E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: TBMM rastgele hedef alınmadı---

Erdoğan: TBMM rastgele hedef alınmadı

Erdoğan: TBMM rastgele hedef alınmadı
15 Temmuz 2020 - 12:39 www.borsagundem.com

'15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' kapsamında TBMM’de düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz'da ülkemize saldıran hainleri TBMM'yi hedef alması rastgele bir tercih değil." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'nda konuştu.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Şehitlerimize ve 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Şehadete koşan şehitlerimize de şahsım milletim adına özellikle şükranlarımızı iletiyoruz. 1000 yıldır her karışını şehit topraklarıyla suladığımız vatanımız için mücadelelerde yer alan gazilerimizi minnetle yad ediyorum.

Bu meclis masa başında değil, savaş meydanında kurulmuş bir meclistir. Bu meclis sadece düşmanla değil ihanetle de mücadele ederek zafere yürümüş bir meclistir. Bu meclis Polatlı'dan top sesleri gelirken de, tepesine bombalar yağdırılırken de azimle hizmeti sürdürmüş meclistir. Bu meclis, mayası bağımsızlık ateşiyle yoğurulmuş bir meclistir. Bu meclis tarihe gömülmek istenen 700 yıllık bir cihan devletinden genç bir cumhuriyet çıkartarak milletimizin ayağına takılmak istenen prangayı kırıp atan meclistir. Dünyada gazi ünvanını bu kadar hakeden ve hakkıyla taşıyan başka bir meclis bilmiyorum.

Gerektiğinde gövdesini ona siper eden bir başka millet de bilmiyorum. Rabbime bana böyle bir milletin ferdi olduğum için hamediyorum. Meclis binamıza bomba yağdıran darbeciler ne yaptıklarını gayet iyi biliyorlardır. O tetiklere tahammüden dokunuyor, bilerek kan döküyor, can alıyorlardır. Güçleri yetseydi bu Meclis'i taş üstünde taş bırakmayacak şekilde yıkmaktan çekinmeyeceklerine emin olunuz.

Güçleri yetseydi seçilmiş tüm yöneticilerini katletmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, kendileri gibi düşünmeyen milletimizin her bir ferdine hayatı zehir etmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Allah'ın yardımı ve milletimizin direnişi sayesinde güçleri yetmedi ve darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

15 Temmuz asla sıradan bir darbe girişimi değildir. Arkasında çok büyük hesapların olduğu, tarihi bir kırılma noktasıdır. Malazgirt'te ne olmuşsa, 15 Temmuz'da o olmuştur. Kosova'da, Niğbolu'da, İstanbul'un fethinde, Çanakkale'de, İstiklal Harbi'nde ne olmuşsa, 15 Temmuz'da o olmuştur. Her kim 15 Temmuz'u küçümsemeye, itibarsızlaştırmaya çalışıyorsa bilin ki amacı bu derin tarihi anlamı gölgelemek, gözden kaçırmaktır.

O gece burada darbecilere meydan okuyan vekillerimiz tek başına 15 Temmuz'u tarihin en önemli destanlarından biri yapmaya yeterlidir. Örgütün sinsi yapısı nedeniyle, tespitlerimizi somutlaştırmakta ve etkili tedbir almakta zorlanıyorduk. Örgütün kendini pervasızca belli ettiği yer 17-25 Aralık Emniyet-Yargı darbe girişimidir. Bu tarihten itibaren FETÖ'nün saldırıları ve ihanetleri artmıştır.

FETÖ'nün asıl büyük hamlesi ise 15 Temmuz'da gelmiştir. Yüce Meclis o gece milletimizin iman dolu göğsünün çelikleşmiş serhaddi olarak, görev yaparak darbecilerin bozgununu hızlandırmıştır. FETÖ hücrelerinin hızla tasfiyesiyle Türkiye her alanda yepyeni ufuklara kavuşmuş, yepyeni hamleler içine girmiştir. 

