E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriEvergrande'nin planları suya düştü---

Evergrande'nin planları suya düştü

Evergrande'nin planları suya düştü
19 Ekim 2021 - 16:03 www.borsagundem.com

Evergrande'nin emlak hizmetleri birimindeki yüzde 51 hissesini satma anlaşması askıya alındı. Böylece şirketin temerrüde düşmeden mali durumu düzeltme planları da suya düşmüş oldu.

Borç yükü altındaki Çinli gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande Group'un emlak hizmetleri birimindeki yüzde 51 hissesini satma anlaşması askıya alındı.

Bu durum borç yükü altındaki Evergrande Group'un temerrüte düşmeden mali durumunu düzeltme planlarını suya düşürdü.

Konuya yakın iki kaynağın Reuters'a verdiği bilgiye göre, 300 milyar dolardan fazla borcuyla iflasın eşiğinde olan Evergrande, Evergrande Property Services'deki hissesini daha küçük rakibi Hopson Development Holdings'e yaklaşık 20 milyar Hong Kong doları (2.6 milyar dolar) karşılığında satmak için görüşmeler yürütüyordu.

Konuya yakın kaynaklardan biri, Evergrande'nin yeniden yapılanmasını denetleyen Guangdong eyalet yönetiminden onay alamadığı için anlaşmanın askıya alındığını söyledi.

Eyalet yönetiminin işlemi neden onaylamadığı bilinmiyor. Ancak kaynağa göre Çin dışındaki alacaklıları da anlaşmaya karşı çıkıyordu.

19 milyon dolarlık tahvil için para aktarıldı

Evergrande Group'un ana iştiraki Hengda Real Estate Group, son ödeme tarihi bugün olan 121.8 milyon yuanlık (19 milyon dolar) bir yurt içi tahvil kuponu ödemesi için para aktarımını gerçekleştirdiği de bildirildi.

Evergrande dolar cinsi bir dizi tahvil kuponunun son ödeme tarihini kaçırmıştı. Şirketin, 30 Ekim'de ödemesi gereken 14.25 milyon dolarlık bir tahvil kuponu daha var.

Evergrande'ye bir darbe daha, satış anlaşması iptal oldu

 

Evergrande diğer gayrimenkul şirketlerine de kaybettirdi

 

Evergrande üçüncü ödemeyi de kaçırdı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)