E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisFatih Kuru tüm gerçekleri Borsa Gündem’e anlattı---

Fatih Kuru tüm gerçekleri Borsa Gündem’e anlattı

Fatih Kuru tüm gerçekleri Borsa Gündem’e anlattı
24 Aralık 2018 - 07:08 www.borsagundem.com

Borsagundem.com’a konuşan Fatih Kuru, Hüseyin Yücel’in isteği üzerine kurduğu borsa sitesinin habercilik yapmadığını söyledi, “Yanlış yolda olduklarını anlayınca ayrıldım” dedi.

BORSAGUNDEM.COM – ÖZEL HABER

Birilerini yalan haberlerle karalamak, çamur atmak en kolay iş. Hele de yaptıracak adam buldun mu en ‘ucuz’ iş. Zor olan ise gerçekleri yazmak. Üçkağıt çevirenlerin yüreklerine korku salmak. Yazınca dik durmak.

‘Zor’ olanların tek adresi Borsagundem.com. İftiranın merkezi ise manipülatör Hüseyin Yücel menşeli, bir yıl önce sisteme giren ‘yazılımı kiralık’ bir borsa internet sitesi. Kullanıp atılmak üzere kiralanmış bir ‘tetikçi’…

BORSAGUNDEM.COM HABER YAPIYOR, BAZILARI İSE SİNSİ PLANLAR…

Borsagundem.com, Türkiye’nin yarınlarının güvencesi Sermaye Piyasalarına atılan çengelleri, kişileri, çevrilen dolapları gözler önüne serip, tezgahları bozdukça; havadan para kazanmaya, hisseleri manipüle ederek yatırımcıları soymaya alışmış bazı borsacıların uykuları kaçıyor.

Uykusu kaçanlar ise sinsi planlar kuruyor. Tıpkı, SPK’nın hakkında ‘piyasa dolandırıcılığı’ yüklü işlemleri nedeniyle suç duyurusu yağdırdığı Hüseyin Yücel gibi…

SUSTURAMAYACAKLARINI BİLİYORLAR

‘En kolay taktik’ devreye giriyor. Kirli tuzakların üstüne cesurca giden Borsagundem.com’a ‘saldırı’ için, bir adam bulunuyor, hiç bilmedikleri internet dünyasına adım atılıyor. Ama kendilerini ifşa etmeden, gizliden. Hedef açık, düzmece haberlerle, borsa dünyasının rakipsiz ve güçlü internet  portalı Borsagundem.com’u yıpratmak. Çünkü susturamayacaklarını biliyorlar.

Küçük akıllarına gelen bu düşünceyle yola çıkıyorlar. İftiralar başlıyor. Haberin, haberciliğin namusunu kirleterek… Bu arada mal sahiplerinin hoşlanmadığı, belki de rakip gördükleri isimler için de ‘vurucu!’ haberler hazırlanıyor. 

Fatih Kuru, “Çetin Yücel’i üniversite yıllarından tanırım. Abisi Hüseyin Yücel ile birlikte bir gün bana telefon açtılar, ‘Bir borsa sitesi yapmak istiyoruz’ dediler. Benden yardım istediler” diye konuşuyor. Siteyi kuruyor, anlamadıkları için domaini üzerine alıyor. İşin başına geçiyor. İşin doğrusu ‘alet’ oluyor. Kullanılıyor…

“ADAMLARIN BU TARZ HABERLER YAPACAKLARINI BİLMİYORDUM”

Fatih Kuru, “Hüseyin Yücel’in talimatlarıyla çirkin, aleyhte haberler yapmaya başladı” iddialarının göbeğindeki isim. Yücel’i işaret ederken, “Ekonomi sitesi yapmak istediler ama…” diyor. Cümlenin devamında bir itiraf geliyor. “Adamların bu tarz haber yapacaklarını bilmiyordum...“ Bomba! Demek ki sitenin ‘yüce’ gayesi haber değil, ortaya çıkıyor. 

