E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan Yavaş açıklaması---

Erdoğan'dan Yavaş açıklaması

Erdoğan'dan Yavaş açıklaması
14 Mart 2019 - 15:47 www.borsagundem.com

Ankara Yenimahalle'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mansur Yavaş'la ilgili, "Alengirli işlere bulaşan zatı adayımız diye Ankara'ya dayattılar" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Yenimahalle'de halka hitap etti. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

17 yıldır olduğu gibi sizlere mahcup olmayacağız.  1 Mart'ta Yenimahalle'nin hasretine son vermemiz gerekiyor, Yenimahalle'yi yeni bir vizyonla buluşturmalıyız. 

Veysel Tiryaki 3 dönem yani 15 yıl Altındağ'da belediye başkanlığı yaptı. Tecrübeyse tecrübe, gençlikse gençlik. Dinamik, çalışacak, tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız var. Altındağ'ı Ankara'nın en gözde yerleşim yerlerinden biri haline getirdi. Vatandaşlarımızın gururla misafirlerini götürdüğü yerlerde Veysel Bey'in imzası var. 

Mehmet Özhaseki, belediyecilikte sembol bir isimdir. 5 dönem yani 25 yıl Kayseri'de belediye başkanlığı yaptı. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak deneyimli isimlerle karşınıza çıktık, Ankara'ya tecrübe ve vizyon yakışır dedik. 

KENDİSİ GİBİ SÜREKLİ KAYBEDEN BİRİNİ ADAY YAPTI

Peki muhalefet ne yaptı? Biz başarıyı ödüllendirirken onlar ne yaptı? 

Tencere yuvarlanır, kapağını bulurmuş. Bay Kemal de büyükşehirde tam kendisi gibi birini buldu. 9 yılda 9 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı, Ankara Büyükşehire kendisi gibi sürekli kaybeden birini aday yaptı. Daha önce iki kez ret yemiş, geçmişte belediye başkanlığı yaptığı yerde bile yüzde 10'u zor bulan birini aday yaptılar. 

Seçim öncesi CHP kapısından ayrılmayan, sonra istifa edip alengirli işlere bulaşan zatı 'işte adayımız' diye yine Ankara'ya dayattılar. Sadece bununla da kalmadılar, bölücü örgütün siyasi uzantılarını da kollarının altına aldılar. Marjinalleri, sapkınları, ezan-bayrak karşıtlarını da ittifaka dahil ettiler.

BİR BUKALEMUN İTTİFAKI OLUŞTURDULAR

Nabza göre şerbet veren, Doğu'da bölücü, Batı'da Atatürkçü, Ankara'da ülkücü olan, her şekle giren bir bukalemun ittifakı oluşturdular. CHP'nin başındaki zat Ankara'da bozkurt işaretiyle dolaşıyor. Yanındaki hanım da vatan millet edebiyatı yapıyor. HDP'nin Ankara'da neden aday çıkarmadığını niçin anlatmıyorlar.

Kürdistan diye bir bölgemiz var mı? Kürt olmadığı halde Kürtleri istismar ediyor. Kürdistan'ı çok seviyorsa defolsun oraya gitsin. Benim ülkemde böyle bir yer yok. Biz bölgelerimiz, topraklarımız üzerinde ameliyat yaptırtmayız. 

İŞGAL HAREKETİNE GİRİŞMEK İSTEDİLER

Bay Kemal, siz bu ezan düşmanlarıyla berabersiniz. Meral Hanım, siz ezan düşmanlarıyla berabersiniz. HDP'yi zaten söylememe gerek yok. Üzülüyorum ki Saadet de onlarla beraber. Bayrağımızı yakanlar bunlar. Bu dörtlü çete bunlarla beraber mi? Ezanımıza tahammül edemeyenler bunlar. Utanmadan CHP’nin sözcüsü ‘Onlar düdükleri polise karşı öttürdüler’ diyor. Siz kimi aldatıyorsunuz? Bu milleti enayi mi zannediyorsunuz?

Toplantı ve yürüyüş kanununa göre izin almak zorundalar. O gece İstanbul Valisi’ne sordum müracaat edilmemiş. İstiklal Caddesi'ne farklı ara sokaklardan girerek işgal hareketine girişmek istediler.

YENİMAHALLE'YE RAYLI SİSTEM MÜJDESİ

Yenimahalle'ye Külliye yaptık karşımıza dikilen yine CHP ve onun yandaş meslek odaları oldu. Biz hiçbir eserimizi milletimize kazandırırken onların yalanlarına, iftiralarına aldanmadık. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde her gün Türkiye'nin dört bir tarafından vatandaşımızı ağırlıyoruz. Bize oy versin vermesin 81 milyonun kardeşliği için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Yenimahalle ile Esenboğa Havalimanı arası raylı sistemlerle döşenmiş olacak. Şehirlerimizi artık 21. yüzyılın ihtiyaçlarına göre tasarlıyoruz. Gazi Millet Bahçesi'ni de hayata geçiriyoruz. Göksu Millet Bahçesi'ni de Yenimahalle'ye kazandırıyoruz.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :