E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan Yunanistan'a çok sert uyarı---

Erdoğan'dan Yunanistan'a çok sert uyarı

Erdoğan'dan Yunanistan'a çok sert uyarı
13 Şubat 2018 - 11:45 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda Yunanistan'a uyarılarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sanılmasın ki Kıbrıs açıklarındaki doğalgaz arama ve Ege'deki kayalıklarla ilgili fırsatçı girişimler dikkatimizden kaçıyor. Kıbrıs'ta ve Ege'de haddini aşanları yanlış hesap yapmamaları konusunda buradan ikaz ediyoruz. Bunların efelikleri bizim ordumuzu, gemilerimizi, uçaklarımızı görene kadardır" dedi. ABD'yi de sert şekilde eleştiren Erdoğan "Suriye’deki DEAŞ tiyatrosunun sonuna geldik. Hele hele bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık. Biz elbette kasıtlı olarak onları hedef almayacağız. Ama hemen yanı başlarından başlayarak gördüğümüz her teröristi de imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar. Amerika halkına sesleniyorum. Amerika bütçesinden çıkan bu paralar halkın cebinden çıkan paralardır. Zira şu anda milli bütçeden böyle bir paranın çıkması manidardır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşması özetle şöyle:

"Ülkemizin sınırları boyunca büyük bir mücadele verdiği bir dönemde sizlere hep birlikte çok önemli görevler düşüyor. TBMM sıradan bir kurum değildir. 15 Temmuz'da darbecilerin karşısına dikilmiş bir Meclis'tir. Bugün de öncü ve örnek bir duruş sergileyen gazi Meclisimizin tüm üyelerine milletin adına teşekkür ediyorum. TBMM 16 Nisan halkoylaması ile kabul edilen yönetim sistemi değişikliği konusundaki dirayetli tutumu ile önceliğinin millet olduğunu göstererek ayrıca bir takdiri hak etmiştir. Bugün istihdamdaki gelişmelerden, hukuki ve idari hazırlıklara kadar reform gündemimizle ilgili hususları paylaşacaktım. Bugün özellikle kurulacak, Antarktika'daki Türk üssü için çalışmalar yapmak üzere uğurlayacağımız bilim adamlarımızın çalışmalarından söz edecektim ancak dönemin öncelikli konularını milletimizle paylaşmamız gerekiyor.

ABD'YE SERT SÖZLER

Stratejik ortağımız, müttefikimiz kalkıp da PYD'ye parasal desteği, silah yardımları yetmiyormuş gibi yapma kararı bizim de aldığımız ve alacağımız kararı etkileyecektir. Şunun iyi bilinmesi lazım. Türkiye bir çadır devleti değildir. Asırlara bani olan bir devlet anlayışımız vardır. Biz gereği neyse bunu yaparız. Bir ölürüz bin diriliriz. Bu böyle bilinmeli. Eğer biz NATO’da berabersek NATO’nun kendi yürüyen maddeleri neyse Türkiye’nin buna ne kadar uyması gerekiyorsa ABD’nin de o kadar uyması gerekir. Şunun da bilinmesini istiyorum. Türkiye’nin cumhurbaşkanı olarak NATO eşittir Amerika Birleşik Devletleri değildir. NATO’da tüm ülkelerin her biri ABD ile eşittir. Sen kalkar da bir YPG’yi, bir PYD’yi bize göre bu terör örgütü değildir diyorsan geç onu bir tarafa, senin müttefikin olan bir ülkeye bu terör örgütü saldırıyorsa senin NATO mensubu olarak bunun karşısında durman gerekir.

