E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaErian'dan yüzde 3'lük büyüme beklentisi---

Erian'dan yüzde 3'lük büyüme beklentisi

Erian'dan yüzde 3'lük büyüme beklentisi
27 Kasım 2013 - 07:55 www.borsagundem.com

PIMCO'nun CEO'su El-Erian küresel ekonomide önümüzdeki yıl yüzde 2.75 ila 3.25 büyüme öngördü

Pacific Investment Management Co.'nun CEO'su Muhammed El-Erian, küresel ekonominin önümüzdeki yıl yüzde 2.75 ila yüzde 3.25 büyümesini beklediğini aktardı.

El-Erian, ekonominin şu anki seyrinin deneysel ve daha önce denenmemiş politikalarla desteklenmesinden ötürü asıl büyük sorun önümüzdeki 12 aydan sonrasında olacağını söyledi.

Fed Açık Piyasa Komitesi'nin 29-30 Ekim'deki toplantısının tutanaklarına göre Fed yetkilileri, ekonominin ilerlemesiyle, görülmedik seviyedeki tahvil alımlarını azaltmayı düşünüyor. ABD Merkez Bankası Eylül'deki toplantısında tahvil alımlarında indirim açıklamayarak, yatırımcıları şaşırttı.

ABD ve Japonya'nın, merkez bankalarının teşvik programlarından ötürü diğer piyasaları solladığını söyleyen El-Erian, tahvil alımlarının maliyet ve risklerinden ötürü Fed'in önümüzdeki 6 ila 12 aylık dönemde QE'yi azaltmaya başlayacağını öngördü. 

El-Erian, Fed'in QE'nin azaltılmasının ardından faizleri sıfırda tutmayı sürdüreceğini ve adımları konusunda piyasalara rehberlik ederken daha agresif bir tutum sergileyeceğini ifade etti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)