E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan’ın sözleri sonrası Hindistan, Büyükelçimizi çağırdı---

Erdoğan’ın sözleri sonrası Hindistan, Büyükelçimizi çağırdı

Erdoğan’ın sözleri sonrası Hindistan, Büyükelçimizi çağırdı
17 Şubat 2020 - 12:50 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan ziyaretinde yaptığı Keşmir’le ilgili açıklamalar Hindistan'ı harekete geçirdi. Türkiye’nin Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Hindistan ve Pakistan arasında yıllardır devam eden Keşmir sorununa Türkiye de dahil oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Pakistan’a yaptığı ziyarette Keşmir’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Keşmir’de tek taraflı adımlar atıldığına dikkat çeken Erdoğan şu ifadeleri kullanmıştı:

“Keşmirli kardeşlerimizin on yıllardır çektiği sıkıntıların son dönemde atılan tek taraflı adımlarla daha da ağırlaştığını görüyoruz. Mevcut durumu kötüleştiren, Keşmirlilerin özgürlüklerini ve kazanılmış haklarını elinden alan bir tutumun kimseye faydası yoktur. Keşmir sorunu, çatışma veya baskıyla değil, ancak adalet ve hakkaniyet temelinde çözülebilir. Böyle bir çözüm tüm tarafların menfaatlerine hizmet edecektir. Türkiye, Keşmir meselesinde adaletin, barışın, diyalog yoluyla çözümün yanında yer almayı sürdürecektir.”

Erdoğan’ın bu sözleri Hindistan cephesinin tepkisini çekti. Bugün flaş bir adım atan Hint yönetimi, Türkiye'nin Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar'ı Dışişleri Bakanlığı’na çağırdı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (15)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Vatandaş 17 Şubat 2020 17:52

  Komşularımızdan zaten vazgeçtik dünyanın bir ucundaki ülkelerle nasıl kötü olmayı başarıyorsunuz tebrik etmek lazım

 • ÇOK YAZIK17 Şubat 2020 17:44

  bir dalaşmadığımız Hindistan kalmıştı, ülkemizde  doğru düzgün diplomasi yürütebilecek yetkinlikte adamlarımız yok mu?

 • Vb17 Şubat 2020 19:12

  Aynen öyle birader, istersen sığırını da al git....

 • E.T17 Şubat 2020 17:19

  Sen neyin pesinde ne oLmussun acep...muhaLifLer koyunsa sende bir it

 • Hasan S.17 Şubat 2020 15:02

  "Türkiye, Keşmir meselesinde adaletin, barışın, diyalog yoluyla çözümün yanında yer almayı sürdürecektir". Bu cümleden rahatsız olan dallamalar asla ve asla Türkiye Cumhuriyetinin duruşunu idrak edemezler. Hani içimizde Erdoğana atıfta bulunan şu dallama sözde kendilerinde akıl olduğunu sanıp ta muhalefetliğe soyunan muhalefetin peşinde koyun olmuş sürüler

 • cühela17 Şubat 2020 15:38

  uygur türklerini savunmayıp da keşmir müslümanlarını savunduğunu iddia etmek takiyeciliktir. rusyanın emir kulunun yapacağı iş, komunist çine zarar vermemek ama rakipleri hindistanı zor duruma düşürmeye çalışmaktır

 • Bika17 Şubat 2020 14:32

  Komşular ve Orta doğu ülkeleri bitti, sıra geldi komşu olmayan ülkelerle de aramızı bozmaya.

 • Pala17 Şubat 2020 13:58

  Benim anlamadığım kesmirdeki müslümanlar için hindistanla arayı bozmayı göze alan akp, niye uygur müslümanları için çin ile arayı bozmaktan korkuyor?

 • Keklik17 Şubat 2020 14:17

  Türklük alerjisi

 • reishe 17 Şubat 2020 14:14

  helal..

 • Nedim17 Şubat 2020 13:22

  Her yerde  İngiliz köpekleri!  Her yeri sarmış  zamanında İngilizlere sahip diyen bu soytarılar sahibinin sesi köpek marka yeni katliamlar peşinde!  Büyük elçimizi çağırdığına göre katliam iştahın gursağında  kaldı!  Rahatsız oldu isen demek ki laf yerine oturmuş!  Tırışkaoğlunun dediği gibi değilmiş demek ki!  Tırışkaoğlu aman sesini çıkarma diyor herkesi kendisi gibi pısırık ve mıymıntı zan ediyor.

 • reis17 Şubat 2020 13:01

  yaw arkadaş hindistan bölgesinde bir güç.bu cb nin 200 tane danışmandan bir tanesi bile eline not verip ne konuşacağını yazmaz mı ukrayna ya gitti akabinde 13 şehit var.kırım tatarlarını 3 yıl sonra hatırlayıp rus ya yı kışkırtma nedir.keşemir bölgesi hakeza diplomasi nerede kaldı çocuk musunuz..

 • Okie Dokie17 Şubat 2020 12:57

  Bundan sonra Hindu düğünleri Türkiye'de yapılacağa pek benzemiyor.

 • Vb17 Şubat 2020 19:15

  Olabilir tabi, küçük kâfir buzağıya tapıyordu, büyük kâfir ineğe tapıyor, nerden baksan bi yakınlık var....

 • müstehak bey 17 Şubat 2020 14:12

  en büyük dostumuz hindistanı da kaybetmek üzereyiz . Bahsettiğiniz hindu düğünleri artık bundan sonra herhalde israil'de yapılır.