TBMM, ülkemizdeki 83 milyon vatandaşımızla birlikte, bölgemizdeki ve dünyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin de umut kapısıdır. Aldığımız her karar, sarfettiğimiz her söz, sergilediğimiz her duruş, çarpar etkisiyle dalga dalga geniş bir coğrafyaya yayılmaktadır. Kartların yeniden karıldığı, sancılı olduğu kadar kritik bir döneme girmiş bulunuyoruz. Türkiye bu sürecin tam merkezinde yer alıyor.

Salgın sonrası yeniden şekilleneceği anlaşılan dünya düzeninde hakettiğimiz yeri almalıyız. Bu değişim sürecini başarıyla yönetmek mecburiyetindeyiz.

Sadece kendimiz için değil tüm komşularımız, yüz milyonlarca kardeşlerimiz için sağlam durmak zorundayız. Kimsenin bizi hedeflerimizden koparmasına, büyük ve güçlü Türkiye idealimizden vazgeçirmesine müsaade edemeyiz. Ne sebeple olursa olsun hiçbir gücün demokrasimizin ayağına yeni prangalar vurmasına göz yumamayız.

Türkiye enerjisini boş tartışmalara harcarken, birçok devlet kalkınma yolculuğunda maalesef Türkiye'ye fark atmıştır. Yalan, istismar ve gerilim siyasetini kapımıza asla yaklaştırmadık, yaklaştırmıyoruz ve yaklaştırmayacağız.

15 Temmuz'un 4. yıldönümünde, o büyük destanın sene-i devriyesinde buradan samimi bir çağrıda bulunmak istiyorum. Yüce Meclis'in çatısı altında görev yapan, kalbi millet ve memleket sevdasıyla yanıp tutuşan herkesi büyük ve güçlü Türkiye davamıza destek olmaya davet ediyorum. Gelin şehitlerimizin emanetine hep birlikte sahip çıkalım. Gelin bu ülkeyi 2023 hedeflerine birlikte ulaştıralım. Gelin, 2023 ve 2071 vizyonumuzu beraber inşaa edelim. Gelin Türkiye'yi, aydınlık yarınlara hep birlikte taşıyalım."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Gùrbuz15 Temmuz 2020 15:34

  Bu gun 15 TEMMUZ buna TIYATRO  diyenler..ahmakligindan ..ve gafletten degil..  bilincli be kasitli olarak.sòylùyor..ama isin aci yònù  ona inanan ..mùsluman gorunumlu ahmaklar  var ya..gafiller varya.. iste  onlar..vallahide billahide  cejennemin  diving  boylayacak..azicik dini BILGI.. var nunu  rahat  rahat  sòuylerim..yapmayin.etmeyin.ey ..salak mùslumanlar..uyanin kendinize gelin..birakin..particiligi..birakin sen ben kavgasini..aklinizi calistirin..kiyamette..sorunlusunuz.benden hatirlatma..karar sizin

 • Bade musluğu15 Temmuz 2020 21:06

  Sonuçta bu bir darbe tiyatro değil bunu yapanı sebep olanı Allah bildiği gibi yapsın.Ancak bu cennet cehennem işini Allah'a bırak. Sen kimsin hele önce kendini kurtar. Ne cennetin bekçisinin ne cehennemin direği . Ahlaklı olacan, yalan söylemeye en, yolsuzluk hırsızlık yapmayacan, mümin olacan. Ortaya boş sallamayacaksin. Cennet öyle kolay olsa. Bir cennet kaldı her anlamda sizin gibi düşünmeyeni koymadığınız. Bana sorarsan da aptal cahiller cehenneme gidecek

 • IDAM15 Temmuz 2020 12:55

  IDAMI GETIRIN.IDAMSIZ PISLIK TEMIZLENMEZ,VATAN HAINLERININ CEZASI EN AZ IDAM OLMALI..........

 • Döviz enflasyon işsizlik15 Temmuz 2020 12:54

  Evet aynen reis TBMM ile artık ne işleri varsa. İlginç hain bir pilotmuş. Sonra halkımız ekonomik olarak çok ileriye gittiğimiz, tek kişinin her kanunu, kararnameyi çıkartabildiği başkanlık sistemine tav oldu. İnşallah her anlamda çok ileriye gideceğiz