E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıEthereum'da tarih tekerrür mü edecek?---

Ethereum'da tarih tekerrür mü edecek?

Ethereum'da tarih tekerrür mü edecek?
30 Temmuz 2021 - 12:50 www.borsagundem.com

Ether'de mevcut trendin önceki yıla benzerliğine dayanarak yıl içinde bir noktada 14 bin doların üzerine çıkma olasılığı izleniyor.

Ethereum fiyatı'nın teknik göstergelerinde geçen yıla benzer hareketlerin olması ile 14 bin dolara kadar çıkma ihtimali tartışılırken, TradingShot adlı kullanıcı tarafından tespit edilen fraktal, üç teknik göstergeyi içeriyor: 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA), Fibonacci kanalı ve göreceli güç endeksi (RSI).

Ether, Mayıs 2021'den beri ilk kez temmuz ayında 50 günlük SMA'sının üzerinde kapattı.

Belirtildiği gibi, fiyatın söz konusu hareketli ortalamanın üzerine çıkması, genellikle boğa piyasasının sinyali oluyor.

Örneğin ETH/USD paritesi, Nisan 2020'de 50 günlük SMA'nın üzerine çıktığında 170 dolar civarından işlem görüyordu ve kripto para, Eylül 2020'de yalnızca 137 gün sonra 500 doların üzerine çıktı.

Güçlü yükseliş döneminin ardından, Ether'in günlük göreceli güç endeksi de 60 puandan (nötr) 90 puana (fazla yükselmiş) yükseldi. Kripto para yükselirken, Fibonacci kanalı içinde geçici direnç ve destek seviyeleri de buldu.

Rekor bekleniyor

TradingShot, Nisan-Eylül 2020 aralığındaki fraktalde birden benzer durum fark etti. Her birinde Ether, 50 günlük SMA'nın üzerinde kapatıyordu ve Fibonacci kanalı içinde daha da yükseliyordu, diğer yandan RSI da yükseliş gösteriyordu. Şimdi ise aynı şey Temmuz 2021'de yaşanıyor.

Analistler, "Ether, 50 günlük SMA'yı kırdığında 132, 137 veya 70 gün içerisinde Fibonacci kanalının bir sonraki pik noktasına ulaşıyor. Pik seviye, her seferinde bir üst seviye oluyor. Önce 1,0'dı, daha sonra 1,5, mayıs ayında ise 2,0 Fibonacci seviyesine ulaştı" diye açıkladı

ETH/USD paritesi, 1,0 Fibonacci seviyesinin test edilmesi halinde 4 bin dolara kadar yükselebilir. 1,5 ve 2,0 Fibonacci seviyeleri ise 6 bin dolar ve 9 bin dolara denk geliyor.

TradingShot, Ether'in 50 günlük SMA'nın üzerinde kapattığı her bir rallide, Fibonacci kanalındaki hedefini yükselttiğini belirtti. Bu nedenle kripto paranın bir sonraki hedefi, 14 bin dolara denk gelen 2,5 Fibonacci seviyesi olabilir. Analistler, şöyle ekledi:

Teknik açıdan bir sonraki pik seviyenin 2,5 Fibonacci veya daha yukarısı olacağını düşünüyoruz, ne var ki bu yükselişin gerçekleşmesi için bir 137 (veya daha kötüsü 70) gün gibi bir zaman sınırlaması olduğu da göz önüne alınırsa, mevcut fiyat seviyesi için oldukça yüksek bir hedef gibi gözüküyor.

MicroStrategy zarara rağmen Bitcoin’den vazgeçmiyor

Binance'den türev ürün yasağı

Bitcoin, 40 bin dolar üstünde tutunamadı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucize Reis : )30 Temmuz 2021 14:48

    Zamaninde 200 usd ye aldim.sakliyorum. 250 usd di. Emeklilik fonu ile tartistim aldim. Az az suan 20 bin tl tanesi. Ozel emeklilik gibk damga, bakim kirtasiye zart zurt kesintide yok.