E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay uzatıldı---

Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay uzatıldı

Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği bir ay uzatıldı
29 Haziran 2020 - 18:37 www.borsagundem.com

Erdoğan, kısa çalışma ödeneği süresinin bir ay uzatıldığını açıkladı. Erdoğan ayrıca, çoklu baro sistemiyle ilgili kanun teklifinin yarın sabah verileceğini söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yaptığı konuşmada yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınına ilişkin, "Amacımız vaka sayısını da vefat sayısını da sıfır noktasına çekebilmektir. Ülkemizi risk grubundan uzaklaştırmakta kararlıyız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 926 devlet korumasındaki genç ile 274 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının, yarın kura ile kamu kuruluşlarına yerleştirileceğini bildirdi.

Kısa Çalışma Ödeneği ve nakdi ücret desteği 1 ay daha uzatıldı

Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalanma süresinin 1 ay daha uzattıklarını belirten Erdoğan, "Bununla bağlantılı, nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecek." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Halkımızdan tek isteğimiz, bu süreçte kurallara uyarak, işlerine, üretimlerine, ülkelerine sahip çıkarak bize destek olmasıdır. İçerideki ve dışarıdaki ortak kanaat Türkiye'nin salgın sonrası yeniden şekillenecek dünyanın yıldız ülkelerinden biri olacağı yönündedir."

Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın Türk siyasi tarihine altın harflerle yazılacak bir güç birliği ve dayanışma modeli olduğunu söyledi.

"Çoklu baro yönetimi üzerinde duruyoruz"

Çoklu baro yönetimi üzerinde durduklarının altını çizen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Milletvekili arkadaşlarımız bu konuyla ilgili kanun teklifini yarın sabah veriyorlar. Daha demokratik, daha çoğulcu, temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız."

"Veriler ekonominin çok güçlü bir toparlanma sürecinde olduğunu gösteriyor"

Haziran ayıyla ilgili öncü verilerin, ekonominin çok güçlü bir toparlanma sürecinde olduğunu gösterdiğini belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Yılın ilk çeyreğindeki yüzde 4,5'luk büyüme performansı, ekonomimizin potansiyelinin ve gücünün en büyük ispatıdır."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • İşsiz bora 29 Haziran 2020 20:33

  Ooo eyt cıkmış!!!! memura emekliye zam %50 der gibi oldu sanki... Evet gözüm birden Erbakan hocayı aradı tek kalemde emekli memur ve askeri ücrete şak diye %50 zam vermişti şak diye.. Nerden nereye.... Sandık gelsin sandık... Seçim iyidir seçim...

 • r29 Haziran 2020 20:14

  sıırsız yerkılerle var olan bir kurum. başkanlık sistemiş gelen bir hukumet. ama yapılan icraata bak ? o gucun yanında sıfır işler. devede kulak işler... ne diye geldi cumhur sistemliği ozaman?

 • Alican mutlu 29 Haziran 2020 19:12

  Çiftçi ne olacak RTE

 • Hasan29 Haziran 2020 20:17

  Emekli ye ne olacak ise aynısı kısa zamanda mefta