E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemErdoğan adayları açıkladı!---

Erdoğan adayları açıkladı!

Erdoğan adayları açıkladı!
26 Kasım 2013 - 11:05 www.borsagundem.com

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda 10 ilin adaylarını açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin grup toplantısında 5 il ve 5 büyükşehir belediye başkan adayını açıkladı. İlk açıklanan isim Gümüşhane, en son açıklanan ise Ankara oldu. Başbakan, Ankara adayını açıklamadan önce sözlerine ''Evet şimdi sıra geldi Ankara'ya'' diyerek başladı ve mevcut başkan Melih Gökçek'in ismini anons etti. Adaylar açıklanmadan önce ışıklar kapatıldı ve o illerle ilgili 3'er dakikalık tanıtım videoları yayınlandı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Mahalli seçimler için çalışmalarımız belli aşamalara geldi. Kademe kademe adaylarımızı duyuruyoruz. Bugün 10 ilimizdeki adaylarımızı sizlere tanıtacağız. Bugün sadece belediye başkanlarımızı tanıtacağız. Yani önümüzde bir dört ay gibi süreç var. bunun en güzel şekilde değerlendirilmesi lazım.

Cuma günü genişletilmiş il başkanları toplantımızda, o güne kadar belirlediğimiz adayları duyuracağız. Bir şeyi söylemem lazım. 1 Aralık memurların istifada son günü. Partimizin teşkilatında görevli olup da aday olmayı düşünenler için de son gün. Çeşitli, istifa gerektiren kurumlar var ki, odalar gibi, bunların da son günü. Bu arkadaşlarımız da teşkilatlarımızla koordineli olarak, istifa etmeleri gerekenler, hemen bu adımları atmaları gerekir. Şehirlerimiz ilçelerimiz beldelerimiz adaylarımız belli oldukça, çeşitli buluşmalar vesilesiyle bunların tanıtımlarını yapacağız.

Şunu ifade etmek istiyorum. Her zamankinden çok daha hassas aday belirleme yöntemi belirliyoruz. Burada gece birlere kadar arkadaşlarımla beraber bizzat çalışıyorum.

GÜMÜŞHANE ADAYI: ERCAN ÇİMEN

Elbette teşkilatımızın bu noktadaki kanaatleri bizler için büyük önem arz ediyor. Adaylarımızda aradığımız kriterleri bu Cuma yapacağımız, genişletilmiş il başkanları toplantımızda etraflıca izah edeceğiz. Son toplantıda, seçim işleri başkanımız bunların izahını zaten yapmıştı.

Adayları tanıtırken bu şehirlerimizde neler yaptık, neler yapıyoruz. Bunları size görüntülü olarak verelim ve seyredelim. Öz geçmişleriyle ilgili sizleri bilgi sahibi yapalım. Hazırsak ilk önce Gümüşhane iliyle başlayalım. Tüm bu eserler bizim 10 yılda kazandırdığımız eserlerdir.

Adayımızı huzurlarınıza çağırıyorum. Ercan Çimen. 1966 Gümüşhane doğumlu. AK Parti Gümüşhane İl Başkanı.

BARTIN ADAYI:SEYFETTİN KALAY

Ve şimdi Bartın. Tabi bu görüntüler sadece özet görüntüler. Yoksa bunların çok daha fazlası var. Fazlası var azı yok. Burada da belediye başkan adayımız doktor Seyfettik Kalay. 1968 Bartın doğumlu. 2011 genel seçimlerinde AK Parti milletvekili adayı oldu.

KIRŞEHİR ADAYI: YAŞAR BAHÇECİ

Ahiler diyarına geliyoruz. Kırşehir’deki eserlerimizi gördünüz. Sağlıkta eğitimde yapılanları gördünüz. Kırşehir’i bir köy görüntüsünde tam Ahi Evran’a yakışır bir şehir haline getirdik. Daha da iyi olacak. Kırşehir’de belediye başkan adayımız, mevcut başkanımız Yaşar Bahçeci. Bahçeci, 1975’te Kırşehir’de doğdu. 2006 yılında İl Başkanı seçildi. 2009 yerel seçimlerinde AK Parti belediye başkanı seçildi.

AMASYA ADAYI: CAFER ÖZDEMİR

Evet şimdi bir tarih kültür ve medeniyet şehrimiz Amasya’dayız. Şimdi buraya hemen belediye başkanımız Cafer Özdemir’i davet ediyoruz. Mevcut belediye başkanı. 1967 Yozgat Yerköy ilçesinde doğdu.

AFYONKARAHİSAR ADAYI: BURHANETTİN ÇOBAN

Şimdi bir başka tarih şehrimize gidiyoruz. Afyonkarahisar. Belediye başkanımız ve adayımız Burhanettin Çoban. 1962 Afyon doğumlu.

K.MARAŞ ADAYI: FATİH MEHMET ERKOÇ

Ve şimdi Sütçü Nine'nin diyarına gidiyoruz... Şimdi Sütçü İmam'ın şehri diyarına gidiyoruz. Kahramanmaraş. Kahramanmaraş’ımızda gerçekten bu dönemde çok büyük hizmetleri oldu. artık büyükşehir olarak yeni bir dönem başlayacak. Merkezde belediye başkanımız Mustafa Poyraz kardeşime teşekkür ediyorum. Bu dönem bir değişime gittiğimizi kendisine söylediğimizde “Ben sizlerin belirlediği verdiği karara her zaman hazırım ve bundan sonra da nerede ne görev verilirse sonuna kadar buna hazırım” diyecek bir nezaketi ortaya koydu.

