E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek---

Erdoğan: Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek

Erdoğan: Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek
18 Ekim 2019 - 13:56 www.borsagundem.com

ABD heyeti ile ilgili görüşmeye değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan "120 saatlik süreç devam ediyor. Güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. 

Türkiye ile ABD arasında varılan Suriye anlaşmaya değinen Erdoğan, şunları söyledi:

"Yaklaşık 9 günlük süreyi yaşadık bölgede. Öncesi var. Telefon diplomasisi ile devam eden süreç oldu. Trump ile Putin ile yaptığımız görüşmeler, çeşitli Avrupa ülkeleriyle yaptığımız görüşmeler var. Yoğunlaşan görüşmelerimizi ise dün gerçekleştirdik. Sayın Trump ile yaptığım görüşmede bir heyetlerarası görüşme ile daha iyi yere taşıyabiliriz dedik. Pence'in başkanlığında ve bir gün öncesinde heyetler gönderdiler. Bu heyetler benim belirlediğim heyetlele ön görüşme yaptılar. Dün de final görüşmelerini yaptık. Önce Sayın Pence ile ben görüştüm. Heyetlerarası görüşme neticesinde de belirlediğimiz 13 maddelik ortak bildiriyi dünya kamuoyuna açıkladı. 120 saatlik süreç işliyor. 

Uzunluk itibariyle 440 kilometrelik bir uzunluk var. 120 saat içerisinde buraların boşaltılacağı konusunda mutabık kaldık. Türkiye'nin riyasetinde ve birlikte dayanışma içerisinde yapma kararı aldık. Sürekli irtibat halinde olacağız. 120 saati başarıyla bitirebilirsek... Salı günü de Sayın Putin ile görüşmem olacak. Putin ile yapacağım görüşmeyi de bu sürecin bir unsuru olarak görüyorum.  Milli Savunma Bakanımla da görüştüm bunların (çekilme) başladığını söylediler. Bizim anlaşmamızın bir özelliği de şu, şu anda oradaki güvenlik güçlerimiz alanı terk etmeyecek. Milli Savunma Bakanımdan aldığım haberle çatışma söz konusu değil. Dezenformasyonlara kulak asmayalım. Süleymanşah Türbesi'nin yeniden taşınması söz konusu değil." 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Saldıralım18 Ekim 2019 14:06

    Bunlar şimdi ateşkes var diye gevşek ani bir baskınla kahraman Türk ordusu ve Başkomutanımız ki artık Gazi diyebiliriz,Başkomutan Gazi Erdoğan,artık reis demeyecez Gazi diyecez yürü be aslansın

  • Mareşal 18 Ekim 2019 14:26

    Mareşal bile denebilir sonuçta meydan savaşı,helal olsun Başkan’a ,tüm dünyayı şaşırttı.Ne desek az dünyada eşi benzeri yok .Tüm siyasetçileri bir araya getir,şu an destek verenler de dahil öbür tarafa Reis İ koy valla dönüp bakılmaz bile.Böyle bir karizma görülmedi

  • tv izliyorum..18 Ekim 2019 14:04

    koskoca meşhur tvde şöyle deniyor... Cumhurbaşkanımız mektuba cevap verdimi tartışılıyor... cevaplar şunlar... aslında ima ett... evet o mektuba cevap mahiyetindekonuştu... evet cevap vermiş sayılır şunu şunu dedi.. demekki cevap verdi.. yahu meydana çıkıpda tak tak tak cevap verirse bu cevaptır... yahu ortada olmayan bişeye, olmuş gibi tartışlan kaliteyi düşüren tv kanallarından vallah bıktık. ya konuyu açma, yada açıyorsan adam gibi haber yap. 2 resim koyuyor koskoca haber kanalı geçmişi var yani, sonra bunlar üzerind elak lak lak... inanız izleyiciye hiç bişe katmayan, ufkumuzu açmayan, saçma sapan gamazine döndu :D ingilizce öğrenmeklazım,  türk tvler saçmalıyor magazın oldu