E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: İdlib'deki hava sahası sorununun çaresini bulacağız---

Erdoğan: İdlib'deki hava sahası sorununun çaresini bulacağız

Erdoğan: İdlib'deki hava sahası sorununun çaresini bulacağız
26 Şubat 2020 - 11:51 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında İdlib'deki hava sahasının kullanılamıyor oluşunun en büyük sıkıntı olduğunu ancak yakın zamanda bir çözümün bulunacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda katıldı.

Toplantıda Erdoğan'ın doğumgünü dolayısıyla hazırlanmış özel film gösterimi yapıldı.

Hazırlanan filmin kendisini duygulandırdığını söyleyen Erdoğan, "Çocukluk yıllarıma beni götürmesi, tercih edilen oradaki birkaç anektod çok çok önemliydi. Bu simitti, bu kitaptu, bu suydu bunların üçü çocukluk yıllarımın en önemli başlıklarıydı" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Deprem felaketi kendini bize sürekli hatırlatıyor. Bilim insanları yeni depremler olabileceğini söylüyor. Bu ikazlara hak vermemek mümkün değil. Ülkemizin yapı stoğunun büyük bir bölümü depremlere ve doğal afetlere dayanıksızdır. Yapılan değerlendirmelere göre ilk etapta 6.7 milyon konut dönüştürülmesi gerekiyor. Bütün kaynakları bu işe ayırsak bile bu dönüşüm yıllarca sürer. 

En riskli olan yapılardan başlayarak bu süreci yürütmek zorundayız. Hedefimiz her yıl 300 bin konut inşa ederek 5 yılda 1.5 milyon konutu dönüştürmektir. Marmara depreminin ardından 43 bine yakın konutu tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim ettik. Kanal İstanbul'da tek başına diğer işlevlerinin yanında 500 bin konutluk kentsel dönüşüm projesidir."

Bugüne kadar 22 milyon milyon vatandaşımızın oturduğu konutların depreme dayanıklılığı teyit edildi. Aamcımız kısa sürede sayıyı 35 milyona çıkarmak. devlet elbette felakete uğrayan vayandaşların yanındadır. Ama devletle vatandaş birlikte çalışmalıdır. Vatandaşlarımızdan sahibi oldukları yapıların risk seviyesini tespit edip depreme dayanıksız olanları dönüştürmelerini bekliyoruz.

CHP VE KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Tüm terör örgütlerini destekleyen her davranışıyla arkadaşlar dediği teröristlerin arkasında duran kişi bu ülkenin ancak hasmı olabilir. Türkiye tarihinin en kritik mücadelelerinden birini verirken sürekli devleti ve milletini tahkir eden, tüm kamu görevlilerine saldıran bir kişi ülkesine değil düşmanlarına hizmet ediyor demektir.  Kürsüde mavra keserek sadece kendisini tatmin ediyor. Suriye meselesini zerre kadar idrak edemeyen bir kişinin söyledikleri ancak sinek vızıltısı kadar değer taşır.

İdlib'de adam kendi toprağını savunuyor diyerek kahraman askerlerimizin mücadelesine zarar veren bir kişi asla bu milletin evladı olamaz. İnsanda vicdan önemli bir sestir. Bu İdlib'deki o yavruları televizyonda izlemiyor musun? 3-5 yaşındaki yavruların ayakları çamur içinde nasıl sığınacak yer aradıklarını görmüyor musun?" 

"ADAM OLMADIĞINI GÖRDÜK"

İdlib'de adam kendi toprağını savunuyor diyerek kahraman askerlerimizin mücadelesine zarar veren bir kişi asla bu milletin evladı olamaz. İnsanda vicdan önemli bir sestir. Bu İdlib'deki o yavruları televizyonda izlemiyor musun? 3-5 yaşındaki yavruların ayakları çamur içinde nasıl sığınacak yer aradıklarını görmüyor musun? O yavruların ahı sana yeter. Çamur deryası içinde başlarını sokacak bir çadır dahi bulamıyorlar. Bunları katil Esed'in insafına mı bırakacağız. Esed ile görüş diyor. Sen onu görmeden biz onla görüşüyorduk. Biz ona ne teklif yapsak geri çevirdi, adam olmadığını gördük. Bunlara rağmen ana muhalefetin başındaki zat Esed ile görüşmeyi teflif ediyor. Adamlarının görüşmesi yeter zaten. Bizim adımıza görüşme. Apo'nun ortaklarıyla da görüşüyorlar.