Ve Belediye Başkan adayımız Fatih Mehmet Erkoç. Mevcut il başkanı. 1974 Kahramanmaraş’ta doğdu.

ESKİŞEHİR ADAYI: HARUN KARACAN

Şimdi geldik eskimez bir şehire. Eskişehir. Fakat Eskişehir’in merkezi yönetimden nasibini aldığı en büyük adım Yüksek hızlı tren. Oradan yıl sonuna kadar inşallah İstanbul’a gidiş devam edecek. Bununla bitmiyor, gördüğünüz gibi ciddi miktarda karayolları olarak, kavşak düzenlemeleri olarak, alt üst geçitler olarak Eskişehir’e çok büyük yatırımlar yaptık. Bu tür kavşak düzenlemelerini büyükşehirler yapar.

Örneğin İBB’nin yaptığı kavşak sayısı 150’ye yaklaştı. Ankara’da da büyük sayıda. Fakat Eskişehir’de bunların büyükşehir tarafından yapılmadığını görünce bizler devreye girdik. Yaptık, yapıyoruz.

Eskişehir adayımız, Ticaret Odası Başkanı Harun Karaca. Eskişehir Ticaret odası Başkanı Karaca, 1966 Eskişehir’de doğdu.

KAYSERİ: MEHMET ÖZHASEKİ

Şimdi geldik, partimizin ilk Açıkhava mitingini yaptığımız yer, partimizin kuruluşunun ilk adımını attığımız yer, Kayseri. Gördüğünüz gibi merkezi yönetimle büyükşehir belediyesinin el ele verdiği yerlerde şehirlerimiz nasıl değişiyor. Şöyle bir 20 yıl öncesinin Kayseri’sini bir tanısanız bilseniz nereden nereye geldiğimizi anlama fırsatı bulursunuz.

Adayımız, mevcut belediye başkanımız Mehmet Özhaseki.

ÖZHASEKİ-BAŞBAKAN KONUŞMASI

Ben elinde pastırmayla geleceksin zannettim dedim. Bagajda dedi. Sağ olsun Kılıçdaroğlu nasıl olsa parayı gönderiyor dedi. Benim de Kılıçdaroğlu'ndan aldığım paralar var. Ben de stokluyorum. Kazandığım 12 dava oldu diyor. 13 tane de yolda var diyor.

KONYA ADAYI: TAHİR AKYÜREK

Konya’da belediye başkan adayımız, belediye başkanımız Tahir Akyürek. Akyürek, 1959 Konya Derebucak doğumlu.

ANKARA ADAYI: MELİH GÖKÇEK

Evet. Şimdi başkentimize geldik. Melih Gökçek yeni dönemde de belediye başkan adayımız.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • T.C AKIN27 Kasım 2013 00:42

  KİMİ ADAY GÖSTERİRSEN GÖSTER 10 SENEDE İKİ KÜRT DEVLETİ KURDURDUN BUNDAN DAHA BÜYÜK NE OLABİLİRKİ ÜÇÜNCÜSÜDE YOLDA YOLA DEVAM

 • TEKEL26 Kasım 2013 20:49

  TEKEL'İN İÇKİ BÖLÜMÜNÜ 290.000 DOLARA SATTILAR.ALANLAR 900.000 DOLARA SATTI.900.000 DOLARA ALANLAR İSE 2.500.000 (ikimilyareşbeşyüzmilyon)dolara yabancılara sattı.Uyan millet senin malını bedevadan biraz pahalya sattılar.UYANINNNNN...

 • Ayla Akcan26 Kasım 2013 18:29

  Kimi aday gösterirse göstersin. Bu seçim Abdullah Öcalan'a affı ve ülkeyi böldürüp böldürmeme seçimi.

 • hamdi26 Kasım 2013 16:41

  artık size oy yok apocular barzaniciler versin size oyu..

 • murat26 Kasım 2013 15:34

  Eh bu Ankara nın ne bitmez çilesi varmış. İş artık seçimlere kaldı.

 • TERSANE.26 Kasım 2013 13:42

  Senne açıklarsan açıkla bu millet geçim sıkıntısı içinde olduktan sonra sen istersen ülkeyi komple ALTINLAN kaplat benim geçim sıkıntım sana oy vermeyi reddediyor aşka bir sağ parti olarak MHP tisini destekleme kararı aldırıyor.sen bir başbakan olarak zaten apoitiylen anlaşma yaptığında bizlerin gözünden düştün şimdide baezani ile görüşünce hepten gözümüz karardı sen gitte bundan sonra pkk lılara yalvar onlardan oy iste.sanada bu yakışır.fettullah gülenin enbüyük hatası sizlere verdiği destek ama onlarda anladılar hatalarını bu millet sizlerin yüzünden yüce ALLAHA isyan ediyor.bunlarıda unutmayın.