E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Siber güvenlik sınır güvenliği kadar önemli---

Erdoğan: Siber güvenlik sınır güvenliği kadar önemli

Erdoğan: Siber güvenlik sınır güvenliği kadar önemli
26 Kasım 2020 - 11:36 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye son dönemde siber saldırılara en çok hedef olan ülkelerin başında geliyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çevrim içi düzenlenen "4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi"ne canlı bağlantıyla katıldı.

Özellikle kadınların karşı karşıya bulunduğu şiddet ve ayrımcılık konusunda büyük hassasiyet gösterdik. Gelişmiş ülkelerin salgınla mücadelede yaşadıkları zorluklar, siyasi ve ekonomik gücün tek başına yeterli olmadığını ortaya çıkarmıştır.

'Dijital faşizme karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz'

Etnik ve dini faşizmin acılarını asırlarca çektik. Her alanda giderek yaygınlaşan dijitalleşmenin en büyük zaafı veri kontrolünün giderek tekelleşmesi. Bireyi isim ve numaradan gören dijialleşmenin sonu faşizme çıkar. Dijital faşizme karşı hep birlikte mücadele etmeli, çözüm yolları aramalıyız. Geçtiğimiz asırda savaşların açtığı yıkımları unutmamalıyız, dijitalleşmeyle de yeni haksızlıkların ortaya çıkmasını engellemeliyiz. 

'e-Devletten 50 milyon vatandaşımız yararlanıyor'

Bilgi ve teknoloji sektörünün ülkemizdeki yatırımlar 100 milyarı aştı. Hedefimiz, ülkemizde haberleşme altyapısının kapsama alanına girmeyen tek karış bırakmamaktır. Teknolojiyi geliştirenin de üretenin de kullanıcı olan insana karşı sorumluluğunu sadece kazanç parantezine hapsetmenin önüne geçilmelidir. Elektronik devlet sistemimizden 50 milyon vatandaşımız yararlanıyor.

'Verilerin güvenliği, sınırların güvenliği kadar önemli'

Türkiye son dönemde siber saldırılara en çok hedef olan ülkelerin başında geliyor. Sınırlarımızın güvenliği ne kadar önemliyse bu verilerin saklanması da o kadar önemlidir. 

Sabancı Holding’den 20 yılın en başarılı dönemindeki Teknosa’ya sermaye dopingi

İşte Bitcoin ile hayatımıza giren terimler ve anlamları

Dünyanın gözü Türk SİHA'larında! İşte Erzurum detayı

PKK operasyonunda Belediye Başkan Yardımcısı da gözaltında

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.