E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan 'Afgan mülteci' açıklaması!---

Erdoğan'dan 'Afgan mülteci' açıklaması!

Erdoğan'dan 'Afgan mülteci' açıklaması!
22 Eylül 2021 - 17:07 www.borsagundem.com

ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 76. Genel Kurul Görüşmeleri için bulunduğu New York'ta Amerikan CBS televizyonuna mülakat verdi.

Tamamı pazar günü yayımlanacak röportajdan paylaşılan bir bölümde, Türkiye'nin "mülteci ambarı" olmayacağı yönünde sözleri hatırlatılan ve Afgan mültecilerin sorumluluğunu ABD'nin mi alması gerektiği sorusu yöneltilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda ABD zaten bu tür sorumlulukları yerine getirmedi. Bizim ülkemizde şu anda kayıt dışı 300 binden fazla Afgan mülteci var. Ülkemizin hala Afgan mültecileri almaya gücü yetmez." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Afgan mülteciler konusunda daha fazlasını yapmasını gerektiğini belirterek, "ABD orada 20 yıldır neden var, önce bu soruların cevabını kendi kendisine vermesi gerek." değerlendirmesinde bulundu.

Göbeklitepe BM'de sergileniyor: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan paylaşım

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kitabı New York'ta tanıtıldı

 

Guterres'ten Türkiye'ye 'mülteci' teşekkürü

 

Kılıçdaroğlu'ndan, 96 siyasi partiye 'mülteciler' mektubu!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.