E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan İdlib zirvesi için tarih verdi ---

Erdoğan İdlib zirvesi için tarih verdi

Erdoğan İdlib zirvesi için tarih verdi
22 Şubat 2020 - 19:54 www.borsagundem.com

Erdoğan İdlib zirvesi için 5 Mart’ta Putin, Merkel ve Macron ile buluşacaklarını söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in Bergama ilçesinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bizim için İdlib meselesi Afrin kadar, Barış Pınarı Harekat bölgesi kadar önemlidir. Putin'e açıkça ifade ettim. Öğlen sayın Merkel ve Macron'a da ifade ettim. 5 Mart'ta tekrar bir araya geleceğiz ve bu konuları konuşacağız." ifadelerini kullandı.
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

- 18 senedir bütün Türkiye'ye azimle, aşkla aşkla hizmet götürüyoruz. Şehirlere hizmet ederken insanların inançlarına, kılık kıyafetine, siyasi görüşüne göre ayrım yapmadık. Dönemimizde Türkiye kardeşlikle büyüdü, demokrasiyle güçlendi, özgürlükle ilerledi.

- 20-30 yıl önce nasıl bir Türkiye vardı, şimdi nasıl bir Türkiye var, bunları görüyorsunuz. Sözü dinlenen, pasaportu itibar gören, her adımı dikkatle takip edilen bir ülke konumuna geldik.

- Savunma Sanayinde yerlilik oranı yüzde 20'ydi, şimdi yüzde 70'in üzerine çıktı. İnsansız hava aracı için ABD'ye 'bize İHA verin' dediğimiz zaman, bize: 'kongreden geçiremedik' diyorlardı. Şimdi insansız hava aracımızı kendimiz yapıyoruz. Savunma sanayinde yılda 3-4 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Şimdi tankımızı da üretiyoruz. Zırhlı taşıyıcılarımızı da üretiyoruz. Bay Kemal kafayı Sakarya'ya takmış. Biz Arifiye'deki tank fabrikasını satmadık. Tam aksine BMC Katarlılarla ortaklaşa buraya 50 milyon dolar yatırımla yeniliyor.

- Bugün dünyanın en büyük savunma şirketleri arasında 5 firmamız var. Bir dönem PKK'lı canilerin cirit attığı bölgelerde şimdi huzur var.

- Suriye içerisinde toplam 8300 kilometrekarelik alanı, DEAŞ, YPG/PKK'lı teröristlerden temizledik.

4'LÜ İDLİB ZİRVESİ 5 MART'TA

- Bizim için İdlib meselesi Afrin kadar, Barış Pınarı Harekat bölgesi kadar önemlidir. Putin'e açıkça ifade ettim. Öğlen sayın Merkel ve Macron'a da ifade ettim. 5 Mart'ta tekrar bir araya geleceğiz ve bu konuları konuşacağız

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ...23 Şubat 2020 19:18

  siyasilerin oğluda askere gitse, belki bu kadar savaş ve sıcak çatışma olmazdı. 

 • Türk23 Şubat 2020 12:50

  Saman ile kapcugu ayiramayanlara ne anlatacagizki. Öyle maymuna cevirmisler ki yazık çok aciyorum bunlara her yalana inanıyor lar. Çok hastalar farkında değiller. Kaç yıldır Trakya belediyeler i ellerinde izmi aydın Muğla varmı düzgün İşler i

 • mustafa temiz23 Şubat 2020 03:13

  reis bosver suriyeyi bagkur primleri cok yukseldi onun ile ilgilen odeyemiyoruz ....bizi ne suriye den sanki petrolunu bizimle paylasacaklar......

 • Gurbetçi23 Şubat 2020 00:01

  Hep kuru gürültü.

 • AHMET ÖZBİR22 Şubat 2020 21:26

  SURİYELİ anaların, babaların, bebelerin acısını dindirmek, sivil göçün Türkiye'ye oluk oluk akmasının önüne geçmek için REİS'İM VUR İSLÂM DÜŞMANI ESED'İ, KURTAR AĞLAYAN MAĞDURLARI!..

 • Kamil23 Şubat 2020 00:30

  Libya'da birkaç şehidimiz !!!!!!!  var , diyor. Sayısını biliyormusun :(  :(  :( 

 • HAKKI22 Şubat 2020 23:25

  OLEN 16 ŞEHİDİN ANASI BABASI NE OLACAK.10 milyon suriyeli niye savaşmıyor buralarda sahillerde cafelerde döt yelliyorlar

 • Bika22 Şubat 2020 20:41

  Ziraat bankası simitçilik yapmaya kalktığında 500 milyon dolar buluyorsa, Tank palet fabrikası için Katarlıların parasına neden ihtiyaç var ki!

 • borsaci22 Şubat 2020 21:53

  cahil herif  bir oku da  ogren, chp li dik kafalarin sagirlarin  laflarini pazarlama burada

 • Ahmet çevlik22 Şubat 2020 21:35

  Tank palet fabrikası mevcutta tank değil, tanklar için palet üretiyor. Katar ortaklığı ile tank fabrikası kurulacak, ve bu palet fabrikası için katar 50 milyon dolar yatırım yapacak. üretilen ilk tanklardan ilk 100 tanesini katar satın alacak. Türkiye devleti 5 kuruş koymadan tank üretimi yaptıracak. Bilmem kaç bin insan iş sahibi olacak. Chp sizi kandırıyor. Her dediklerine inanmayın!