E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaEski borsacı Alarko Holding'de ortaya çıktı---

Eski borsacı Alarko Holding'de ortaya çıktı

Eski borsacı Alarko Holding'de ortaya çıktı
16 Mayıs 2019 - 19:20 www.borsagundem.com

SPK, bir dönemlerin tanınan borsa oyuncusu, piyasada 'Hızlı Trader' lakabıyla bilinen Ziya Sesel'i ALARK hissesinde yakalayarak ceza kesti

Borsanın eski oyuncularından Ali Ziya Sesel, Alarko Holding (ALARK) hisselerinde gerçekleştirdiği işlemler nedeniyle para cezasına çarptırıldı.

Ziya Sesel, bir dönemler borsanın en büyük oyuncularından biriydi. Adnan Hoca'ya yakınlığıyla tanınan Ziya Sesel, eşinden boşandıktan sonra piyaslarda ismini unutturmuştu. En son Anel Telekom hisselerinde ağır yara alan Ziya Sesel eski gücünü de büyük ölçüde kaybetmişti. 

Sesel'e bir dönemler lokomotif hisselerde yaptığı işlemler nedeniyle 'Hızlı Trader' lakabı takılmıştı. Uzun bir aradan sonra Sesel'in ismi Alarko Holding'de ortaya çıktı.

SPK, ALARK hisselerinin arz ve talebi ile fiyatı hakkında yanıltıcı izlenim uyandırdığı tespit edilen Sesel'e 24 bin 672 lira idari para cezası verdi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 3,26
En Yüksek: 3,29
En Düşük: 3,20
Değişim 1,88 %
FK: 0,00
PD / DD: 1,29
İşlem Hacmi 51.552.081
Toplam Adet: 15.823.993
Ağırlıklı Ort.: 3,26
YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)