E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndekste artan volatilite dikkat çekiyor---

Endekste artan volatilite dikkat çekiyor

Endekste artan volatilite dikkat çekiyor
06 Ağustos 2020 - 09:30 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlaması bekleniyor.

Piyasa Gündemi

Küresel çapta dün açıklanan hizmet PMI rakamlarında toparlanma temmuz ayında da devam etti. ABD’de görüşmeleri devam eden destek paketi üzerinde hafta sonuna kadar anlaşma sağlanabileceği ilişkin haber akışı ön plana çıkarken, ekonomileri desteklemeye yönelik adımlar önemini koruyor. Vaka sayılarında gözlenen artışın gündemde tuttuğu ikinci dalga endişelerine ek olarak ABD - Çin arasındaki gerilim de önemini koruyor.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

• 15:30 ABD - Haftalık İşsizlik Başvuruları Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD’deki destek paketine ilişkin iyimser beklentiler ve toparlanmanın devam ettiğine işaret eden PMI rakamları hisse piyasalarını son günlerde destekliyor. Küresel piyasalarda dün de pozitif hava genel olarak korundu. Son günlerde zayıf bir seyrin etkili olduğu BIST-100 Endeksi ise dün günü tepki alımlarıyla %0,43’lük yükselişle 1.091,80 seviyesinden tamamladı. ABD borsaları günü yükselişlerle tamamlarken, ABD vadelileri bu sabah yataya yakın seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,03 - 7,04 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 7,05’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST-100 Endeksi’nde son günlerde artan volatilite dikkat çekerken, dün de dalgalı bir fiyatlama etkili oldu. 200 günlük üssel ortalamanın destek olarak çalıştığı endekste, yurt dışındaki pozitif görünümüne bağlı olarak dün bir miktar toparlanma çabası gözlendi. Tepki alımların devam etmesi halinde 1.100 ve 1.110 seviyeleri kısa vadeli direnç noktalarıdır. 1.110 üzerinde bir kapanış yaşanmadan yükselişlere karşı temkinli yaklaşımımızı koruyoruz. 1.110 direnci altında kalındığı sürece yükselişlerin satış fırsatı olarak kullanılabileceği dikkate alınmalıdır. 1.110 üzerinde ise 1.126 ve 1.143 seviyeleri önem kazanacaktır. Geri çekilmelerdeyse 200 günlük ortalama (1.070) altında satış baskısı hız kazanabilir ve 1.055 ile 500 günlük üssel ortalama (1.033) gündeme gelebilir

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)