ABD'Lİ GENERALE OSMANLI TOKADI YANITI

Senin Suriye ile ne sınırın var, alakan var. Sen imkanların olduğu için buraya rahat rahat geliyorsun. Paraysa para veriyorsun. İlk gelen bilgiler 550 milyon dolar. Bunun 3 milyar dolara kadar çıkacağı da dolaylı olarak konuşuluyor. DEAŞ’la siz şu ana kadar ne mücadelesi verdiniz. Kaç tane DEAŞ’lıyı yok ettiniz veya nereye sevk ettiniz? Biz bölgede kimin kiminle işbirliği içinde olduğunu gayet biliyoruz. Artık kimsenin DEAŞ’ı kullanmaya hakkı yoktur. Çünkü DEAŞ’la birlikte hareket ediyorlar. Suriye’deki DEAŞ tiyatrosunun sonuna geldik. Hele hele bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık. Türkiye’yi canlarının istedikleri gibi girip çıktıkları, her türlü hoyratlığı yapıp hesap vermedikleri yerlerle karıştırıyorlarsa çok yakında öyle olmadığını da göreceklerdir.

'KASITLI OLARAK HEDEF ALMAYIZ AMA...'

Biz elbette kasıtlı olarak onları hedef almayacağız. Ama hemen yanı başlarından başlayarak gördüğümüz her teröristi de imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar. Ben şu anda buradan Amerika halkına sesleniyorum. Amerika bütçesinden çıkan bu paralar halkın cebinden çıkan paralardır. Zira şu anda milli bütçeden böyle bir paranın çıkması manidardır. Madem ki tekke düşmüş kel görünmüştür bazı şeyleri açıkça konuşmanın zamanı da gelmiştir. Hemen yanı başımızdaki koskoca coğrafyada 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük paylaşım savaşı yaşanıyor. Birileri Türkiye'yi de bu paylaşım kavgasının bir parçası olarak görüyor. Bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız ne de bir hiç uğruna feda edecek tek bir evladımız yoktur."

Biz bu dünyada böyle bir imanı boğacak bir güç tanımadık, tanımıyoruz. Birileri burada sadece masa başında hazırlanmış projelerini uygulamaya çalışıyor olabilir. Biz ise tüm gücümüzle vatanımızı koruyoruz. Onlar dünyevi çıkarlarından vazgeçmezken biz nasıl olur da canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızdan, ezanımızdan, özgürlüğümüzden vazgeçeriz. Ölürsek şehit, dönersek gaziyiz diyen bir milletin evlatlarının üstesinden gelemeyeceği güç yoktur.

“KENDİSİNE SORULDUĞUNDA KEM KÜM ETMEKTEDİR”

Tüm milletimizin bazı gerçekleri bilmesi gerekiyor. Anamuhalefetin genel başkanı neler söylüyor. Mensupları neler söylüyor. Zaten şu anda terör örgütünün uzantısı konumunda olan partinin temsilcileri neler konuşuyor. Ülkemize her gün füzeyle havanla saldıran YPG için terör örgütü değildir, vatanını korumak için bir araya gelen bir oluşumdur diyenlerle karşı karşıyayız. Kendisine sorulduğunda kem küm etmektedir.

“ŞİMDİ BEN BUNU ORTAYA ÇIKARMAYAYIM MI?”

Evet YPG’de, PYD’de, DHKPC’de terör örgütüdür diyememektedir. Siyasi ahlakın varsa çıkar dersin ki bunlar terör örgütüdür. Sadece kendisinin değil partisinde bir çok kişinin aksi yönde beyanları var. Son kurultayda adeta ödüllendirilerek yeniden parti yönetimine seçilen birisi var. Bu kişi ‘hayatta hiçbir şeyden tiksinmedim şehitler ölmez vatan bölünmezden tiksinmediğim kadar’ dedi. Şimdi ben bunu ortaya çıkarmayayım mı? ‘Uykumdan uyandıran ezan için camiyi basıp imam mı keseyim’ diyor. Ya hep söylüyoruz bu CHP’nin cibilliyeti bu. Bunlar camilerimizi ahırlara çeviren, camilerimizi kökünden tarayıp atanlar değil mi?

