E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiEvans: Ekonomiyi kurtarmak ABD Kongresi'nin elinde---

Evans: Ekonomiyi kurtarmak ABD Kongresi'nin elinde

Evans: Ekonomiyi kurtarmak ABD Kongresi'nin elinde
05 Ağustos 2020 - 11:12 www.borsagundem.com

Chicago Fed Başkanı Charles Evans ABD hükümetinin ekonomiyi desteklemek için harcamalarını artırması gerektiğini söyledi ve ekonomiyi kurtarmanın ABD Kongresi`ndeki politikacıların ve Beyaz Saray`ın elinde olduğunu vurguladı.

Chicago Fed Başkanı Charles Evans iş piyasasının sağlıklı düzeylere yükseltilebilmesinin, verilecek yeni destekleme harcamalarına bağlı olduğunun altını çizdi ve ekledi:

"Artan talep sıkıntısı korona virüs önlem paketinin sonu yaklaştıkça daha da artacak; top Kongre'de... Bizi ileriye taşımak için mali politikanın önemi çok büyük."

Evans'ın öngörülerine göre, şu anda yüzde 11 düzeyinde olan ABD işsizlik oranı, yılın sonunda yüzde 9.5 düzeyine, 2021 sonunda ise yüzde 6.5 düzeyine dönecek.

Evans, bu senaryoya karşın, istihdamdaki bu durumun sağlıklı bir ekonomi için yüksek bir düzey olduğu uyarısı yaptı ve bundan daha kötü öngörülerin de "eşit oranda" olası olduğunu vurguladı.

IMF, Türkiye’yi ‘düşük rezerv’ için uyardı!

Londra piyasasında gecelik TL swap faizi geriledi

TCMB: Temmuz'da enerji fiyatları artarken, gıda enflasyonu sınırlı düştü

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)