19 Aralık 2015 - 17:36 www.borsagundem.com

Jerome Powell para politikasına rehberlik etmesi açısından istihdamda iyileşme oranını yakından izleyeceklerini belirtti

ABD Merkez Bankası faizlerde kademeli artış patikası izlemeye hazırlanırken Fed Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell istihdamda iyileşme oranını yakından izleyeceğini belirtti.

Powell verdiği bir röportajda Fed'in birçok veriye baktığını belirterek, "Ancak benim için listenin en başında istihdam piyasasındaki iyileşmenin devam etmesi geliyor" dedi Powell bunun yanı sıra enflasyonda da devam eden bir ilerleme olması gerektiğini ifade etti.

Powell "Güçlü istihdam artışının sürdüğünü görmek istiyorum, 3 yıldır güçlü bir iyileşme gördük, bu devam etmeli" dedi. Powell "Umarım bu ilk ve ufak faiz artışı ekonominin durumuna ve bu iyileşmenin devam edeceğine dair güvenimizin bir işareti olarak görülmüştür" diyerek sözlerini sonlandırdı. 

ABD Merkez Bankası yaklaşık 10 yılın ardından ilk kez geçen hafta faiz oranlarını artırmış Başkan Yellen gelecek faiz artışlarının kademeli ve verilere bağlı olacağını belirtmişti.

Powell'in FOMC'de oy hakkı bulunuyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)