E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan: Bölgemizde yeni bir sayfa zamanı---

Erdoğan: Bölgemizde yeni bir sayfa zamanı

Erdoğan: Bölgemizde yeni bir sayfa zamanı
28 Mayıs 2022 - 15:49 www.borsagundem.com

Azerbaycan'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin kimsenin toprağında ve egemenliğinde gözü olmadığını söyleyerek ''Habis niyetlilere verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'i ziyaret etti.

Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmasından satır başları şöyle:

''Ortak tarihimizden aldığımız ilhamla aramızdaki dostluğu daha da perçinliyoruz. Anadolu gibi burası da bizim toprağımızdır. Türkiye'nin her bir karışı da sizlerin vatanıdır. Kardeşler arasına kim mesafe koyabilir? İki kardeşi hangi hudut ayırabilir? Gönüllerimiz arasına kim sınır çizebilir?

Gelecek nesillerin ülkemiz arasındaki kardeşliği daha da ileri götüreceğine inanıyorum. İkili ilişkilerimizi sadece bölgeye değil, tüm dünyaya örnek olacak bir seviyeye taşıdık.

"Bölgemizde yeni bir sayfa açmanın zamanı"

Biz haksızlık karşısında susanlardan olmadık, olmayacağız. İşgale ve haksızlığa karşı her ortamda doğru olanı söylemekten geri durmadık, durmayacağız. Nerede bir zulüm varsa sesini yükselten yürekli bir milletin mensuplarıyız. Biz tehditle korkutanlardan olmadık, olmayacağız. Meşru davamızı savunmaktan geri durmayacağız. Bizim kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz olmadığı gibi, habis niyetlilere verecek tek karış toprağımız da yoktur, olmayacaktır.

Bölgemizde yeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiştir. Bölgesel barış ve istikrar adına aziz kardeşim Aliyev'in Ermenistan'la kurmak istediği kalıcı barışı Türkiye olarak güçlü biçimde destekliyoruz.''

Türkiye barış istiyor!

 

Finlandiya: Türkiye ile müzakereler olumlu seyrediyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.