"GAZİ MUSTAFA KEMAL'İN NE İŞİ VARDI?"

Gazi Mustafa Kemal'in Trablusgarp'ta ne işi vardı? Biz tarihimizle geleceğe yürüyen bir siyasi partiyiz. Bugün Liya'da Türk aşiretleri var. Sorun bilmez. CHP'nin geçmişini de bilmez. Libya'da ülkemizin ne yapmaya çalıştığını anlayamayan bir kişinin söyledikleri deryada damla bile değildir. 

Bu zatın zaten dönüp dolaşıp saman konusunu açması zihin çapıyla ilgili fikir vermeye yeterlidir. Kendisinin anlamayacağını bilsek de saman konusunu bu zatın zihin çapına uygun şekilde izah edelim. Türkiye 2019 yılında 24 milyon ton saman üretmiştir. Bunun bir bölümünü de ihraç etmiştir. Türkiye tarım ürünlerinde ithalatçı bir ülke değil net ihracatçı bir ülkedir. Tarım ürünleri ihracatı 3,8 milyar dolarken 2109'da 18 milyar dolara yükseldi. Dünya un ihracatında birinci, makarna ihracatında ikinci sıradayız. Türkiye dünyanın en önemli gıda ve üretici ihracatçılarından biridir.

"CHP'DE TERÖR ÖRGÜTÜNÜN Tayin Ettiği Kişiler Var

Siyasette ittifaklar vardır ve meşrudur. Ama bu işi gizli saklı yapanlar bölücü örgütün güdümünde yapanlar siyaset değil, kirli ittifak yapar, mızrak çuvala sığmıyor. Bölücü terör örgütü güdümündeki partinin eş başkanı CHP'ye ittifak ilişkilerini alenileştirme çağrısı yaptı. Terör örgütüyle gizli saklı yol yürürsen gün gelir bunun bedelini senden isterler. Terör örgütleriyle ittifak kuranlar için yolun sonu gözükmüştür. Pek çok CHP belediyesinin yönetiminde terör örgütünün güdümündeki parti tarafından tayin edilmiş kişiler var.

RUSYA'YA İDLİB TEPKİSİ

İdlib'de ortaya çıkan büyük insani krizi önlemek için sahada aktif müdahale dahil her yolu deniyoruz. Talebimiz rejimin saldırılarını sona erdirip gözlem noktalarımızın gerisine çekilmesidir. Rusya insani hassasiyeti kabul etmek istemiyor. Gözlem kulelerimizi kuşatanlara verdiğimiz süre doluyor. Şu anda en büyük sıkıntımız hava sahasını kullanamıyor oluşumuzdur. İnşallah yakında buna da bir hal çaresi bulacağız."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (14)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • KURT26 Şubat 2020 13:56

  REİS  HERZAMAN YANINDAYIZ BUNDAN ŞÜPHEN OLMASIN   ÖLECEKSEK  BU VATAN  BAYRAK İÇİN   BU KAFİRLRİN 20 YIL SONRAKİ PLANLARINI BOZMAN İŞLERİNE GELMEDİ EN BAŞINDA İSRAİL  RUSYA   GİBİ ÜLKELERİN HESAPLARI TUTMAYACAK İŞALLAH  BU MİLLET VAR OLDUGU SÜRECE SENİNLE İŞALLAH OLUR

