Erdoğan'dan kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklama

01 Şubat 2019 15:26
Erdoğan'dan kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Cumhurbaşkanı'nın, bakanların, belediye başkanını dediğini dinlemiyorsunuz müteahhidin dediğini dinliyorsunuz. Evinizi müteahhide vermeye mecbur değilsiniz" dedi

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan, cuma namazını, Üsküdar'da ibadete açılan Hacı Harun Ekşi  Camisi'nde kıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve vatandaşlarca karşılanan Erdoğan, cuma namazını burada eda etti.

Daha sonra halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu dünyada adınızın kalması için ya böyle eserler yapmalıyız, ya da iyi evlatlar yetiştirmeliyiz. İkisini de yapmak için büyük çaba sarf ediyoruz.

Namazımızı kıldık camiden çıkarken bir kardeşimiz yanımıza yaklaştık. Malum buralarda kentsel dönüşüm kapsamında olan yerler. Burada depremle ilgili bir mesele var ama gönüllülük esastır. Bazı müteahhitler farklı şeyler söylüyormuş.

Cumhurbaşkanı'nın, bakanların, belediye başkanını dediğini dinlemiyorsunuz müteahhidin dediğini dinliyorsunuz.  Olmaz. Devletin kurumlarını dinleyin. Bakın burada komşuyuz. Bir sıkıntı olursa bize gelin gerekeni yapalım.

Kentsel dönüşüm deprem düşünüldüğünde çok önemlidir. Ama her şey kentsel dönüşüm dahil gönüllülük esastır. Evinizi müteahhide vermeye mecbur değilsiniz. Vatandaşımızın zararına olacak bir şey yapmayız. Müteahhitler kazansın diye de vatandaşı asla zor durumda bırakmayız.

Yorumlar

 • aa 01 Şubat 2019 15:43

  bu dünyada adınızın kalıcı olması için cami mi yapmanız gerekiyor? o ad belki kalıcı olur ancak sadece caminin kapısı üzerinde olur.... insanlar ( müslümanıyla, hıristiyanıyla, yahudisiyle, atestisi ile) insanlığa bıraktıkları izlerle ölümsüzleşirler... ne olacak çalıp çırpacaksın sonra da aklanmak için cami yapacaksın neymiş ölümsüzleşecekmiş.... bu şekilde yapılan çok cami biliyorum....

  Yanıtla >
  Katılmıyorum Katılıyorum
  % 50% 50
 • YORUM 01 Şubat 2019 15:38

  ne olacak, vatandaş mı müteahhitlik yapacak? belediyelere rüşvet verilmeden bu iş öyle kolay yürümüyor, hele müteahhit değilseniz sizi belediyelerden içeri almazlar, bir yığın bürokratik işlemler içerisinden vatandaş nasıl çıksın?  

  Yanıtla >
  Katılmıyorum Katılıyorum

E-bültenimize abone olarak en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.