E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriEtiler Marmaris’den yeni ortaklık hamlesi---

Etiler Marmaris’den yeni ortaklık hamlesi

Etiler Marmaris’den yeni ortaklık hamlesi
09 Mart 2018 - 18:29 www.borsagundem.com

Hisseleri borsada işlem gören Etiler Gıda’dan önemli bir adım... Tahsisli sermaye artırımı yapılmak suretiyle planlanan yabancı ortak edinimi görüşmeleri için Mehmed Nureddin Çevik yetkilendirildi.

BORSAGUNDEM.COM

Geçtiğimiz aylarda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik tarafından şirket kasasına 3 milyon 375 bin TL konarak sermayesini güçlendiren Etiler Marmaris’de yeni bir adım daha atıldı. Şirketten bu kez de ‘yabancı ortak’ hamlesi geldi. Bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında sermaye artırımı yapılmak suretiyle yabancı ortak edinme görüşmeleri için Mehmed Nureddin Çevik’in yetkilendirildiği belirtildi.

Etiler Gıda ‘dan KAP’a gönderilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Yönetim Kurulumuz 09.03.2018 tarihinde yaptığı toplantıda; Şirketimizin Tahsisli sermaye artırımı yapılmak suretiyle planlanan yabancı ortak edinimi görüşmelerini yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mehmed Nureddin Çevik'in yetkilendirilmesine, oy birliği ile karar verilmiştir.”

SERMAYE 12.3 MİLYON TL’YE ÇIKARILDI

Yüksek kaliteli, lezzetli ve sağlıklı ürünleri Etiler Marmaris markası ile  sunmayı ve gelişmiş altyapısı ile yüksek standartlarından hem yatırımcıları hem de müşterilerini yararlandırmayı, amaçlayan Etiler Marmaris’in  sermayesi  12 milyon 352 bin 370 TL’ye çıkartıldı.

Sermaye artırımı mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak, Etiler Marmaris Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik tarafından Şirket’e 3 milyon 375 bin TL nakit sermaye avansı olarak sağlandı. Çevik Nominal değeri 1TL olan her bir hisse için 4.64 TL primli fiyat kullandı. Böylece şirket kasasında 3 milyon 375 bin TL girmiş oldu .

2017’DE YÜZDE 30 BÜYÜDÜ

Etiler Marmaris Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nurettin Çevik şirketin sermaye yapısını güçlendirirken .büyüme hızını artırdıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bir yandan Etiler Marmaris’in sermaye yapısını güçlendirirken, diğer yandan büyümeye devam ediyoruz. Şirketimiz 2017’de yüzde 30 büyüme yakaladı, 2018’de büyüme hedefimiz yüzde 50.

Sermaye artırımımız bu büyümeye katkı sunacaktır. Sermaye artırımı sürecinde, şirket ortaklarımızın ve yatırımcıların çıkarlarını gözettik. Sermaye yapımızı güçlendirerek büyümeye devam ediyoruz. Etiler Marmaris’in altyapısını sağlıklı bir şekilde geliştirerek bayilerimize en uygun koşulları, lezzet severler müşterilerimize ise günümüz standartlarının üzerinde bir toplam kaliteyi sunmayı hedefliyoruz.”

Etiler Marmaris’in  şu anda 51 olan bayi sayısının 2019 yılı sonuna kadar 100’e çıkartılması amaçlanıyor.

YENİ İŞ ORTAKLARI ARIYOR

Kurumsallaşma çalışmaları ve altyapı yatırımlarına 2015 yılında hız veren; depo, soğuk zincir gibi yatırımları tamamlayan ve  sermayesini güçlendiren Etiler Marmaris, kendi işini kurmak isteyen yatırımcıları güçlü işleyiş ve düzene sahip, yenilikçi franchising sistemine davet ediyor.

Türkiye’nin en eski ve tanınmış markaları arasında yer alan Etiler Marmaris’ten franchising alarak çalışmak isteyenlere 31 Mart 2018 tarihine kadar sürecek franchising kampanyası çerçevesinde çok uygun koşullar  sağlıyor.

Express, büfe ve concept olmak üzere 3 farklı işletme seçeneği bulunan Etiler Marmaris. lokasyon seçiminin doğruluğundan başlayarak, mimari tasarım, menü oluşumu, eğitimler, personel seçimine kadar tüm sürece dahil oluyor ve şubeyi franchising alan kişiye eksiksiz teslim ediyor. Teslim sonrasında da düzenli olarak şubeyi ve işletmeciliğini denetliyor ve gelişmiş tedarik zinciri ile  tedarik sağlıyor.

Etiler Marmaris ile çalışmak isteyenler şirketin web sayfasından franchising koşullarını kolaylıkla öğrenerek yetkili kişilerle iletişime geçebiliyor ve yatırım maliyeti uygun kârlı ve zevkli bir iş ortaklığı süreci için ilk bilgileri alabiliyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 5,45
En Yüksek: 5,60
En Düşük: 5,45
Değişim 0,93 %
FK: 37,08
PD / DD: 5,45
İşlem Hacmi 2.748.398
Toplam Adet: 497.033
Ağırlıklı Ort.: 5,53
YORUMLAR (11)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • KEMAL ARSLAN10 Mart 2018 16:46

  Fotoğraftaki şubeye gittim adamlar efsane biryer yapmış çok kaliteli biryer olmuş bence Markaya çok değer katmış bu tarz concept mağazaları Avm lerde daha çok görmek istiyoruz.Bu Vizyona yabancıların ortak olmak istemesine şaşırmamak gerekir .Tebrikler....

 • Cem10 Mart 2018 13:38

  Bu adamların Şti lerinden bir lot bile almam kesin ve net .

 • Yasin 10 Mart 2018 12:31

  İki yıl önce Alyağ Etiler hisseleri maliyetlendiği fiyatta göre çok ucuz tahsisli sermaye artışları oluyor. Hem bu iki yılda etilerde o kadar geliştirmeler olmasına rağmen.

 • Sard10 Mart 2018 11:53

  İflas etmiş dandik bir şirketi kim niye alsın are sıfır ürün gamı fastfood ağı hantal

 • KEMAL ARSLAN10 Mart 2018 16:50

  Ataşehir watergarden şubesine giderseniz bence kesin fikriniz değişir

 • demirkan 10 Mart 2018 16:27

  BİRİLERİ ALIYORKİ BU HİSSE TÜRAŞI GEÇTİ. ALINMAZ DİYE 146000 OLDU. NERDEN ALACAĞIZ 256000 DENMİ?. AĞZI OLAN KONUŞUYOR.

 • tahr10 Mart 2018 10:57

  alyağ şirketini ne yaptıda ? onca yatırım ardından satış . etiler yoksa bir d,ream mı olma hayalinde? bence aldanmayın . yinede yolu açık olsun . ama yönetim fena ky düşmanı .

 • One 10 Mart 2018 09:44

  Ne kadar hisse ihraç edilecek acaba. Kadaya girecek yeni para miktarı önemli. Birde Alyağ hisselerini satarlarsa kasada para fışkıracak :)

 • banu10 Mart 2018 10:59

  fışkıran para da hissedarlara yada şirketi büyütmeye değil mi =) beklersiniz . :'( :'(

 • Genios10 Mart 2018 10:52

  Bu Etilerde süpriz birşeyler olursa şaşırmam...uçurabilirler hisseyi Surviver' a da sponsor oldu.... ;)

 • Alya09 Mart 2018 22:48

  Hakim ortak Alyağ idi. Ama sonra Bir kuşun hisseyi Kurdoğlu sleymşnyuma, bşr kuşum hisseyi patrona bir kısım hisseyi yabancıya sat. Alyağ hissesesarkığı azınlığa düşsün Tamamını sat gitsin bari.