E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıEndeks geçen haftanın son bölümünde satıcılı bir seyir izledi---

Endeks geçen haftanın son bölümünde satıcılı bir seyir izledi

Endeks geçen haftanın son bölümünde satıcılı bir seyir izledi
13 Temmuz 2020 - 09:15 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST- 100 Endeksi’nin güne alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

BIST-100 Güne Başlangıç

Ekonomilerdeki toparlanmanın devamlılığına yönelik endişeler ve vaka sayılarında devam eden artış hisse piyasaları üzerinde baskı oluşturuyor. Son haftalarda pozitif ayrışan BIST-100 Endeksi geçen haftanın son bölümünde satıcılı bir seyir izledi. BIST-100 cuma gününü %0,85’lik düşüşle 114.809 puandan tamamladı. ABD borsaları cuma gününü tepki alımlarının etkisiyle %1’leri bulan yükselişle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında %1’leri aşan yükselişler hâkim. Avrupa borsalarının güne alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,86 – 6,87 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 6,86’lı seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Önceki haftalarda yurtdışındaki negatif hareketlere karşı daha güçlü duran BIST 100, Perşembe günü ABD endekslerinde sertleşen satışların etkisinde kaldı. Perşembe günü yaşanan düşüş nisan ayının başından beri görülen en sert düşüş oldu. Yaşanan bu düşüşle birlikte uzun süredir bahsettiğimiz mayıs ayından beri devam eden kısa vadeli yükselen trendin altında kapanış gerçekleşmiş oldu. Cuma günü de satışlar devam ederken bu sefer mart ayından beri devam eden ana trendimizin de altına sarkıldı. Bu nedenle endeksin yeniden trende dönüşü görülmediği sürece risklerin arttığını düşünüyoruz. Bahsettiğimiz trende dönüş için bugün 115.800 üzerindeki hareketlere ihtiyaç varken haftalık kapanış 117.500 üzerinde olmadığı sürece yükselişlere temkinli yaklaşmak gerekecektir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)