E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: İdlib'de durum lehimize döndü---

Erdoğan: İdlib'de durum lehimize döndü

Erdoğan: İdlib'de durum lehimize döndü
27 Şubat 2020 - 14:44 www.borsagundem.com

AK Parti Siyaset Akademisi'nin açılış dersinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'de 3 askerin daha şehit olmasının ardından Suriye rejimi için "İdlib'de üç tane şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da düzenlenen Siyaset Akademisi'nin açılış dersine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“12 yılda 74 bin kişiye eğitim verildi”

AK Parti 19’uncu Dönem Siyaset Akademisinin ülkemize, milletimize, partimize hayırlı olmasını diliyorum. Akl-ı selim, kalb-i selim, zevk-i selim sahibi kadrolar yetiştirmenin yolu, her alanda olduğu gibi, siyasette de eğitimden geçiyor. Siyaset Akademisi projesiyle amacımız, ülkesine ve milletine siyaset yoluyla hizmet etmek isteyenlere, bunun için gereken teorik ve pratik zemini hazırlamaktır. 2008 yılında başlayan ve 12 yıldır devam eden AK Parti Siyaset Akademisinde, bugüne kadar 74 bin kişiye eğitim verildi.

Yeni dönemde de 26 büyükşehir, 11 il merkezi ve 2 ilçe olmak üzere toplam 39 noktada 12 bine yakın katılımcısıyla Siyaset Akademimiz, en geniş iştirakle faaliyetini yürütecek. “Siyaset Akademide Başlar” sloganıyla gerçekleştirilecek 9 haftalık eğitimi tamamlayan katılımcılardan, yapılacak sınavda 70 ve üzeri puan alanlara Başarı Sertifikaları verilecek.

Anayasadan dış politikaya, ekonomiden medyaya, tecrübe paylaşımından kişisel gelişime kadar geniş bir yelpazede verilen derslerin, katılımcılara çok önemli katkıları olacağına inanıyorum ve görüyorum. Akademiye eğitim için başvuranların üçte ikisinin teşkilatlarımızda görev almayan kişilerden oluşması, burada geleceğin siyasetçilerinin yetişeceğine işaret ediyor.

“AK Parti’nin ve Siyaset Akademimizin kapısı herkese açıktır”

Van’daki 18 yaşındaki üniversite öğrencisi ile Kütahya’daki 70 yaşındaki çiftçi Siyaset Akademisi çatısı altında buluşuyorsa, burada bir ışık, bir cevher, bir umut var demektir. Milletimizin gösterdiği büyük teveccüh, ülkemizin geleceğinin AK Parti’de görüldüğünün en bariz ifadesidir. AK Parti’nin ve Siyaset Akademimizin kapısı herkese açıktır. Derdi ülke ve millet olan her kardeşimiz, bu çatının altında kendine yer bulacağından emin olmalıdır.

“Gençlik kollarında siyasete atılan arkadaşlarımızdan her seviyeye gelmiş olanlar var”

AK Parti’nin gençlik kollarında siyasete atılan arkadaşlarımızdan bugün genel başkan yardımcılığından milletvekilliğine, il başkanlığından belediye başkanlığına kadar her seviyeye gelmiş olanlar var. Aynı şeklide kadın kollarımızda siyasete girip de, en üst görevlere kadar çıkanlar bulunuyor. İlk defa Siyaset Akademisi ile bu çatının altına girip de, bugün her seviyede sorumluluk üstlenmiş kardeşlerimiz olduğunu biliyoruz. Bu tablo, AK Parti’nin bizatihi kendisinin bir siyaset okuluna dönüştüğünü gösteriyor.

