E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik AnalizEndekste geri dönüşü teyit edecek net bir dip oluşumu yok---

Endekste geri dönüşü teyit edecek net bir dip oluşumu yok

Endekste geri dönüşü teyit edecek net bir dip oluşumu yok
22 Mayıs 2019 - 09:20 www.borsagundem.com

Endekste günlük periyotta momentumda, haftalık periyotta ise MACD gibi göstergelerde pozitif uyumsuzluk oluşmaya başlasa da henüz endekste geri dönüşü teyit edecek net bir dip oluşumu yok.

"Güne hafif pozitif başlayan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde günü %1,68 düşüşle 85.310’dan kapattı.

Endeksin kısa vadeli negatif eğilimden çıkarak tepki yükselişini güçlendirmesi için gün için ilk etapta 88.800’leri yükselen hacimle yukarı kırması gerekiyor.

Endeks bu seviye altında kaldıkça kısa vadeli dip arayışının ilk hedef 84.600’ler olmak üzere güçlü trend desteği konumunda olan 83.200’lere kadar devam etmesi beklenmektedir. Kısa vadede 83.200-83.500 aralığına olası düşüşler orta vadeli alım fırsatı, gün içinde 84.600’lere gerileme ise gün içi trade amaçlı alım fırsatı olarak takip edilebilir.

Teknik göstergelerdeki genel negatif görünüm tepki yükselişleri oluşsa da satış fırsatı olarak kullanılmaya devam edeceğine ve kısa vadeli dip arayışının devam edeceğine işaret ediyor. Gün içinde tepki yükselişlerinde 86.500-’lerin güçlü direnç olarak çalışması beklendiği için bu seviyeye doğru yükselişler gün içi trade amaçlı satış fırsatı olarak takip edilebilir.

Endekste günlük periyotta momentumda, haftalık periyotta ise MACD gibi göstergelerde pozitif uyumsuzluk oluşmaya başlasa da henüz endekste geri dönüşü teyit edecek net bir dip oluşumu yok. Ancak pozitif uyumsuzluk oluşumları yakın zamanda kısa vadeli de olsa bir dip oluşabileceğine işaret ediyor.

Dip oluşumunun ilk işareti için tepki yükselişlerinde giderek yükselen işlem hacmi, satışlarda ise düşük hacim gerçekleştiğini görmemiz gerekiyor. Endeksin güne sınırlı tepki alımlarıyla başlaması ve gün iç dalgalı seyrin devamı beklenmektedir."

Şeker Yatırım

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • tüccar22 Mayıs 2019 09:47

    tabi ki siyasiler hep kendi koltuklarını ve geleceklerini düşündüklerinden ekonomi borsa fazla umurlarında değil.  ama yabancılar ekonomi yi borsa ile ölçüyorlar. ona göre menkul kıymet alıp satıyorlar. siyasilerin kendi gelecekleri için ülke ekonomisini feda etmemeleri gerekir.