E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz---

Erdoğan: Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz

Erdoğan: Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz
16 Eylül 2018 - 12:28 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2018-2019 eğitim-öğretim yılına ilişkin olarak mesajlar verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, 'Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz. Bu dönemde, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz' dedi.
Erdoğan'ın mesajı şöyle:

“Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir.

Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması da, nesillerini kaliteli bir eğitim-öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır.

Türkiye’nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız, nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir.

Bu anlayışla son 16 yıldır eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına çıkartarak, istikbalimizin teminatı olan çocuklarımız için imkanlarımızı seferber ettik.

288 bin yeni derslik inşa ederek, 605 bin yeni öğretmen atayarak, sınıflarımızdaki öğrenci ortalamasını 30’un altına çekerek, ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak, eğitim-öğretimde ülkemize çağ atlattık.

Eğitimde fırsat eşitliğini ve adaleti sağlamak gayesiyle, maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize, ilköğretimden üniversiteye her seviyede çok önemli destekler verdik.

Yeni eğitim-öğretim yılında da, günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojileri ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak, bu alandaki reformlarımızı aralıksız sürdüreceğiz.

Bununla birlikte, eğitim-öğretimde kalitenin sadece teknolojik imkânlar, modern binalar ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının da farkındayız.

Kaliteli eğitim-öğretim, bütün bunlara erişimle birlikte, öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara vizyon kazandırmaktan, manevi yönlerini güçlendirmekten geçiyor.

Çocuklarımızı, günümüzün bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor.

Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren bu hedeflere ulaşmak için, devletin gayretleri yanında, milletimizin tamamının el ele vermesi, aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapması şarttır.

Bilhassa ailenin içinde aktif şekilde yer almadığı bir eğitim-öğretim sisteminin başarı şansı yoktur.

Her biri ciğer paremiz olan evlatlarımızın eğitim-öğretimini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına bu konuda çok önemli sorumluluklar düşüyor.

Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz.

Bu dönemde, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz.

Hep birlikte daha çok çalışarak, evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için gereken reformları milletimizle birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Bu düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak tüm eğitim camiamıza Rabbim’den başarılar diliyorum.”

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ıtri17 Eylül 2018 08:51

  gelinini milli eğitim bakanı yapacak herhalde. damadı ekonomiyi halleti 2 ayda

 • atakan17 Eylül 2018 01:06

  İmam hatip okulları açmakla eğitimde çağ atlayamayız. 16 yılda eğitim geldiği noktaya bakın. Meslek liselerine ihtiyacımız var. 16 yılda neden eğitimde çağ atlatmadın.

 • Sela nik18 Eylül 2018 06:13

  Nasıl çağ alamadık orta çağa atladık haberiniz yok

 • TT16 Eylül 2018 21:37

  Reform mu, eğitim yerlerde sürünüyor, dokunmasaydınız yeterliydi, bütün okulları imam hatipe çevirdiniz reform vu mu? Tam tersine eğitimde geriye gidiş var ülkeyi çağdaş eğitimden uzaklaştırdınız...

 • Vay vay 16 Eylül 2018 21:36

  Yine ne olacak acaba

 • Siena16 Eylül 2018 17:21

  Helal olsun reis. Allah yar ve yardımcın olsun.

 • Tabi ya16 Eylül 2018 14:36

  Yaptiniz zaten gerekeni egitim yerlerde surunuyor, actiginiz imma hatiplere ne kadar kayit var yureginiz yetiyorsa aciklayin hodri meydan , ulkenin imama ihtiyaci var degil mi

 • Ww16 Eylül 2018 14:33

  Ogretmenlerden bahsettimi hayir isine gelmez cunku

 • Çiftçi Mahmut aydın 16 Eylül 2018 13:52

  Reis esnafı çiftçiyi asgari ücretliyi bitirdin bu kış nasıl geçineceğiz yandıkkk

 • Avrupaya örnek eğitim sistemimiz açılmıştır16 Eylül 2018 12:50

  Hala, what is this? This is a pencil ile lise bitirten eğitim sistemimizi alkışlıyor. Bu yılda sapık, öğretmen ve müdürsüz haberler diliyor, servislerde unutulmayacak çocuklarımız ile geleceğe ümit ile sarılıyoruz