 • vatandaş26 Şubat 2020 13:49

  SAYIN TAYYİB BAŞKANIM DOGUM GÜNÜNÜZ  KUTLU OLSUN NİCE SAGLIKLI YILLAR DİLERİM    BİR LİGİZİ BOZMASIN  İŞALLAH ÜLKEMİZİN  BAŞINDAN   SİZİ EKSİK ETMESİN  RABBİM SİZİ VE SENİN GİBİLRİNİ KORUSUN  VATAN OLUR LİDER OLMAZ  LİDER OLUR VATAN OLMAZ FAKAT BİZDE   HEM VATAN  HEM LİDERİMİZ VAR ŞÜKÜR  ALLAHA

 • Selahattin abi26 Şubat 2020 13:26

  Bıktık bu Kılıçtaroğlu CeHape muhabbetinden aynı zamanda Kılıçtaroğlu'nun RTE muhabbetinden. Tüm halkı bunlarla oyalıyorlar Memleket geldi savaş'ın içine girdi.Ülkenin çok ciddi ekonomik problemleri var Enflasyon zamlar açlık sınırında milyonlarca insan %24 genç işsizlik döviz aldı başını gidiyor ama beyler her gün karşılıklı mahalle atışması gibi birbirine laf yetiştiriyor 

 • emekci26 Şubat 2020 12:51

  rusyadan satın aldığımız S400leri kullanalım :)

 • efe can26 Şubat 2020 12:41

  Bay Tayyip çok daha elim hazin görüntüler Yemen'de yaşandı, bay tayyip sen nerdeydin? Abd taşeronluğu daha cazip geldi değilmi?

 • İdlip fethedilecek26 Şubat 2020 12:24

  Bazı politikalarını sevmem ama yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalarımız buna binaen Cumhuriyeti baz alırsak Atatürk'ten sonra gelen en büyük lider helalin var. Farklı enstrümanların da olsa Atatürk yolunda gittiğin için beğeniyorum. Atatürk olsaydı 1 subay şehit olduğu için Menemene girdiği gibi İdlibi de yakalım. Idlip fetholunacaktır Allah Türk ordusunu korusun ve muzaffer kılsın.(Amin)

 • AHMET ÖZBİR26 Şubat 2020 12:21

  REİS'im vicdandan nasibi olmayanlara ne söylesen boş. By Kemal Suriye'den gelen ANALARA, BABALARA, BEBELERE TERÖRİST diyen gerici yobazın şeddelisidir. Rabbim seni başımızda daim eylesin, kaosçuçocuklarına fırsat vermesin.

 • infiniti26 Şubat 2020 18:32

  sensiz olmaz

 • mimi26 Şubat 2020 12:13

  Kendi ülkemdeki yeterli besini alamayan üstünde kıyafeti olmayan yokluk içinde yaşayan çocukları görüyorum

 • ne26 Şubat 2020 12:12

  sen önce kendi yavrularına sahip çık. bize sahip çık. ölen askerlerimizi görmüyor musun

 • yalçın26 Şubat 2020 12:11

  Bizden başka niye gören yok kendi ülkende yıkılan evlere bir bak kerpiç ve taş, çoçuklarımız da çıplak deprem İranda ölüm niye bizde . Niye ülke insanına değer vermez bir yaklaşım var.  Mülteciler her yerde kontrolsuz, sorunlu başka ülkede hiç örneği yok. Niye yalnızca biz. Hani nerde o islam alemi. Sizler bu ülkenin yöneticileri değilmisiniz.????????

 • Kars akyaka26 Şubat 2020 13:23

  Bu günler için asker şehadete yürümeyecekte ne zaman yürü ek boşunamı 800 bin askeri besliyor bu millet eyyu Ebu çehilin torunu

 • kılıç26 Şubat 2020 12:08

  chp maksadını halen anlamayan varsa açık yazıyorum suriyede alevi yönetimi elinde bulunsun müslüman kökü kazınsın istiyor bu kadar basit kılıçtarogluda alevi oldugu için müslüman katillerini destekliyor bu kadar açıktır türk milleti kılıçtaroglu gibi zalimin başa geçmesi halinde biz müslümanların da akıbeti kötü olacakdır uyanmalıyız.

 • turing26 Şubat 2020 12:08

  sen Türk çocukları yetim kalıyor ,görmüyorsun.Hangi vicdanla jetlerin bombardımanlarına gönderiyorsun.