E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndeks günü artıda ancak açılış fiyatının altında tamamladı---

Endeks günü artıda ancak açılış fiyatının altında tamamladı

Endeks günü artıda ancak açılış fiyatının altında tamamladı
20 Ocak 2021 - 09:12 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlaması bekleniyor.

Vaka ve kayıp sayılarında devam eden artış salgın kaynaklı endişeleri ön planda tutarken, salgın kaynaklı gelişmeler ve sıkı tedbirlerin ekonomik yansımaları önemini koruyor. ABD'nin Hazine
Bakanı adayı Janet Yellen, ABD’nin zayıf dolar hedeflememesi ve doların değerinin piyasa tarafından belirlenmesi gerektiği ile koronavirüsün neden olduğu krizle mücadele edebilmek için daha fazla miktarda devlet harcamasına ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD'nin Hazine Bakanı adayı Janet Yellen'ın dünkü konuşması öncesinde teşvik paketine ilişkin destek vurgusu beklentisiyle küresel hisse piyasalarını bir miktar desteklerken, salgın kaynaklı endişeler risk oluşturuyor. Haftaya güçlü bir yükselişle başlayan BIST-100 Endeksi dün de olumlu seyrini sürdürdü ve günü %0,53’lük yükselişle 1.565,01 puandan tamamladı. ABD borsaları dün günü yükselişlerle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah yataya yakın karışık bir seyir izleniyor. Asya piyasalarında da karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yatay açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,44 – 7,45 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:45 itibariyle 7,46’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

BIST 100’de önceki günkü sert yükselişin ardından dün güne boşluk bırakarak yükselişle başlandı ancak sonrasında hareket sınırlı kaldı. Endeks günü artıda ancak açılış fiyatının altında tamamladı. Dün de bahsettiğimiz gibi hafta başında yaşanan sert yükselişin hacim ile desteklenememiş olması bu harekete temkinli yaklaşmamıza neden oluyor. Buna karşın sıklıkla bahsettiğimiz son dönemde oluşan yukarı yönlü trend korunduğu sürece geri çekilmelere de aynı ölçüde temkinli yaklaşıyoruz. Bugün itibari ile bu trend 1.524 seviyesinde bulunuyor. Öncesinde ise ara destek olarak 1.545 seviyesini izleyeceğiz. Yukarıda ise dün görülen 1.578’deki tarihi zirve gün içi izleyeceğimiz ilk direnç noktası olacak. Buranın üzerinde kapanış olasılığı alımları hızlandırabilir.

Günün önemli şirket haberleri 20/01/2021

 

Yabancıların en çok işlem yaptığı hisse senetleri

Piyasalarda gözler ABD'deki yemin töreninde

Piyasaların gözü ABD’de görev değişiminde

İşlem hacimleri düştü

Endekste olumlu görünüm korunuyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Borsacı Osman20 Ocak 2021 09:29

    Açılış boşluğunun hacmi yoktu dolayısı ile geri çekilmesi normal,yabancı hareketlerine bakın tarihi düşük seviyelerde daha çok al sat yapan yabancılar işlem yapmakta,henüz uzun süre kalacak olanlar gelmedi,açılışda hacim ile birlikte kopuş görürseniz korkmadan girin aksi halde yükselişler sağlıklı değildir.