E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan BM 4. Kadın Konferansına mesaj---

Erdoğan'dan BM 4. Kadın Konferansına mesaj

Erdoğan'dan BM 4. Kadın Konferansına mesaj
01 Ekim 2020 - 18:33 www.borsagundem.com

Erdoğan BM Dördüncü Kadın Konferansı'nın 25. yıl dönümü etkinliğine video mesajda "Ülkemizdeki tek bir kadının dahi şiddete uğramasına, hakkının, hukukunun, onurunun çiğnenmesine asla tahammülümüz yoktur" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, BM Dördüncü Kadın Konferansı'nın 25. yıl dönümü etkinliğine video mesaj gönderdi.

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kadınların iş gücüne katılımını teşvik ettik. Kadınların işgücüne katılma oranı 6,5 puan artarak yüzde 34,4'e yükseldi. Ülkemizdeki tek bir kadının dahi şiddete uğramasına, hakkının, hukukunun, onurunun çiğnenmesine asla tahammülümüz yoktur.

"KOVİD 19'DAN OLUMSUZ ETKİLENEN KESİMLERİN BAŞINDA GELİYOR"

Kovid 19 salgını kadın haklarının aradan geçen 25 yıla rağmen halen ne kadar kırılgan olduğunu gösterdi. Kadınlar salgından en olumsuz etkilenen toplum kesimlerinin başında geliyor.

"ŞİDDET İHTİMALİNE KARŞI KADIN KONUK EVLERİNİ AÇTIK"

Türkiye olarak bu süreçte ev içi şiddetin artma ihtimalini dikkate alarak kadın konuk evleri açtık. İstihdam önlemleri, kadın dostu politikalar, mobil uygulama ile şiddet ve istismar vakaların ilgili birimlere anında bildirilmesini sağladık.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :