E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndişeler fiyatlamalarda belirleyici oluyor---

Endişeler fiyatlamalarda belirleyici oluyor

Endişeler fiyatlamalarda belirleyici oluyor
11 Mart 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi'nin güne yataya yakın bir açılışla başlaması bekleniyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün piyasa kapanışına yakın saatlerde yaptığı açıklamada, koronavirüs salgının şu anda Türkiye'de olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtmesi yurt içi piyasalarda satış baskısını artıran bir gelişme oldu. Gece saatlerinde ise Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü açıklandı. Virüs salgınına ve küresel ekonomiye ilişkin endişeler gündemdeki yerini korumaya ve fiyatlamalar üzerinde belirleyici olmaya devam ediyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler
10:00 Türkiye - Cari Denge Önem: Orta
15:30 ABD - TÜFE Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD'de açıklanması beklenen ekonomi paketine ilişkin beklentilerle dün hisse piyasalarında toparlanma çabası etkili olurken, paketin hazır olmadığı gerekçesiyle açıklanmaması bu sabah tekrardan satış baskısını artırıyor. Koronavirüse yönelik açıklamalar ve endişeler nedeniyle BIST-100 dün günü %2,38'lik düşüşle 101.063 puandan tamamladı. ABD borsaları günü %5'e yaklaşan yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri %3'e yaklaşan satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Dün endeks kapanışında 6,15 - 6,16 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 6,14'lü seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Küresel ölçüde hisse senetlerinde olduğu gibi Borsa İstanbul'da da volatilite oldukça yüksek seyrediyor. Dün de önce küresel piyasalarla beraber güne pozitif başlayan BIST 100'de, korona virüsüne yönelik yapılan açıklamalar ve akşam saatlerine yakın yurtdışındaki kazançların korunamaması sert satışlara neden oldu. Bugün de dün olduğu gibi dalgalı bir gün yaşanma ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

BIST 100'de 100.750 ve bir önceki düşüşte anlık olarak görülen 99.330 önemli destekler konumunda. Gün içinde bu seviyelerin de altına sarkılması satış baskısını artırabilir. Bu durumda 93-95 bin aralığı gündeme gelebilir. Yukarıda ise 102.500 üzerinde 104.000 - 105.000 aralığı ilk güçlü direnç bölgesi konumunda.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)