E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndeks küreseldeki zayıflıkla kazanımlarını geri verdi---

Endeks küreseldeki zayıflıkla kazanımlarını geri verdi

Endeks küreseldeki zayıflıkla kazanımlarını geri verdi
09 Temmuz 2020 - 09:25 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi'nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Vaka sayılarındaki artış ve ikinci dalga endişeleri risk iştahı üzerinde baskı oluşturuyor. Salgın kaynaklı gelişmelerin son dönemde ekonomilerde gözlenen toparlanmanın yavaşlamasına yol açabileceği korkuları da ön plana çıkarken, tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi piyasalar açısından en olumsuz senaryo olacaktır. Ekonomik verilerdeki seyir ve salgın kaynaklı gelişmeler fiyatlamalar üzerinde etkisini sürdürecektir.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

o 15:30 ABD - Haftalık İşsizlik Başvuruları Önem: Yüksek
o 17:00 ABD - Toptan Stoklar Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Salgın kaynaklı endişeler son günlerde küresel hisse piyasaları üzerinde baskı oluşturan gelişmeler olarak izleniyor. Dün küresel çapta veri akışı oldukça sakin seyrederken, hisse piyasalarında dalgalı ve görece zayıf bir fiyatlama etkili oldu. Gün içinde dalgalı bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi günü %0,52'lik düşüşle 118.713 puandan tamamladı. ABD borsaları günü yükselişle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri yataya yakın hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,86 - 6,87 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 6,86'lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji
Dün 120 binin üzerini test eden BIST 100 küresel piyasalarda önceki günden gelen ve dün de devam eden zayıflığın etkisi ile kazanımlarını geri vererek günü 118.712'den tamamladı. Endekste kısa vade için takip ettiğimiz mayıs ayından beri devam eden trend bugün itibari ile 117.300 civarında bulunuyor. Kısa vade için bu trend üzerinde kalındığı sürece geri çekilmelere sınırlı düzeltme hareketleri olarak bakmaya devam edeceğiz. Endekste bugün için izleyeceğimiz ilk destek noktası 118.500 iken buranın altında bahsettiğimiz 117.300 kritik olacak. Yukarı yönlü hareketlerde ise dün görülen en yüksek seviye olan 120 bin ara direnç konumunda iken devamında 2018 başında görülen 121.500 ve bu yılbaşında görülen 124.500 gündemde olmaya devam edecektir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)