E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan atama müjdesi---

Erdoğan'dan atama müjdesi

Erdoğan'dan atama müjdesi
23 Şubat 2021 - 14:39 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

326 EĞİTİM ÖĞRETİM TESİSİ HİZMETE SUNULDU

326 eğitim öğretim tesisini Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz. Anaokulundan, ilkokuluna, halk eğitim merkezinden bilim sanat merkezine kadar her kurum mevcuttur. Bir kısmı yeni baştan inşa edilirken, bir kısmı da onarıldı.

"TÜRKİYE'DEKİ TOPLAM DERSLİK SAYISINI 600 BİNE TAŞIDIK"

Bugünkü yeni hizmete aldığımız 7 bin 541 yeni derslikle Ankara'daki toplam derslik sayımızı 49 bin 700'e çıkarmış bulunuyoruz. Böylece şehrimizde tekli eğitim öğretim yapan okullarımızın sayısı yüzde 95'e yükselecektir. Bu şekilde Başkentimizde ikili eğitim öğretim meselesini kaldırarak bir eşiği daha aşmış olacağız. Ülkemiz genelindeki derslik sayısını 343 binden 600 bine taşıdık.

"ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINI DAHA YAPACAĞIZ"

2002'den beri 693 bin öğretmen atadık. Bir müjde vereyim önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız.

"EĞİTİME YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA ÜLKEMİZE YAKIŞMAYAN UTANÇ TABLOLARINA SON VERDİK"

18 yılda eğitim öğretime yaptığımız devasa yatırımlarla ülkemize yakışmayan utanç tablolarına son verdik. Eğitim öğretim altyapımızı tamamen yeniledik, öğrenciler ders kitabına nasıl erişeceğiz diye endişelenmiyor, okulun başladığı ilk gün sıralarında kitapları onları hazır şekilde bekliyor. Ülke genelindeki 29 bin kütüphanemiz, öğrencilerimize hizmet sunuyoruz.

"BİRÇOK ÜLKE TÜRKİYE'NİN EĞİTİM ÖĞRETİM PLANLARINI ÖRNEK ALIYOR"

Türkiye son 18 yılda eğitim öğretimde, dünyada kendini en hızlı geliştiren, yenileyen ülkelerin başında geliyor. Şimdi birçok ülke bizim eğitim öğretim planlarını örnek alıyor. Koronavirüs salgınıyla eğitim öğretimde dijitalleşme hiç olmadığı kadar öne çıktı. Bir tarafta kaybederken öbür tarafta dijitalleşmeyle çok farklı bir mesafe aldık.

"DÜNYADA AŞILAMAYI BAŞARILI EN ŞEKİLDE YÜRÜTEN ÜLKEYİZ"

Şu anda dünyada aşılamayı başarılı en şekilde yürüten ülke Türkiye. Dün itibarıyla 7,5 milyonu bulduk. Bu süreci kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.

"2 MİLYON TABLET BİLGİSAYARI ÖĞRENCİLERİMİZE ULAŞTIRDIK"

Salgının sebep olduğu sıkıntılara rağmen eğitim öğretim faaliyetlerini kesintisiz sürdüren birkaç devletten biriyiz. TRT EBA kanallarından uzaktan eğitimin devamı sağladık. 12 bin 500 saat yayın yaptık. Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart'tan bugüne kadar 180 milyona yakın canlı ders yapılmıştır.  657 bini salgın döneminde olmak üzere bugüne kadar toplam 2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık.

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YENİ ADIMLAR ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

En kısa sürede öğretmenler ile öğrencileri buluşturmak istiyoruz. Vaka sayılarındaki düşüşle orantılı şekilde önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. Yeni takviyeler yine alıyoruz çünkü herhangi bir rehavet çökerse Allah göstermesin altından kalkamaz, bedelini ödeyemeyiz.

Selçuk: Önümüzde iki hafta çok önemli

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :