E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan'dan af teklifi açıklaması---

Erdoğan'dan af teklifi açıklaması

Erdoğan'dan af teklifi açıklaması
16 Ekim 2018 - 15:30 www.borsagundem.com

Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP'nin af teklifiyle ilgili olarak "Maşeri vicdana uygun bir düzenleme haline getirilmesi talimatı verdim" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni'nde konuştu.

MHP'nin teklif ettiği af konusunda açıklamalarda bulunan Erdoğan, şunları söyledi; 
"Kanunlarımızın uygulamasında milletimizi rahatsız eden hususların bulunduğu bir gerçektir. Son af tartışmaları bu rahatsızlığı daha artırmıştır. Arkadaşlarımızdan içeriğin maşeri vicdana uygun hale getirilmesi için bir çalışma başlatmalarını istedim. Bakanlığımız bu konudaki hazırlıkları sürdürüyor. Biz yürütme olarak bu hazırlığı yapmakla sorumluyuz. Nihai tasarruf milletvekillerimize ait. Milletin yüreğini yaralayanların adliyenin bir kapısından girip diğerinden çıkmayacağı bir düzenleme yapılmalı." dedi.

Diğer taraftan FETÖ'nün adalet sisteminde henüz tam olarak silinip atılmadığını ifade eden Erdoğan, "FETÖ'nün adalet teşkilatındaki militanlarının kökünü kazıyoruz. Daha var, kazıdık demiyorum kazıyoruz. Bunlar vücuttaki virüsler gibi temizleyeceğiz. Diğer kurumlarımız gibi yargımızın içinde de kamplaşmalara, hizipleşmelere hele hele yasa dışı örgütlenmelere kesinlikle izin vermeyeceğiz. şeklinde konuştu.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • JİKS17 Ekim 2018 08:43

  Hükümet demek bir nebze iki taraf arasında oynanan maçın hakemi gibi bişey.ya da söyle diyelim aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali.süriyeden gaziantep ve kilise bombalar atılıyodu neden gereğini yapmıyosun diye kızanlar vardı .içeri girildi senin ne işin var orda diyenler oldu.branson içerdeyken bir adam yüzünden ekonomi ne hale geldi diyenler vardı serbest kaldı neden bıraktınız dediler.emekli etmezsin kızarlar emekli edersin yine kızarlar af verirsin kızarlar vermezsin kızarlar.DENEME AMAÇLI 3 SENE HÜKÜMETİ TESLİM ETSEN MUHALEFETE İSTEDİKLERİNİN YARISINI KENDİLERİ YAPAMAZLAR

 • Haha16 Ekim 2018 18:22

  Korler sagirlar birbirini agirlar,

 • Aaa16 Ekim 2018 16:59

  Eyt olana kadar hırsız olsaydım. Mafya olsaydım. Yırtmışdım şimdi.

 • Lala16 Ekim 2018 16:16

  Bahçeli'nin kuyrukcusu

 • Selahattin abi16 Ekim 2018 15:50

  Al işte ben burada defalarca yazdım bu devletin asıl başkanı Bahçelidir diye herkes Bahçeliyi taşoren diye görürken ben tam aksine ülkeyi Bahçelinin yönettiğini iddea ettim.Bakın Bahçelinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bütün politikaları uygulandı ve uygulanmaya devam ediyor.Her istediğini yaptırıyor.Türkiye'nin en kurnaz siyasetçisi Behçelidir.Buna bir kez daha şahit oluyoruz.Parmağında oynatıyor herkesi..

 • Dansimaz16 Ekim 2018 18:23

  Keske dogru yolda oynatsada bizde destek versek