İstanbul’da belediye başkanlığı yaptım. Sadece Suriçi’nde bunların yüzlerce camiyi nasıl yıktığını biliyorum.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • bursa13 Şubat 2018 16:36

  Adamlar sınırda Türkiyeye direk tehdit olabilecek ordu kuruyor, dünya kadar silah yardımı yapıyor, diğerleri denizlerden sürekli tahrik ediyor, içimizdeki bazı canlılar da savaş kötüdür, bu söylemler iç siyaset malzemesi, hani komşularla sıfır sorundu diyor.. Şehitlerden utanın bunları söylerken,

 • Kemal13 Şubat 2018 17:04

  Sehitlerden utanmasi gereken onlarin hayatlarina mal olacak politikalari uretenlerdir oncelikle. Savunmasiz tanklari oraya gonderenlerdir. Turk ordusunu bu hale dusurenlerdir. Kimse merak etmesin buyuk bir cogunluk gorev dustugunde vatani savunur. Ama efelik yaparken arfine giderim derken ilk once askere bile gondermedikleri cocuklarini bir aciklasinlar halka. Nereleri curuk nereleri sakat ki vatan savunmasina katilmamislar. Umarim her sehit haberinde cani aciyan benim gibi vatanini seven insanlarin gozunden kacmiyordur bunlar.

 • KARTALAĞABEYLİ13 Şubat 2018 14:40

  İNGİLTERE VATİKAN DAN ALDI GAZI..TÜRKİYENİN TÜM KOMŞULARINA SALDIRIYOR VE TÜRKİYEYİ HEDEF GÖSTERİYOR

 • KILIÇ13 Şubat 2018 14:53

  KÜÇÜKKEN KAFANA SAKSIMI DÜŞTÜ ADAMLAR KAŞINIYORSA SUSALIMMI.

 • Kadraj13 Şubat 2018 13:56

  3. Dünya Savaşının adım adım yaklaştığını görmemek ahmaklık olur. Dünyanın önde gelen donanmaları neden Akdenizde demirlemiş bekliyor. Hala cumhurbaşkanın söylediklerini iç siyaset söylemleri sanalar var. Bu saatten sonra ekonomi, borsa, muhalefet, iktidar o bu peşinde koşulacak zaman değil. Kendinize sorun hangi tarafta yer alamak lazım.. Ya ülkeyi savunacağız şerefimizle öleceğiz ya da işgal devletlerini seviçle karşılayan hainlerden olup köle olarak dizleri üstüne sahibinin izin verdiği kadar, aciz hayasız çirkef bir ömür. Bu işler artık muhalefet iktidar muhabbetini aştı. Karar vakti

 • cenk mert13 Şubat 2018 16:05

  KİMSEDE 3. DÜNYA SAVAŞINA GİRECEK ... YOK CANIM O İŞLER ÖYLE KOLAY OLMUYOR

 • bu dünyadan biri13 Şubat 2018 14:58

  Vay be ne kadar seviyormuşsun savaşı, savaşta ağlayan hep analardır, karılardır, çocuklardır. Ayrıca ülkeyi savunmak akılla olur, aklına geleni yazmakla değil. Yarın gündem değişince bu yazdıklarına sen de şaşıracaksın.

 • ....13 Şubat 2018 12:03

  Aydın' dan selam olsun... Kuvai milleye efe torunları göreve hazırdir elbet.. Yunanda kim oluyor...Allah bizleri savaşmak zorunda bırakmaz, imtaahan almaz inşallah... AMİN... Savaşmayı da çok iyi biliriz evelallah... Toprahda gözü olanın gözü oyulur. ama yabancılara toprak satışı, mülk satışı, arsa satışı düzenlenmeli. onca toprak içim mücadele ediyoruz. parası olan geliyor çat parsel parsel alıyor... para ile alıyor. eskisi gibi satış sınırlaması, getirilmeli. Ben bu nu kaputilasyon gibi görüyorum. para ile bu satışların sınırlanmamasını. üzülüyorum ... : ((

 • bu dünyadan biri13 Şubat 2018 12:00

  İyi de Yunanistan yıllardır aynı tavırda, Tayyip Bey neden böyle sertleşti? Veya sert görünüyor? Bu sözler iç siyaset için söylenen sözler, çünkü herhangi bir çatışma ortamı ülke ekonomisini yıpratır. Tüketmeye alışmış bir toplumu savaşa ikna etmek zordur. Ayrıca komşularla sıfır sorundan buralara nasıl gelindi?