Devam ediyor. “Ben bunlara, arkadaşım siz benden borsa ekonomi sitesi istediniz ama böyle haberleri yaparsanız olmaz” dediğini, grubu terk ettiğini söylüyor. İşte pişmanlık…   

Fatih Kuru, Hüseyin Yücel gerçeğini, ‘tetikçi’ borsa sitesini, borsagundem.com’a anlatıyor…

-BU İŞE NASIL BULAŞTIĞINIZI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?

-Ben Çetin Yücel ile üniversite yıllarından tanışırım. Abisi Hüseyin Yücel ile birlikte bir gün bana telefon açtılar,“Bir borsa sitesi yapmak istiyoruz” dediler. Benden yardım istediler. Ben o dönemde sosyal medya işleri yapıyordum. Bunlar işten anlamadıkları için  domaini de kendi üzerime aldım. Bana, borsa ekonomi sitesi yapacaklarını söylediler. Bir hazır paket yazılımı yapan şirket ile anlaştık. Sosyal medya işi yapıyorum ama yazılımdan anlamam.

Hüseyin Yücel ile Çetin Yücel Ankara’da yaşıyor. Daha sonra bana dediler ki, reklam işlerini de sen takip et. “Ben yapamam” dedim, profesyonelce bu işi yapan bir ajansla anlaşmalarını önerdim.

Hasan Meşe diye bir adam dava açmış, domain benim üzerime olduğu için dava bana geldi. Ben de hemen gidip, “Ben bu işlerle uğraşamam, alın domaini üzerimden” dedim. Ankara’da bunların petrol istasyonunda çalışan birisine devrettim.

-ŞİRKETLERİNİN MÜDÜRÜ OLAN, KÜNYEDE DE İSMİ YAZAN AYKUT GÜVEN’E Mİ DEVRETTİNİZ?

-Ben bunlara, “Arkadaşım siz benden borsa ekonomi sitesi istediniz ama böyle haberleri yaparsanız sıkıntı olur, ben domaini devrediyorum” dedim. Erkan diye birine devrettim galiba domaini. Aykut Güven bunların müdürü, siz zaten her şeyi öğrenmişsiniz.

-YAKIN ZAMANA KADAR KÜNYEDE BİLE SİZİN İSMİNİZ VARDI!

-Adamların bu tarz haber yapacaklarını nereden bileyim? Bu sıkıntılar yaşanınca domain momain ne varsa hepsini devrettim. “Ben bu tür işlere giremem” dedim ve ayrıldım.

-“İLİŞKİM KALMADI” DİYORSUNUZ AMA ÇOK YAKIN ZAMANDA PİRAMİT MENKUL’ÜN ORTAKLARINDAN MEHMET OSMANOĞLU’NA GİDİP BUNLAR ADINA PARA İSTEMİŞSİNİZ…

-İşte onu anlatıyordum. Benden böyle bir şey talep ettiklerinde ben de onları, “Bu işi profesyonel bir reklam şirketi üzerinden yapın, bu şekilde olmaz” diye uyardım. “Ben şimdilik sizin işiniz çözülsün diye gideyim” dedim. Bana dediler ki, aynı zamanda röportaj yapacaksın. Ben de, “Ne sorayım, bu işten anlamam ki” dedim. “Biz sana soruları göndereceğiz, onları sor” dediler. Ben de Mehmet Osmanoğlu’nun yanına gittim.

-“İFTİRA DOLU, BENİM KABUL ETMEDİĞİM TARZ” DEDİĞİNİZ HABERLER YAYINLANDIKTAN SONRA SİZ MEHMET OSMANOĞLU’NA GİTTİNİZ; “İLİŞKİMİ KESTİM, DOMAİNİ DEVRETTİM” DİYORSUNUZ AMA GÖRÜŞMEYE DE GİDİYORSUNUZ…

-Bunlar reklam için beni aradılar, “Biz Ankara’dayız, sen İstanbul’da olduğun için git” dediler. Ben de, “İyi, gideyim” dedim. Ayrıca Gedik’le de vardı hem röportaj hem reklam görüşmesi. Ben de mesaj attım müdürüne, “Gelmiyorum. Hüseyin Yücel kimi yönlendirecekse yönlendirsin” dedim. Hüseyin’in söylemesiyle oraya da gidecektim ama baktım iş kötüye gidiyor, “Ben gitmiyorum” dedim. Bu yapılanlardan sonra artık ben yapmam…

-SİTE HÂLÂ KİRALIK YAZILIMCILARIN SERVERLARINDA MI?

