E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndekste güne hafif satıcılı açılış bekleniyor---

Endekste güne hafif satıcılı açılış bekleniyor

Endekste güne hafif satıcılı açılış bekleniyor
17 Şubat 2022 - 08:58 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

ABD’den Rusya’nın Ukrayna sınırına ilave asker gönderdiği ve asker çektiklerine dair açıklamaların doğru olmadığına yönelik gelen açıklama jeopolitik riskleri gündemde tutuyor. FOMC tutanaklarında enflasyonda risklerin yukarı yönlü olduğuna ve daha hızlı faiz artırımı yapılabileceğine vurgu yapıldı. Bugün yurt içinde TCMB toplantısı yakından takip edilecek olup, piyasadaki konsensus beklentiler faiz oranlarında bir değişim olmayacağı yönünde şekilleniyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

• 14:00 Türkiye - TCMB Faiz Kararı Önem: Yüksek
• 16:30 ABD – Haftalık İşsizlik Başvuruları Önem: Orta

BIST-100 Güne Başlangıç

Salı günü toparlanma çabasının ön plana çıktığı küresel hisse piyasalarında dün ise dalgalı bir görünüm etkili oldu. ABD’den Rusya’nın askeri takviye yaptığına ilişkin gelen açıklamayla jeopolitik endişelerin varlığını sürdürürken, bu konudaki gelişmeler önemini koruyor. BIST-100 Endeksi dün günü %0,16 oranında yükselişle 2.041,43 puandan tamamladı. ABD borsaları günü yataya yakın karışık kapanışlarla tamamlarken, ABD vadelileri bu sabah hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 13,60 – 13,62 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 13,60’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Salı günü piyasalarda etkili olan güçlü alımların dün itibariyle gücünü koruyamadığı takip edilirken, ABD’den gelen açıklamalar jeopolitik endişeleri gündemde tutuyor. Jeopolitik gelişmeler küresel risk iştahının seyri üzerinde belirleyici olacaktır. Ayrıca bugün TCMB toplantısı da yakından takip edilecektir. Endekste geri çekilmelerde ilk destek noktası 2.025 seviyesinde bulunurken, devamında 22 ve 50 günlük ortalamaların bulunduğu kabaca 2.000 puan seviyesi önemli olacaktır. 2.000 puan altında satışların hız kazandığı ve 1.965 seviyesinin gündeme geldiği izlenebilir. Yükselişlerde ise 2.050 – 2.065 aralığı direnç bölgesi olarak önemini korurken, bu bölge üzerinde alımların güç kazandığı ve 2.100 ile 2.150 seviyelerinin gündeme geldiği görülebilir.

Günün önemli şirket haberleri 17/02/2022

 

Yeni riskler yaratmak için şimdi zamanı değil

 

Yabancıların en fazla alım satım yaptığı hisse senetleri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)