E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemEnkaz altından 45 vatandaş kurtarıldı---

Enkaz altından 45 vatandaş kurtarıldı

Enkaz altından 45 vatandaş kurtarıldı
26 Ocak 2020 - 13:18 www.borsagundem.com

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'daki depremin ardından enkaz altında kalan 45 vatandaşın kurtarıldığını bildirdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'daki depremin ardından enkaz altında kalan 45 vatandaşın kurtarıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ Valiliği’nde basın toplantısı düzenliyor.

Bakan Soylu, "4 büyüklüğünün üzerinde 20 artçı deprem meydana geldi. O saatten bu saate kadar 678 artçı deprem meydana geldi. Artçı depremler devam ediyor." dedi.

Soylu, "Artçı depremler devam ettikçe vatandaşımızın endişe duyması normaldir, bu konudaki ihtiyaçların giderilmesi de bizim temel görevimizdir." diye konuştu.

"6 bin 455 çadır kuruldu"
İçişleri Bakanı Soylu, "Bölgeye şu ana kadar 10 binin üzerinde çadır sevk ettik. 6 bin 455 çadırın da kurulumunu hem Malatya hem de Elazığ'da sağladık." dedi.

Deprem bölgesine iletilmek istenen yardımlarla ilgili Soylu, "Türkiye'den şöyle bir talebimiz var; AFAD yönlendirmeyi yapmadan kimse Malatya ve Elazığ'a kendi başına bir şey göndermesin." ifadelerini kullandı.

"Hasarlı, az hasarlı bütün binalar taranacak"
Soylu, "Elazığ'ın içerisinde, Pötürge, Sivrice, Doğanyol ve Maden'de hasarlı, az hasarlı bütün binalar, Bakanlığımız tarafından taranacaktır. " dedi.

"Evi sağlam olmayana kira yardımını hemen vereceğiz"
Elazığ'daki depremde evleri kullanılacak durumda olmayanlarla ilgili Bakan Soylu, "Evi sağlam olmayana kira yardımını hemen vereceğiz." açıklaması yaptı.

"Nakit yardımlar yarın sabah itibariyle verilecek"
İçişleri Bakanı Soylu, "Depremden etkilenen, yaralanan, hayatını kaybeden ve maddi hasarlı olarak dışarıda kalan ailelere direkt olarak aile başı verilecek nakit yardımı yarın sabah itibariyle kaymakamlıklarımız marifetiyle valiliklerimiz koordinasyonunda sağlanacaktır." dedi.

Sağlık Bakanı Koca: Yaralı sayısı 104'e kadar düştü
Deprem bölgesiyle ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hastanelerimizde tedavileri devam eden yaralılarımızın sayısı 104'e kadar düştü." açıklaması yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: 31 yıkık, 249 ağır hasarlı bina tespit ettik
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Elazığ merkez ve Sivrice ilçesinde 31 yıkık, 249 ağır hasarlı, 56 orta hasarlı 349 da az hasarlı bina tespit ettik." diye konuştu.

Bakan Kurum, "Depremden etkilenen 58 yerel yönetimden 52'sindeki altyapı tesislerinde herhangi bir zarar söz konusu değildir." dedi.

Kurum, "500'ü aşkın ekiple sahada çalışmalarımızı başlattık. Elazığ ve Malatya'da hasar tespit çalışmalarını süratle yürütüyoruz." açıklaması yaptı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ...26 Ocak 2020 16:46

  Dinli imanlı allah inançlı müslümanların evi göçüyor.. kader diyoruzda.. dinsiz budist japonların evleri gökmüyor, adamlar yaşanan olayı ihmak ve ağır kusur diyo.. denetleye denetleye mükemmele ulaşabiliyor... biz herlei din iman kuran diyip, ihmalleri denetlemediğimizden bir arpa boyu yol alamıyoruz. hakkaten din işleri ile devlet işleri birbirine dirince. KADER ALIN YAZISI DİYİP olayları çok güel örtpaz ediyorz. ben onu anladım. İstanbulda deprem bekleniyor. bakanlar belliki tek çalışması enkaz kaldırmak. nasıl bir çalışma var ? evler yıkılmasan, kaç ev dimdik ayakda durur diye bir çalışma görmedim. yada çürük evleri yıkıp arazileri kullanıp herkese bedava ev vercem diyeni duymadım. bakan bunları yapar. epçele dozerle nakliye yapmak harfiyat yada ne bilim diğer devle tkurumlarının işidir. lütfen çok daha ciddi çalışalım. Kocaeli depremi herkese ders olsun. kader der dua eder olayı unutursak. daha büyük doğal afetlere hazırlıksız yakalanırız.

 • aytek26 Ocak 2020 14:20

  “Teşhis: 'Takdir-i ilahi' (Depremin bilimsel izahı yok sanki) Önlem: 'Allah tekrarından korusun' (Bizim alacağımız önlem yoktur) Teselli: 'Devlet vatandaşın yanındadır' (Sanki karşısında olacaktı) Tedavi: 'Devlet yaraları saracaktır. Türkiye'yi 35 yıldır bu siyasi meddah zihniyeti idare ediyor. Her felaketi lafla geçiştirip, yeni felaketlere zemin hazırlıyor. Ne bilimin sesine kulak vermek var lügatında, ne hırsız müteahhitten veya rüşvetçi belediyeden hesap sormak.

 • İstanbul.26 Ocak 2020 14:13

  Ey bakanlar...İstanbulda böyle bir deprem olsa. battaniyet göndercez, çadır kurcaz, enkazdan insanmı çıkartacağız..Bakanların görevi enka zkaldırmak değildir. bunu afad yapar, kızılay sarar, milelt bakar.. bakanların görevi ASLİ GÖREV 1- BİNALARI TEK TEK İNCELEMEK.. 2-BİNALARIN EKSİKLERİNİ BULUP KOLON YAPTIRMAK 3-TEMELLERİ YADA ZEMİNİ GÜÇLENDİRECEK TEŞVİKLER UCUZ KREDİLERLE EVLERİ YAŞANIR VE GÜÇLENDİRİLMİŞ KILMAK. ÖZÜR DİLEYEREK BUNU BİRİNİN HATIRLATMASI GEREKİYORDU YAZDIM. ANY ANDA ONBİNLERCE KIKIK EV OLURSA, BUNLARA YETİŞECKE PERSONELİMİZ İMKANIMIZ OLMAZ. OAKDAR EKİP YOK. TEK TEK EVLERİ TEMELLERİ KOLONLARI İNCELEYECEK BİRİM KURULMALI. TEK TEK TEHLİKELİ EVLER YIKILIP, O ARSALARA TOKİ VE BANKA KREDİSİ İLE KALİTELİ EVLER YAPILMALI. YOKSA BU YAPTIĞINız bakanlık görevi değildir. Bakan devletin gücüdür. bu güç bukadar kolay olana değil, en zo rolanı çözmek için vardır. Lütfen yayınlayın. küfür yok, saldırı yok, İstanbul olayını çözecek olan güç tbmm ve bakanlıklardır. 

 • ...26 Ocak 2020 13:54

  enkazları ve gelişmiş devletlerdeki gibi 6,8 lerde yıkılmayan binalar ve şehirler olması için nere gerkeiyor? hangiönlemleri istanbulda alıyorsunuz bakanlarımız?