-Yok, bu sıkıntılar olunca yurtdışına taşıdılar. 

-NİYE KENDİLERİNİ GİZLİYORLAR?

-Şimdi bunlar çevresindeki Erkan isimli çocuğun yönlendirmesiyle hareket ediyorlar. Niye böyle yaptılar bilmiyorum.

-SİZ YARDIM ETTİĞİNİZ ADAMLARIN MANİPÜLASYON SUÇUNDAN YARGILANDIĞINI, SPK’NIN AĞIR CEZALAR VERDİĞİNİ BİLMİYOR MUSUNUZ?

-Bilmiyordum, ben borsadan falan anlamam. Yargılanmalardan, cezalardan sonradan haberim oldu benim. Öğrenince her şeyden elimi ayağımı çektim.

-AMA SİZİ REKLAM ALMAYA GÖNDERMEDEN ÖNCE ŞANTAJ HABERLER YAPIYORLAR

-Ben bu işleri bilmiyorum. Ne yapıyorlar, nasıl yapıyorlar, anlamıyorum. Bu sıkıntıları görünce hemen yolumu ayırdım zaten. Ben artık bu işin içinde de dışında da anılmak istemiyorum. Bu adamlarla anılmak istemiyorum.

-BU ADAMLARIN İSMİNİN SIKÇA BORSA MANİPÜLASYONUNA KARIŞTIĞINI BİLMEDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ AMA SOSYAL MEDYA İŞİ YAPAN BİRİ OLARAK GOOGLE’A GİRİP ARASANIZ SPK’NIN HAKLARINDAKİ SUÇ DUYURULARINI GÖRÜRDÜNÜZ…

-Ben sizin yazdığınız kulis haberlerini okuyunca bazı şeyleri öğrendim. Piyasayı da öyle öğreniyorum.

-BU ADAMLAR SPK TARAFINDAN DEFALARCA CEZALANDIRILMIŞ İSİMLER, BİR TEK BORSAGUNDEM.COM BUNLARIN HABERLERİNİ YAPIYOR. ONLAR DA BORSA GÜNDEM’İ SUSTURMAK, ŞANTAJ YAPMAK VE YAPTIKLARININ GÜNDEME GELMEMESİ İÇİN BİR SİTE KURMUŞLAR, YOKSA AMAÇLARININ BORSA EKONOMİ SİTESİ YAPMAK OLMADIKLARI BELLİ…

-Hangi niyetle kurdular, amaçları nedir, bilmiyorum.

HÜSEYİN YÜCEL'İN BORSA SİCİLİ KABARIK

Yücel Ailesi sermaye piyasalarındaki işlemleri nedeniyle SPK'nın haklarında çokça suç duyurusunda bulunduğu ve ceza verdiği kişiler. Piyasa bozucu eylemler ve piyasa dolandırıcılığı işlemleri nedeniyle SPK, Yücel Ailesi fertleri hakkında 16 kez işlem yaptı. SPK, Hüseyin Yücel hakkında 4 kez Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. SPK, Hüseyin Yücel’in başka şahısların hesabını kullandığını tespit etti ve bu isimler hakkında işlem yaptı. Piyasa bozucu eylemler ve piyasa dolandırıcılığı işlemlerinden dolayı Yücel Ailesi fertlerine 13 milyon liranın üzerinde rekor para cezası verildi. Borsa tarihinde bu kadar yüksek para cezası alan kurum ve şahıs bulunmamakta. 2009 yılından bugüne kadar SPK'nın Yüceller ile ilgili yaptığı suç duyuruları ve cezaların listesi şöyle:

1-) 13 Kasım 2009 Türk Tuborg Bira ve Malt Sanayi A.Ş. hisse senedinde 18 Eylül 2009-28 Eylül 2009 döneminde gerçekleştirilen işlemlerin incelenmesi sonucunda; söz konusu dönemde Tuborg hisse senedinde gerçekleştirilen SPKn'nun ilgili maddesinde tanımlanan manipülasyon suçunun unsurlarını içeren fiilleri nedeniyle Halil Yücel ve Hüseyin Yücel hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir. Ayrıca, Halil Yücel, Hüseyin Yücel ile hesabından Halil Yücel tarafından işlem gerçekleştirildiği tespit edilen Fatma Yücel ve hesabından Hüseyin Yücel isimli şahıs tarafından işlem gerçekleştirildiği tespit edilen Ali Molla Guran hakkında borsalar ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda geçici işlem yasağı getirilmesine karar verilmiştir.

