E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndekste yatay seyir bekleniyor ---

Endekste yatay seyir bekleniyor

Endekste yatay seyir bekleniyor
27 Ocak 2021 - 09:20 www.borsagundem.com

QNB Finansbank tarafından hazırlanan analizde endeksin yataya yakın bir başlangıç yapması bekleniyor.

BIST 100: Endekste 1520 seviyesi destek olarak önemli, gelen kar satışlarının bu seviye üzerinde karşılanmasının ardından 1550 direnç olarak takip edilebilir...

TL Bonolar: Yataya yakın bir seyir var, gösterge tahvilde %14 ve 10 yıllık tahvilde de %13 bileşik faiz seviyesi direnç konumunda izlenecektir…

USD/TL: Gelişmekte olan ülke para birimlerine göre iyi performans sergileyen TL adına, dolar kurunda 7,30 kısa vadeli destek konumunda. 7,42 direnç olarak geçerli…

EUR/USD: Fed faiz kararı öncesinde paritede 1,2130-1,2180 bandı dahilinde sıkışık seyir sürüyor, ECB tarafından gelen açıklamaların piyasa etkisi sınırlı…

Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk primi 320 düzeyinde. Global piyasalarda kısmi kar satışları var, ABD’de endeks üzerinde ağırlığı fazla olan şirket finansalları takip ediliyor, süreç bugün de Apple ile devam ediyor. TL varlıklarda dün gelen kar satışlarının karşılanması sonrası daha dengeli bir seyir beklenebilir.

BIST 100 Endeksi yükselen trendin altındaki seyrine devam ediyor. Bu sabah yurtdışı borsalar karışık bir seyir izlerken, endeksin ise yataya yakın bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1550’ye doğru güç kaybeden endekste bu seviye direnç olarak korunuyor. 1520 destek olup, endeksin bu seviyenin üzerinde kalması önemli. Endekste gün içerisinde dalgalı seyir devam edebilir.

ABD tahvil faizlerinde sınırlı düşüş var, Türkiye’nin 5 yıllık CDS risk priminde düşüş ise olumlu. Eurobond piyasasında tepki alımı gelebilir. TL tahvil piyasasında ise düşüş potansiyeli sınırlı, yüksek enflasyon görünümü etkili olmakta.

EUR/USD paritesi 1,2130 üzerinde kalırken, Fed faiz kararı öncesinde GBP/USD paritesi de 1,3750 direncine yakın. USD/JPY için 103,50 desteği geçerli. İçeride ise dolar kurunda 7,30 ve euro kurunda da 8,92 takip edilecek destek seviyeleri, TL görece iyi performans sergilemekte.

Brent petrol 55 dolar varil seviyesi üzerinde yükselişini sürdürmekte. Altın fiyatlarında 1850 desteği aşağı yönde zorlanırken, 1830 sonraki destek konumunda. Gram TL bazında 435 destek olarak izlenebilir.

BIST 100 Endeksi’nde kısa vadeli görünüm 1510 üzerinde olumlu. 10 yıllık tahvil faizinde %13,00 direnç seviyesi olarak takip edilebilir.

Ağırlıklı olarak tahvil-bono yatırımı yaparak belli oranda hisse senedi riski almayı isteyen yatırımcılar ise bu dönemde değişken fonları tercih edebilir.

Aşağı yönlü risk unsurları gündemdeki yerini koruyor

Volatil ve yönsüz fiyatlamalar dikkat çekti

Küresel piyasalar Fed'e odaklandı

Bankacılık endeksinde alıcılı seyir kayıpları toparladı

Günün önemli şirket haberleri 27/01/2021

Yabancıların en çok işlem yaptığı hisse senetleri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)