E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan İngilizce paylaşım: Dünyaya seslendi---

Erdoğan'dan İngilizce paylaşım: Dünyaya seslendi

Erdoğan'dan İngilizce paylaşım: Dünyaya seslendi
12 Mayıs 2021 - 23:56 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter üzerinden İngilizce yaptığı paylaşımla dünyaya Filistin çağrısında bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin için İngilizce paylaşım yaparak dünyaya çağrıda bulundu. Erdoğan paylaşımında, "İsrail'in insanlığın ortak kurumlarının kararlarına temel insan haklarına uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri, derhal durdurulmalıdır" açıklamasını yaptı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa ve Müslümanlara yönelik saldırılarının derhal durdurulmasını istedi.

Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı İngilizce mesajda, "İsrail'in, insanlığın ortak kurumlarının kararlarına, temel insan haklarına, uluslararası hukuka ve insana dair her türlü değere aykırı bu eylemleri derhal durdurulmalıdır. Aksi takdirde, dünyada hiçbir insanın uluslararası kurumlara ve kurallara güveni kalmaz. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, derhal ve etkin tedbirlerle bu zulme 'dur' demezse, 'Dünya 5'ten büyüktür' diye ifade ettiğimiz çarpıklığı kayıtsız şartsız kabul ediyor demektir. Unutulmamalıdır ki, Kudüs tüm dünyadır, oradaki Müslümanlar da tüm insanlıktır." ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin çağrısı! Dünya katliama sesiz kalınca İngilizce paylaşım yaptı

KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda, 16'sı çocuk, 5'i kadın 1'i yaşlı olmak üzere 65 Filistinli şehit oldu, 365 kişi de yaralandı.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail'e tek şart sundu

 

Gazze'den İsrail'e 130 roket fırlatıldı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, İsrail açıklaması

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • AKIL13 Mayıs 2021 11:08

  BENCE SİZ ARAPÇA SESLENİN ARAP ÜLKELERİ BİRBİRİNE SAHİP ÇIKSIN SONRA ORTA DOĞUDAKİ BU KANSERLİ HÜCRE GİBİ BİR DEVLET KURULUR BÖYLE YAPARLAR İNGİLİZCE BİLEN DEVLETLERDE TEPEDEN İZLİYEREK KIH KIH KIH GÜLERLER 

 • BORSACI13 Mayıs 2021 09:43

  SAYIN CUMUHURBAŞKANIM ZATİALİNİZ VE AİLENİZİN BAYRAMLARINI KUTLAR NİCE BAYRAMLAR DİLERİM.

 • Çakır13 Mayıs 2021 02:57

  Yol ver bize reis gidelim canımız burnumuzda yeter bu Siyonistlerle aynı atmosferde nefes almak haram bize

 • Ali 13 Mayıs 2021 02:20

  Dünya ülkeleri zulme karşı dilsiz şeytan olmuş... Suskun

 • Mehmet13 Mayıs 2021 00:21

  Netanyahu yahudi düşmanlığıni körüklüyor ve topuguna sıkıyor. .. Bu devirde sivil ve silahsiz insanlari öldürmek de ne oluyor. .?