“Vatandaşlarımız ne kadar siyasi partilerde görev alırsa siyasetin kalitesi o derece artar”

Ülkemizde bir süredir, bilinçli bir şekilde siyasetin ve siyasetçinin itibarını düşürmeye yönelik kampanyalar yürütülüyor. Hâlbuki siyaset, ülkeye ve millete hizmet etmenin en etkili yollarından biridir. Ne kadar çok vatandaşımız siyasi partilerde aktif görev alırsa, siyasetin kalitesi de o derece artar. Yıllarca “halka rağmen halk için” anlayışıyla milletin değerleriyle savaşanların tamamen tasfiyesini ancak bu şekilde gerçekleştirebiliriz. AK Parti’nin üye sayısının 10,5 milyona yakın olmasıyla gurur duymamızın sebebi, bu rakamın milletimizin siyasetle ilişkisinin gücünü gösteriyor olmasıdır.

“Teşkilatlarımızın kapı kapı dolaşarak kalpleri fethederek yeni üyeler kazanmasını çok önemsiyoruz”

Siyasi parti üyeliği, gönüllülük üzerine kuruludur. Gönlünü kazanamadığınız kimseyi partinize üye yapamazsınız. Hukuki olarak engeli olmayan her bir vatandaşımızı potansiyel üye adayımız olarak görüyor ve partimizin çatısı altına davet ediyoruz. Bunun için teşkilatlarımızın kapı kapı dolaşarak, vatandaşlarımıza ulaşmasını, davamızı anlatmasını, icraatlarımızı paylaşmasını, sonuçta da kalpleri fethederek yeni üyeler kazanmasını çok önemsiyorum. Önümüzdeki dönem, üye çalışmasıyla vatandaşlarımızın gönlünü kazanmaya, Siyaset Akademisi eğitimleriyle kadrolarımızı zenginleştirmeye devam edeceğiz. Yeni dönem Siyaset Akademimizin hayata geçirilmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, katılımcılara başarılar diliyorum.

“Makamlar en doğru ve hayırlı hizmetleri vermek için vardır”

Geleceğin siyasetçi ve siyaset kademelerinin yönetici adayları olan sizlerle bazı hususları paylaşmak istiyorum. İnsan fani bir varlık olduğuna göre, siyaset de gelip geçici bir uğraştır. Siyasetteki makamlar ilanihaye orada bulunmak için değil, en doğru ve hayırlı hizmetleri vermek için vardır. Ben siyasetçiyim, Cumhurbaşkanıyım, başbakanım, bakanım... Buraya oturdum bu koltuktan kalkmayacağım diye bir şey yok. Ama orada Bay Kemal'in ağzından bazı şeyler çıkıyor. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanıyor. Siz zaten tek partili dönemden bu yana hep aynı şeyi söylediniz. Hala geliyorsunuz, bu millet size buraları teslim etmez. Siz bu millete çok çektirdiniz. Bu millet bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz.

Tarih boyunca nice büyüklü-küçüklü hükümdarlar, nice şan-şöhret sahipleri gelip geçmiştir. İster mütevazı köyünde olsun, ister ülke ve hatta dünya çapında olsun, bu kişilerden geriye sadece yaptığı hizmetler kalmıştır. 'İnsan odur ki koya dünyada eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser' sözü, hepimizin temel ilkesi olmalıdır.

"Rejimin kaybı çok büyük"

Libya'da daha önce Hafter lehine gelişen yapıyı, hamdolsun tersine döndük. İdlib'de olan gelişmeler lehimize döndü. İdlib'de üç tane şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (25)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • wake up28 Şubat 2020 14:24

  Ne demezsin durum ortada

 • BOSS28 Şubat 2020 00:13

  merak ettigim bunu yapan rusya putin mi ??

 • A.yilmaz27 Şubat 2020 21:31

  Reis bunlara anlacagi dil oldurup cehennem paket yapican yoksa rus moskofu anlacagi dil bunlar kalles konustuklarin arkasinda durmuyorlar

 • HALİL KERTENKELE27 Şubat 2020 21:23

  bu ülkeyi yöneten siyasetcilerin hiç mi kafası çalışmıyor.FIRAT NEHRİ nin suyunu keseceksin gitsin abd ve rusya uçaklar veya tırlar ile suriye ye su getirsin.eğer yapsınlar esat hemen çekilir.hemde arkasına bakmadan.

 • kılıç27 Şubat 2020 19:33

  ESED DENEN O YARATIK GEBERTİLMELİ.

