E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemEsper: Suriye'yi tamamen terk etmeyebiliriz---

Esper: Suriye'yi tamamen terk etmeyebiliriz

Esper: Suriye'yi tamamen terk etmeyebiliriz
21 Ekim 2019 - 14:08 www.borsagundem.com

Savunma Bakanı Mark Esper, ABD askerlerinin bir bölümünü, petrolü korumak adına Suriye’nin kuzeydoğusunda tutma fikrinin tartışıldığını söyledi

ABD Savunma Bakanı Mark Esper, petrolün IŞİD’in ya da başkalarının eline geçmemesi adına bazı ABD birliklerinin Suriye’nin kuzeydoğusundaki petrol sahalarında Demokratik Suriye Güçleri ile birlikte kalmasının görüşüldüğünü belirtti. 

Afganistan ziyareti sırasında gazetecilere açıklama yapan Esper, ABD’nin bölgeden çekilmesi sürerken bazı birliklerin hâlâ bölgede, petrol sahaları yakınlarında olduğunu açıkladı ve bu durumun böyle devam etmesi görüşünün tartışıldığını söyledi. Esper, sayı gibi detaylara dair herhangi bir karara varılmadığını ifade etti.

Henüz bu fikri yetkililere sunmadığını belirten Esper, Pentagon’un görevinin farklı tercihleri değerlendirmek olduğunu vurguladı.

IŞİD ya da başka grupların petrolden elde edilecek geliri 'kötü eylemler' için kullanma ihtimaline işaret eden Mark Esper, "Şimdilik bölgenin yakınlarındaki birkaç şehirde askerlerimiz var, amaç erişimi engellemek" dedi. (Sputnik)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • XMAN21 Ekim 2019 15:37

    Bu nasıl iştir, başka ülkenin doğal kaynaklarına kon, orayı işgal et, askerlerin orada dursun, yol geçen hanı gibi olsun o ülke. Hani bağımsızlık,adalet vb sizin için vazgeçilmezdi. Afganistan'ı, Irak'ı mahvettiniz, Suriye de sizden nasibini alıyor. İlginç Rusya'dan ses yok. E hadi Rusya'yı Suriye çağırdı, sizi kim ünledi

  • Metin21 Ekim 2019 15:33

    Biryere gittiğiniz yok zaten. Para ve güç olunca size heryer seyran

  • tv21 Ekim 2019 15:08

    petrolü sömürmek diyecekti heralde