2-) 14 Şubat 2014 SPK, 26.05-09.06.2011 döneminde Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. pay piyasasında gerçekleştirdiği işlemlerin 2499 sayılı Mülga SPKn’nun 47/1-(A)-2 maddesi ve 6362 sayılı SPKn’nun 107/1 maddesinde tanımlanan suçun unsurlarını oluşturması nedeniyle Hüseyin Yücel hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.

3-) 3 Nisan 2014 SPK, 13.04.2011-09.05.2011 döneminde Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş pay piyasasında 6362 sayılı SPKn’nun 107/1 maddesinde belirtilen suçun unsurlarını oluşturan işlemlerin gerçekleştirilmesi nedeniyle Hüseyin Yücel hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

4-) 8 Temmuz 2014 SPK, VAKKO pay piyasasında 30.03.2011-18.04.2011 döneminde gerçekleştirilen işlemlerin 6362 sayılı SPKn’nun 107/1 maddesinde tanımlanan piyasa dolandırıcılığı suçunun unsurlarını oluşturması nedeniyle Hüseyin Yücel hakkında suç duyurusunda bulunmuştur.

5-) 27 Şubat 2015 SPK, Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş. (VAKKO) pay piyasasında 07.04.2014-18.04.2014 döneminde söz konusu şahıs tarafından gerçekleştirilen işlemlerin Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan (a), (b), (c), (ç), (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle İbrahim Yücel’e 422 bin 331 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

6-) 27 Şubat 2015 SPK, Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEGYO) pay piyasasında 16.04.2014-18.04.2014 döneminde söz konusu şahıs tarafından gerçekleştirilen işlemlerin Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan (a), (b), (c), (ç), (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle İbrahim Yücel’e 23 bin 32 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

7-) 27 Şubat 2015 SPK, Garanti Faktoring Hizmetleri A.Ş. (GARFA) pay piyasasında 02.04.2014-03.04.2014 döneminde söz konusu şahıs tarafından gerçekleştirilen işlemlerin Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan (a), (b), (c), (ç), (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle İbrahim Yücel’e 43 bin 536 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

8-)14 Nisan 2016 SPK, 12.10.2015-09.11.2015 döneminde Doğuş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DGGYO) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (c), (ç) ve (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104’üncü maddesi uyarınca Halil Yücel’e 24 bin 672 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

9-) 14 Nisan 2016 SPK, 23.12.2015-22.01.2016 döneminde Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş. (HATEK) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (c), (ç) ve (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104’üncü maddesi uyarınca Halil Yücel’e 1 milyon 102 bin 891 TL idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

10-) 14 Nisan 2016 SPK, 05.01.2015-24.02.2015 döneminde Makina Takım Endüstrisi A.Ş. (MAKTK) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (c), (ç) ve (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104’üncü maddesi uyarınca Halil Yücel’e 205 bin 198 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

11-) 14 Nisan 2016 SPK, 11.11.2015-02.12.2015 döneminde Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KLGYO) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerin VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği'nin 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (c), (ç) ve (f) bentlerine aykırılık teşkil etmesi nedeniyle 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 104’üncü maddesi uyarınca Halil Yücel’e 944 bin 298 TL idari para cezası uygulanmasına karar vermiştir.

12-) 10 Şubat 2017 SPK 4 hissede 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle, 6362 sayılı SPKn’nun 1’inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla Yücel Ailesi fertleri başta olmak üzere çok sayıda isim hakkında tedbir kararı almıştır.

