E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemFahrettin Koca: Salgının son günlerindeyiz---

Fahrettin Koca: Salgının son günlerindeyiz

Fahrettin Koca: Salgının son günlerindeyiz
17 Mayıs 2022 - 20:04 www.borsagundem.com

Sağlık Bakanı Koca "Birlikte hareket ederek büyük mücadele verdiğimiz korona virüs salgınının son günlerindeyiz. Umut ediyorum ki aynı dayanışma duyguları ile bu salgının bitişine de şahitlik edeceğiz" dedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk resmi yurt dışı programını Türkiye'ye gerçekleştiren Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev ile makamında görüştü. Yaklaşık 1 saat süren ikili görüşme sonrasında, 2022- 2023 yıllarını kapsayan 'Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Arasında İş Birliği ve Yol Haritası' protokolü imzalandı.

Eylem planının hayata geçirilmesi için Ortak Çalışma Grubu kuruldu. Bakan Koca, imzalanan eylem planıyla mevcut iş birliğine yeni bir ivme kazandıracaklarını kaydetti. Koca, "Cumhurbaşkanlarımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Sayın İlham Alivey cenapları arasındaki güçlü dostluk ve ortak çalışma isteği, bakanlıklar arasındaki ilişkilerimizin olumlu yönde seyretmesine büyük katkı sağlamaktadır" ifadelerini kullandı.

"SALGININ SON GÜNLERİNDEYİZ"

Bakan Koca, salgın döneminde çok önemli işler yaptıklarını ifade ederek, "Pandemi süreci boyunca Bilim Kurulu üyelerimiz düzenli olarak bir araya gelerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu. Birlikte hareket ederek büyük mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınının son günlerindeyiz. Umut ediyorum ki aynı dayanışma duyguları ile bu salgının bitişine de şahitlik edeceğiz."

TÜRKİYE-AZERBAYCAN İLİŞKİSİ

"Güçlü sağlık alt yapımız ve görevine kendini adamış sağlık çalışanlarımız bu süreçte en önemli destekçilerimiz olmuştur. Yerli aşımız Turkovac ile birlikte dünyada kendi aşısını üreten öncü ülkelerden birisi olmanın haklı gururunu da yaşıyoruz. Aslında bu gurur iki kardeş ülkenin, bir milletin yani hepimizin. Bu vesileyle Turkovac aşısının Faz- 3 çalışmalarının Azerbaycan'da gerçekleştirilmesine ilişkin göstermiş olduğunuz yakın iş birliğinden dolayı size ayrıca teşekkür etmek istiyorum" diye konuştu.

Konuk Bakan Musayev ise ilk yurt dışı seyahatinde Türkiye'de bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade ederek "Pandemi döneminde bize gösterdiğiniz büyük destek için teşekkür ediyorum. Bu ağır günlerde kardeş desteğini unutmayacağız" dedi.

Musayev ayrıca, ülkesinde yürüttükleri Turkovac çalışmasının iyi neticeler vereceğinden emin olduğunu ifade etti. Görüşmenin ardından imza töreni düzenlendi.

Kabus geri dönüyor: Müsilajla kesin olarak karşılaşacağız

 

Ukrayna ve Rusya arasındaki müzakereler askıya alındı

 

BİST, 5 hisse ve 10 yatırımcıya tedbir uygulanacağını açıkladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mucise Reis ;)18 Mayıs 2022 09:07

  Sayın bakan bey birde sma lılara el atsanız. ? Yakışmıyor hiç bizlere...

 • Hehe17 Mayıs 2022 22:08

  Seninde nebati yakti bee o daha komik ve daha iyi salliyor ne oyle 3-5 bin sallamak adam aya gidip geliyor artik ne yiyor ne iciyorsa buyuk ihtimal manda yogurduna kurutulmus mango koyuyor hurma koysa nas felak derdi

 • mertcan17 Mayıs 2022 21:52

  git işine, sende keseni doldurdun, doktorlara yüksek egolu ,kaprisli kanun çıkartarak insanımızı tedavi yaptırmayacak duruma  getirdiniz

 • G.G17 Mayıs 2022 21:37

  Helal olsun sana Sağlık Bakanımız gece-gunduz demeden sabırla başardın. Tüm Sağlık çalışanlarına saygılar sunuyorum.