 • Itri27 Şubat 2020 18:20

  Suriyedeki askerleri putin öldürüyor. Bu da putin ile gorusucem diye ölüp bitiyor. Ne yapacak putin, gazozuna ilaç mı atacak, durdurmasini mi yalatacak

 • : )27 Şubat 2020 18:01

   Ne zaman masadan kalksak masada kazandık.. masada başardık.. bakıyorsun hep aynı zava zingo.

 • İNAN 27 Şubat 2020 16:47

  ŞU OKÇULAR KÜLÜBÜNÜ YOLLA BİR OK ATSINLAR ŞU RUSYA VE ESED E İŞİNİ BİTİR 

 • İNAN 27 Şubat 2020 16:45

   :)  :)  :)  :)  :)  :)  :) 

 • KURT27 Şubat 2020 16:09

  BU VATANA HİZMET EDEN DESDEKLİYEN HERKESDEN  ALLAH RAZI OLSUN DEVLET BAHCELİ  BEYDEN   ALLAH RAZI OLSUN DEVLETİN VE HÜKÜMETİN  DESDEKLEDİGİ İÇİN 

 • VATANDAŞ 27 Şubat 2020 16:06

  TAYYİB BAŞAKANIM  MİLLET KİMİN NE OLDUGUNU  COK İYİ FARKINDA  HER ZAMAN   YANINDAYIZ İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE  BAŞKANIM ALLAH YAR VE YARDINCIN OLSUN

 • halk27 Şubat 2020 16:03

  sayın reis sonuna kadar yanındayız  senin kafandaki hedeflerini  bu kılınctar oglu  düşünemezbelki  20 yıl sonra cocuklarımız daha güvende olması için bu iblid in güvende olması ülkemizin kontrolünde olması şart

 • halkın sesi28 Şubat 2020 14:27

  Sen nerenin halkısın beyin yerine ne taşıyon görmende yok anlaşılan Suriye bataklığına sokanlara metiye.

 • Niyazi Bilir27 Şubat 2020 16:00

  Gerçekten mi Sn Cumhur Başkanım? Yalnız Putin hiç tınlamıyor siz 5 Mart dedikçe Putin ve çevresi öyle bir planımız yok diyor. Ne olacak şimdi.? 

 • METRO.DARBESI27 Şubat 2020 15:47

  Galib ozturke dokunun, milletin anasini aglatti, turkiyeden parayi kazanip gurcustana goturuyor. Neden dokunmuyorsunuz? Vatan millwt sakarya kuran deyip parayi goturuyor

 • ALLAHINA KURBAN27 Şubat 2020 15:31

  Doğru söylüyor sayın Cumhurbaşkanı

 • Sa27 Şubat 2020 15:30

  İdlibte bulunan Suriyelileri Rusya alsın Rusya Suriye halkını korumayacakmı hani garantördü neden hiç göçmen almıyor bindirsin gemilere götürsün veya destek versin Bizdeki nasılsın 1 milyonu Rusya alsın 1 milyonda iran 3 garantör paylaşalım niye gelen herkesi biz alıyoruz

 • Ebubekir 27 Şubat 2020 15:22

  :)))))

 • tam not27 Şubat 2020 15:21

  ülkemizi ümmetçi ütopik saçmalıklarına alet eden parti akademisi çok önemlidir.Kesinlikle her Türk ferdin orda Araplaşma ve yok edici eğitimi almalı.

 • Vb27 Şubat 2020 15:44

  1000 yıldır müslümanız araplaşmadık, ama halkevleri-köy enstitüleri ile 30 yılda içimizden bir kısmı gavurlaştı

 • ne27 Şubat 2020 15:13

  ironide bir dünya markasısınız

 • Rıza27 Şubat 2020 15:13

  evet onun içindir ki 18 senedir koltuğu bırakmadı

 • tam not27 Şubat 2020 15:11

  :)))))

 • Haranzadeler 27 Şubat 2020 15:08

  Biz biliyoruz da sen biliyormusun?

 • ..........?27 Şubat 2020 15:00

  Haklısın sayın Cumhurbaşkanı