13-) 21 Eylül 2017 SPK, Menderes Tekstil hisselerinde yapılan işlemlerden dolayı VI-104.1 sayılı Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (ç) ve (f) bentleri gereğince Ali Yücel’e 1 milyon 284 bin TL, Hüseyin Yücel’e 27 bin 47 TL ve birlikte hareket ettiği tespit edilen Ali Guran’a 1 milyon 717 bin TL, Mustafa Pektezel ise 58 bin 529,18 TL idari para cezası kesmiştir.

14-) 5 Temmuz 2017 SPK, Trabzonspor hisselerinde yapılan işlemlerden dolayı VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrası gereğince Halil Yücel’e 2 milyon 884 bin 239 TL, Ali Yücel’e ise 558 bin 858 TL para cezası verdi.

15-) 15 Şubat 2018 SPK, Adana Çimento hisselerinde yapılan işlemlerden dolayı VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (c), (ç) ve (f) bentleri gereğince Ali Yücel’e 3 milyon 388 bin 812 TL, birlikte hareket eden Serdal Pektezel’e 295 bin 579 TL para cezası kesti.

16-) 18 Ekim 2018 SPK, Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş. pay piyasasının arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandıran Ali Yücel’e, VI-104.1 Piyasa Bozucu Eylemler Tebliği’nin 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (f) bentleri gereğince 26 bin 49 TL idari para cezası vermiştir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (11)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bu ERKAN kim acaba?26 Aralık 2018 01:18

  Kafası büyük aklı küçük olan mı ?

 • ülkücü borsacı25 Aralık 2018 21:21

  fatih kuru tam müslüman,alnı secde gören milliyetçi bir şahsiyettir.haram lokma yemez,harbi borsacı delikanlıdır.

 • Umut taciri 25 Aralık 2018 20:16

  Sakarya da kasap yaşlı bir amca altları doldurun yardım edin sözü üstüne 10 kademe alta yazmış alış adamın amaçlı destek olmak . Akşam bir bir bakmış emir gerçek olmuş umut satmış savunması mecbur kaldım yoksa ben batacaktım . Madem öyle o amca battı kahroldu adam Ailesi ile arası bozuldu . Sen varya acı çekerek öleceksin . O adamın beduası tutar . Kimi dediğimi herkes biliyor . Umut taciri .

 • mecit merden25 Aralık 2018 00:38

  pıslik olmuş borsa deyıl tuzak merkezı devletı yönetenler daha çokmu ınsan canı yakacaklar bunlar spekcıler bır taraf şırket sahıbler dıgertarafdan soy soya bıldıgınkadarr

 • Hayri24 Aralık 2018 22:50

  İlk suç duyurusu tarihi 2009. Yani seneye zaman aşımından düşecek o dava.

 • Murat bey24 Aralık 2018 21:07

  Investing sitesini de arastirin borsagundem. Krdmd forumuna yazan gurrhan kayya bir spekulatordur

 • umut ağa24 Aralık 2018 18:05

  adam diyor benim üzerime mal yok tüm varlığı borsadan yaptım arastırılsın. ne ilişkiler ortaya cıkacak göreceksiniz . ayrıca şikayet edeceğim diyenler tehdit ediliyor madem sucun yok neden korkuyorsun neden garibanları tehdit ediyorsun. 

 • Aman dikkatttttt24 Aralık 2018 12:55

  Hüseyin yücel ayhan öztürk hasan meşe,bu adamlar yatırımcıları dolandırıyor.dogub vkfyo vakfn ykgyo adnac pegyo rtlab glryh oyayo.gidün savcılığa ismen şikayetçi olun.twitterdan milleti kandırıyorlar..borsagündem den şaşmayın

 • namık25 Aralık 2018 09:00

  hasanın arkasında kim var oda araştırılsın

 • Hırsızlar24 Aralık 2018 08:47

  Orhan bey çalıştıkları kırımları değiştirdiler.isviçreye gidip hesap açtılar.credit suisee ve bgc de hespları var.bilginiz olsun

 • Borsacı24 Aralık 2018 08:02

  investing isimli sitede ve kuşlu sitede de çok manipulatör var. Birbirleri lle paslaşıp insanları belirli hisselerde pozisyona çekiyorlar. SĞK açıklama yaptı.