E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Siz bu milletin önünü kesemezsiniz!---

Erdoğan: Siz bu milletin önünü kesemezsiniz!

Erdoğan: Siz bu milletin önünü kesemezsiniz!
03 Eylül 2021 - 17:01 www.borsagundem.com

Rize'de İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karadeniz'i hak ettiği değere kavuşturuyoruz. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Bu tünelleri yolları yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları....

"Bu güzel projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Karadeniz'i adım adım hak ettiği hizmetlere kavuşturuyoruz.

ÇOK CİDDİ GERİ DÖNÜŞLERİ OLACAĞINDAN ŞÜPHE DUYMUYORUZ

Çok ciddi zorlukların yaşandığı bu bölge artık konforlu bir şekilde geçilebilecektir. Kalanı en kısa sürede tamamlanarak trafiğe açılacaktır. Sanayisiyle, turizmiyle giderek gelişen bu bölgemizde yaptığımız her yatırımın ülkemize çok ciddi geri dönüşleri olacağından şüphe duymuyoruz. Karadenizli hemşerilerimin bu imkanları en iyi şekilde değerlendireceğine inanıyorum.

HASARLARI KISA SÜREDE ORTADAN KALDIRDIK

Ülkemizin altyapı projeleri bakımından en zor bölgesi olan Karadeniz'i adım adım hak ettiği değerlere, hizmetlere kavuşturuyoruz. Afetlere karşı da etkin bir mücadele yürütüyoruz. Karadeniz sahili boyunca bütün yaşanan sel felaketlerinin yol açtığı hasarları kısa sürede ortadan kaldırdık. Avrupa'da sel felaketlerinin üzerinden aylar geçmesine rağmen hala hiçbir altyapının çalışmadığı haberlerini sizler de televizyondan izliyorsunuz. Biz insanımıza her türlü hizmetimizi sağlıyoruz. Bartın'da felaket oradayız, Sinop'ta felaket oradayız, Artvin'de felaket oradayız, Antalya'da yangın oradayız, Muğla'da yangın oradayız.

Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Bu tünelleri yolları yapacağız.

Millet İttifakı diye Zillet İttifakı var ya, ben inanıyorum Rizeli hemşerilerim bunlara dersini verecektir. Salgın döneminde haftalarca evlere kapandığımız dönemde dahi çalışmaktan üretmekten vazgeçmedik.

TÜRKİYE İNGİLTERE'DEN SONRA EN ÇOK BÜYÜYEN İKİNCİ ÜLKE

İkinci çeyrek büyüme rakamımın müjdesini aldık. Türkiye ekonomisi yüzde 21,7'lik büyüme ile İngiltere'den sonra en çok büyüyen ikinci ülke. Dün de ihracatımızın en yüksek seviye ulaştığının müjdesiyle başladık. İstihdamda da salgın öncesi dönemi geride bırakan bir seviyeyi yakaladık. Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın sorunudur. Avro Bölgesi son 10 yılın en yüksek enflasyonu ile baş etmeye çalışıyor. Üretimde firmalarımız siparişlere artık yetişemiyor. Tüm bunları görmek için göz, duymak için kulak, söylemek için dil lazım. Ülke ve milletin felaketinden kendilerine çıkar uman bazı zihniyetlerin kalbi kararmıştır. Bu ülkede yaşayan 84 milyon olarak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız sürece bu devletin üstesinden gelemeyeceği hiçbir engel yoktur."

Türkiye, ikinci çeyrekte baz etkisiyle yüzde 21.7 büyüdü

 

Erdoğan: Okullarımızı açık tutmaya kararlıyız

 

Erdoğan: En hızlı büyüyen ikinci ekonomi olduk

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.